Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanadyjska Agencja Kosmiczna udostępnia zdjęcie krateru księżycowego sprzed 108 milionów lat wraz z drogami i budynkami.  Internauci wchodzą w interakcje

Kanadyjska Agencja Kosmiczna udostępnia zdjęcie krateru księżycowego sprzed 108 milionów lat wraz z drogami i budynkami. Internauci wchodzą w interakcje

Kanadyjska Agencja Kosmiczna udostępniła niedawno zdjęcie krateru Tycho sprzed 108 milionów lat na południowej półkuli Księżyca. Jednak obraz krateru zaskoczył internautów po tym, jak zauważyli drogi i budynki obok rzekomego krateru.

Agencja kosmiczna udostępniła zdjęcie krateru na platformie mediów społecznościowych X i w krótkim czasie znalazła się w centrum kontrowersji wokół autentyczności rzekomego zdjęcia krateru.

Podpis pod zdjęciem brzmi: „Bum! Krater uderzeniowy powstaje, gdy obiekt taki jak asteroida lub meteoryt uderza w powierzchnię większego ciała stałego, takiego jak planeta lub księżyc! Oto krater Tycho na południowej półkuli księżycowej, mający około 108 milionów lat.” W publikacji jako źródło obrazu podano NASA.

Tym, co najbardziej zaskoczyło internautów, była obecność konstrukcji stworzonych przez człowieka wokół krateru. Post wywołał również humorystyczne uwagi i żarty na temat CSA.

Jak ciężarówki i drogi pojawiły się na Księżycu?

Po pewnym czasie okazuje się, że zdjęcie zostało przez pomyłkę przesłane jako zdjęcie Krateru Tycho na Księżycu. Ale tak naprawdę pochodził z krateru meteorytowego Barringer znajdującego się w Arizonie w Stanach Zjednoczonych, miejsca znanego z przyciągania turystów. Po błędzie CSA natychmiast usunął wpis. Ale było już za późno, ponieważ strona mikroblogowa była wypełniona tweetami kpiącymi z agencji kosmicznej za jej błąd.

Użytkownik X udostępnił zdjęcie krateru meteorytowego Barringer i opisał je jako „prawdziwe zdjęcie mnie na Księżycu, według Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej”.

Kanadyjska Agencja Kosmiczna właśnie próbowała przekazać obraz Arizony jako księżycowego krateru. Dużo mówi o rządzie Trudeau” – napisał inny użytkownik na Twitterze.

„Uważam za niepokojące, że Kanada nabyła agencję kosmiczną w czasie, gdy Kanadyjczycy nie potrafili odróżnić Księżyca od Arizony”, napisał na Twitterze użytkownik o nazwie CoolCzech.

„To nie jest żart prima aprilisowy, czy to w Kanadzie? Rozumiesz, że to krater rozwoju człowieka” – napisał na Twitterze inny użytkownik. W końcu post został również otagowany komentarzami społeczności X. Mówiono: „Pokazane miejsce to nie krater Tycho, ale krater meteorytowy. Nie znajduje się na południowej półkuli Księżyca, ale na Ziemi, w Arizonie, około godzinę jazdy od Flagstaff”. Nie, uważa się, że ma 108 milionów lat, ale ma tylko 50 000 lat. Znajduje się tam centrum dla zwiedzających” – donosi HT.