Na początku wizyty w Warszawie wiceminister młodzieży i sportu ds. integracji europejskiej Andrii Chesnokov spotkał się z Hubertem Dziudzykiem, zastępcą dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).
Podczas spotkania omówiono różne kwestie związane ze współpracą dwustronną w zakresie zwalczania dopingu.
Nowym etapem długofalowej i efektywnej współpracy ze stroną polską było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Narodowym Centrum Antydopingowym Ukrainy (NADC) a POLADA, zgodnie z którą między ekspertami antydopingowymi wymieniana jest wiedza i najlepsze praktyki. . Środki antydopingowe.
Ponadto strona polska aktywnie uczestniczy w budowaniu potencjału instytucjonalnego NADC oraz uczestniczy w tworzeniu ukraińskiego ustawodawstwa antydopingowego.
W imieniu Vadyma Gutzaita Andrij Czesnokow podziękował POLADA za inicjatywę bezpłatnego testowania ukraińskich sportowców biorących udział w spotkaniach i zawodach w Polsce w związku z militarną okupacją Ukrainy przez Rosję.
Jak wcześniej informowaliśmy, ponad 20 krajowych organizacji antydopingowych przyłączyło się już w solidarności do ukraińskiego sportu.
Z kolei Hubert Dziudzik zapewnił wiceministra o gotowości Polskiej Agencji Antydopingowej do dalszej pomocy krajowej społeczności antydopingowej i ukraińskim sportowcom.
Podczas spotkania strony omówiły wspólne działania na rzecz wzmocnienia współpracy w walce z dopingiem w sporcie oraz uzgodniły dalszą komunikację między ekspertami POLADA, NADC i Ministerstwa Sportu Młodzieży w sprawie wdrożenia nowej ustawy antydopingowej na Ukrainie. .
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
10 spraw urzędowych, które załatwisz online z Profilem Zaufanym
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher