Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Chcę więcej”: Fajtek zdobywa piąte złoto świata w męskim młotku

EUGENE, Ore., 16 lipca (Reuters) – Polak Paweł Fajtek wykonał swój najlepszy rzut w roku, zdobywając piąty z rzędu tytuł mistrza świata, ale powiedział, że zwycięstwo sprawiło, że był głodny więcej.

Kolega mistrz olimpijski Wojciech Nowicki na krótko objął prowadzenie po swojej trzeciej próbie, ale z trzech poprzednich brązowych medali na świecie mógł awansować tylko o jedno miejsce, podczas gdy Norweg Eindt Henriksen tym razem wywalczył brąz.

Fajtek z kamienną twarzą pomylił pierwszy rzut, ale w trzeciej próbie uciekł z zawodami, rycząc pokonując 81.98m.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Licząc to, w tym roku nigdy nie rzucał więcej niż 81 jardów przed przybyciem na Hayward Field.

„To najważniejsze zawody w tym roku, więc cieszę się, że po raz piąty dostaję w swoje ręce wielkie złoto” – powiedział Fajtek.

Skoczek o tyczce Sergey Bubka jest dopiero drugim sportowcem, który zdobył pięć kolejnych światowych złotych medali po zdobyciu sześciu kolejnych tytułów.

Dhruva powiedział, że jego misją było trafienie w cel Bubki.

„Chcę więcej! Moim celem jest siedem tytułów, chcę być pierwszy, jeszcze nikt tego nie osiągnął” – powiedział.

Galaretki na nogach

Henriksen, który w ostatniej chwili próbował połączyć się z polską potęgą, powiedział, że podczas turnieju cierpiał na „galaretowate nogi” i nie był w stanie sprostać swojej zwykłej formie.

– Rywalizacja z tymi polskimi graczami jest zawsze dużym wyzwaniem – powiedział.

„Teraz nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania na Mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej niż dzisiaj, może będę w tej „polskiej kanapce” a może pokonam ich obu.”

Zwycięstwo podkreśliło dominację 33-letniego Fajtka na olimpijskim etapie pomimo rozczarowującego występu. Zdobył brąz na Igrzyskach w Tokio w 2012 i 2016 roku po nieudanej próbie dotarcia do finału.

READ  Rola węgla w energetyce jest w Polsce zróżnicowana - pierwsza wiadomość

Fajtek powiedział dziennikarzom w sobotę, że Polska okazała się prawdziwą potęgą w tej imprezie – rok po tym, jak Anita Włodarczyk zdobyła swoje trzecie złoto olimpijskie po kobiecej stronie.

„Rzut młotem jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem” – powiedział. „Nauczyliśmy się przez lata i to jest recepta na polski sukces w tej imprezie.”

Nowicki powiedział w sobotę, że nie mógł znaleźć „odpowiedniej techniki”, ale cieszył się, że „dwa duże medale są w polskich rękach”.

„Cieszę się, że nikt nas nie rozdzielił na scenie” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Amy Dennery w Eugene w stanie Oregon, dodatkowa sprawozdawczość Anity Kopilińskiej w Gdańsku; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.