Brytyjska firma Babcock i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) podpisały umowę ramową w sprawie utworzenia spółki joint venture łączącej ich wiedzę specjalistyczną w zakresie budowy statków i wsparcia sprzętowego.
W nowym biznesie nastąpi szersza współpraca między firmami na rzecz realizacji przyszłości Polski Fregata MIECZNIK I odkryj inne możliwości międzynarodowe.
W ramach wspólnego przedsięwzięcia obie firmy będą udoskonalać technologie, zasoby i infrastrukturę, aby nawiązać współpracę z innymi programami związanymi z marynarką wojenną i obronnością.
„W dzisiejszym świecie suwerenna obrona nigdy nie była ważniejsza” – dyrektor generalny Babcock Davida Lockwooda człowiek ogłaszający.
„Nasze planowane wspólne przedsięwzięcie z PGZ w dalszym ciągu opiera się na naszych coraz bliższych relacjach, umożliwiając nam wzmocnienie podstawowych możliwości obu organizacji z korzyścią dla naszych obecnych i przyszłych klientów”.
Wspieranie brytyjsko-polskiego partnerstwa strategicznego
Babcock twierdzi, że wspólne przedsięwzięcie przyczyni się do „współpracy przemysłowej między Wielką Brytanią a Polską i wygeneruje szerszy dobrobyt”.
Jest to zgodne z niedawno podpisaną umową Partnerstwo strategiczne 2030Która ma na celu wzmocnienie współpracy w zakresie bezpieczeństwa, politycznej i obronnej między rządami Wielkiej Brytanii i Polski do końca dekady.
„Dzisiejsza umowa ramowa opiera się na silnych i produktywnych relacjach pomiędzy PGZ i Babcock” – mówi dyrektor generalny PGZ Sebastian Chwałek wytłumaczyć.
„Wzmocnienie potencjału Marynarki Wojennej RP jest dla nas absolutnym priorytetem, ale w dłuższej perspektywie wspólnie z Babcockiem planujemy także stworzenie możliwości eksportowych”.
„Współpraca w rozwoju sił morskich jest także środkiem wzmacniającym NATO, którego nasze dwa kraje są bardzo ważnymi przedstawicielami”.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Najważniejsze Wyzwania i Trendy Gospodarcze 2025: Co Czeka Polską Ekonomię?
DogeCoin – Historia, Popularność i Znaczenie w Świecie Kryptowalut
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex