Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Żywność z Cityserve dociera do Polski dla ukraińskich uchodźców

Żywność z Cityserve dociera do Polski dla ukraińskich uchodźców

Bakersfield w Kalifornii. (KGET) – Citiesserve, oparta na zaufaniu międzynarodowa organizacja non-profit z siedzibą w Packersfield, pomaga uchodźcom uciekającym przed wojną w ich ojczyźnie na granicy między Ukrainą a Polską.

Citiesserve czekało na dostawę jedzenia z odrzutowca towarowego UPS, kiedy ciężarówka z towarami dotarła do magazynu w Warszawie w poniedziałek. Samolot towarowy dostarczył w niedzielę milion posiłków do Frankfurtu w Niemczech.

Biskup Marek Kamiński, reprezentujący ruch zielonoświątkowy w Polsce, powiedział, że żywność będzie wysyłana do „ludzi dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Przewóz miliona posiłków ze Stanów Zjednoczonych do ukraińskich uchodźców w Polsce nie jest pozbawiony logistycznych problemów.

Carl Herchestam, dyrektor zarządzający Citiesserve International, powiedział, że żywność musiała zostać wysłana bezpośrednio do Warszawy, ale zwyczajowe warunki wjazdu do Europy pozwalały na przewiezienie towarów do Frankfurtu w Niemczech.

„Wylądował w Warszawie, jest ponownie składany i przenosi się na Ukrainę, gdy rozmawiamy” – powiedział Herkestam.

Jeśli chcesz wnieść swój wkład w misję CityServe, polegającą na pomocy ukraińskim uchodźcom, odwiedź ich stronę internetową cityserve.us/ukrainian-crisis.

READ  Wicepremier RP pojedzie na Ukrainę, aby porozmawiać o współpracy gospodarczej