Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska centralna scena na Mistrzostwach Europy ITTF w parach

Polska centralna scena na Mistrzostwach Europy ITTF w parach

Seria spektakularnych występów zawładnęła Polskim Centrum po sześciu dniach nieprzerwanej akcji, która zakończyła się w sobotę 9 września na Mistrzostwach Europy ITTF w parach w angielskim mieście Sheffield.

Patrik Sojnovski uzupełnia komplet trzech tytułów wraz z Natalią Bartyką i Karoliną Peck.

Podczas wydarzenia w Delden w Holandii w październiku 1985 roku stali się jedynymi graczami, którzy dokonali tego wyczynu w nowym formacie zawodów; Gra podwójna mężczyzn, gra podwójna kobiet i gra mieszana zastąpiły rozgrywki drużynowe mężczyzn i kobiet.

Natalya Bartyka po raz dziewiąty zdobyła tytuł mistrza gry pojedynczej dziewcząt w klasie 10, zanim Patrick Sojnowski zdobył złoto w grze podwójnej mieszanej w klasie 20, a Carolina Beck zwyciężyła w grze podwójnej kobiet.

Wcześniej Patrick Sojnowski po raz szósty zdobył złoto w grze pojedynczej chłopców klasy 10, natomiast było to pierwsze złoto Karoliny Beck w grze pojedynczej dziewcząt klasy 9. Obaj później odnieśli sukces wraz z kolegą Piotrem Krutsjanem; Patrick Sojnowski w 18. klasie w grze podwójnej mężczyzn i Carolina Beck w 17. klasie w grze podwójnej mieszanej.

Pełna sala trzech tytułów dla Patricka Sojnowskiego (fot. Michael Lowder)
Pełna sala trzech tytułów dla Patricka Sojnowskiego (fot. Michael Lowder)

To samo dotyczyło Niemca Thomasa Schmidtbergera, który dodał imponującą kolekcję tytułów; Po raz piąty zwyciężył w grze pojedynczej mężczyzn w klasie 3, a następnie wraz z Valentinem Bassem zdobył złoto w grze podwójnej mężczyzn w klasie 8. Wcześniej Valentine Bowes po raz drugi zdobyła tytuł mistrza klasy 5 w grze pojedynczej chłopców.

Podobnie Viktor Diduk z Ukrainy w klasie 8. i Lawrence Devos z Belgii w klasie 9. zdobyli czwarte złoto w Mistrzostwach Europy Para w grze pojedynczej mężczyzn. Ostatniego dnia rozgrywek Viktor Diduk zwyciężył w grze podwójnej mieszanej klasy 14, współpracując ze zwyciężczynią gry pojedynczej kobiet klasy 6 z Ukrainy, Mariną Lidovchenko.

Nie przyćmiony przez Lawrence’a Devosa, rodak Florian van Acker po raz trzeci zwyciężył w grze pojedynczej mężczyzn klasy 11, co równa się wyczynowi Abdullaha Özturka z Turcji, klasy 4.

Do jednego zwycięstwa zabrakło Brytyjczyka Willa Baileya, który zachwycił kibiców gospodarzy, po raz drugi w swojej karierze zdobywając tytuł w grze pojedynczej mężczyzn klasy 7.

Will Bailey zabawia kibiców gospodarzy (Zdjęcie: Michael Lowder)
Will Bailey zabawia kibiców gospodarzy (Zdjęcie: Michael Lowder)

Imponujące występy, więcej europejskich tytułów w szafce, zwłaszcza w grze pojedynczej kobiet.

Serb Borislav Peric-Rankovic po raz siódmy zwyciężył w klasie 4-5, a Norweżka Ida Dahlen po raz trzeci zwyciężyła w klasie 8.

W odpowiedzi na tę okazję Dorota Bukla jeszcze bardziej zachwyciła Polaków, wygrywając po raz drugi klasę 1, wygrywając w Helsingborgu w 2019 r., co dorównała włoszkiej Giadzie Rossi z klasy 2.

Później Aida Dahlen wraz z Merethe Tveiten zdobyła złoto w grze podwójnej kobiet w klasie 14, a Giada Rossi wraz z Federico Crocarą zwyciężyła w grze podwójnej mieszanej klasy 4.

Więcej złota dla Idy Tallon (Fot. Michael Lowder)
Więcej złota dla Idy Tallon (Fot. Michael Lowder)

Był to pierwszy występ Chorwatki Anteli Mujinic-Vincedic oraz Kubry Korkuta i Ebru Asera z Turcji, które również w grze pojedynczej kobiet poprawiły swoje europejskie występy z inną przewagą.

Andela Muzinic-Vincetic wygrała klasę 3, a na zakończenie ostatniego meczu turnieju połączyła siły z Heleną Treder-Carrick, aby wygrać grę podwójną kobiet klasy 10; W grze pojedynczej dziewcząt klasy 11 zwyciężyła Ebru Eser, a w kategorii klasy 7 zwyciężyła Kubra Korkut.

Po pierwsze, jest drugim po Kubra Korkut. Na Mistrzostwach Świata Para w Andaluzji 2022 po raz pierwszy w swojej karierze pokonała Kelly van Zon z Holandii, wygrywając finał gry pojedynczej kobiet w klasie 7 (6-11, 11-9, 11-8, 11-7); Na tym samym etapie w Sheffield powtórzył zwycięstwo (2-11, 6-11, 11-3, 12-10, 11-8).

Złoto po raz pierwszy nie różniło się od singla mężczyzn.

Pierwsza bramka Matteo Parenzana (Zdjęcie: Michael Lowder)
Pierwsza bramka Matteo Parenzana (Zdjęcie: Michael Lowder)

Włoch Matteo Parenzan wygrał klasę 6. Utrzymał formę, jaką pokazał, gdy w 2022 roku w Granadzie został koronowany na mistrza świata. W finale w Sheffield pokonał mistrza Europy z 2013 i 2019 roku Petera Rosenmeiera z Danii (11-8, 11-8, 11-6).

Pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej mężczyzn Matteo Parenzana, który zrównał się z Endre Majorem z Węgier w klasie 1 i Rafałem Czuperem z Polski w klasie 2; Obaj odwrócili sytuację.

Andre Major przegrał z Brytyjczykiem Robem Daviesem cztery lata temu w Helsingborgu (11-3, 11-5, 8-11, 15-13) oraz w fazie grupowej w Sheffield (11-6, 8-11). 11-5, 11-8), odpowiedział w wielkim stylu, pokonując swojego wieloletniego przyjaciela i rywala i zapewniając sobie tytuł w pięciu meczach (11-8, 4-11, 4-11, 11-7, 11-6). . Rob Davies zdobył główną nagrodę w czterech ostatnich wydarzeniach, począwszy od Lignano w 2013 roku.

Nieco podobnie Raffael Suber przegrał w finale z Francuzem Fabianem Lamiraultem na Mistrzostwach Europy Para 2019 (11-6, 11-8, 11-5); Następnie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 (11-6, 12-14, 11-5, 7-11, 11-9), a ostatnio na Paraolimpijskich Mistrzostwach Świata w Andaluzji 2022 (11-9, 11-8, 11-9) ).

Zacięte mecze, tym razem także w Sheffield, do werdyktu dołożyły polski medal, zwycięstwo Rafała Subera (17-15, 11-6, 10-12, 9-11, 11-9). Fabien Lamirault zdobył tytuł mistrza w Vejle w 2015 roku.

Wreszcie dla Raffaele Super (Zdjęcie: Michael Lowder)
Wreszcie dla Raffaele Super (Zdjęcie: Michael Lowder)

Rozczarowanie dla Fabiena Lamiraulta, ale wygrywaj i wygrywaj dla Francji. W grze podwójnej mężczyzn połączył siły z Julie Michaud, aby wygrać klasę 4. Ponadto w 14. klasie złoto zdobyli Clement Berthier i Esteban Herold, a w 22. klasie było to zwycięstwo Lucasa Grange’a i Timotha Ivaldiego.

Z kolei w grze podwójnej mieszanej Majiej Makhajew i Ewa Czychowska uzupełnili medalową passę Polski, wygrywając 22. kategorię. Niemki Thomas Brüchle i Sandra Mikolašek zwyciężyły w klasie 7., a w klasie 10. Midar Baliguca i Nada Matic z Serbii.

Tytuły były zapewnione, ale przede wszystkim uwagę przykuł jeden zawodnik i był to 20-latek studiujący żywienie na miejscowym uniwersytecie w Hallam.

Grace Williams, debiutując w Paramistrzostwach Europy, rozpaliła konkurencję. W półfinale gry pojedynczej dziewcząt klasy 8 pokonała Francuzkę Du Kamgasombu dwoma punktami (11-13, 11-3, 11-8, 11-13, 12-10).

Największe zamieszanie na turnieju wywołała Grace Williams (Zdjęcie: Michael Lowder)
Największe zamieszanie na turnieju wywołała Grace Williams (Zdjęcie: Michael Lowder)

Dwukrotna złota medalistka paraolimpijska w grze pojedynczej kobiet, ośmiokrotna mistrzyni Europy; Odpowiednio w Sydney w 2000 r. i Frankfurcie w 2001 r. każdy stopień naukowy uzyskano przed narodzinami Grace Williams.

Piątek był końcem; W finale Grace Williams przegrała z Norweżką Idą Dalen (6:11, 11:2, 11:5, 11:4). Niemniej jednak Grace Williams okazała się zawodniczką przez długi czas; Wbrew wszelkim przeciwnościom podczas Mistrzostw Świata Paradystansów w Andaluzji 2022 połączyła siły z Fliss Picard i zdobyła złoto kobiet klasy 14!

Koronacja mistrzów kontynentu; Oczy zwracają się teraz ku podobnemu dopasowaniu; Czterodniowe Mistrzostwa Afryki ITTF Para Championship 2023 rozpoczynają się w Gizie w środę 20 września.

Wiadomości ogólne Para tenis stołowy