Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zysk Allegro za trzeci kwartał w Polsce góruje nad szacunkami dla boomu zakupów online

Logo Allegro pojawia się na smartfonie na tej ilustracji wykonanej 12 października 2020 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

(Reuters) – Polska platforma e-commerce Allegro podała we wtorek, że w trzecim kwartale przyniosła zysk netto, przewyższając oczekiwania analityków, ponieważ konsumenci nadal robili zakupy w sieci pomimo złagodzenia ograniczeń związanych z pandemią.

Firma, której serwis odwiedza miesięcznie ok. 21 mln osób, wypracowała zysk netto w wysokości 324,4 mln zł (81,58 mln USD), przy 132 mln zł straty rok wcześniej i wyższy od oczekiwań analityków wynoszących 263 mln zł.

Allegro, które stało się rynkiem z wyboru w Polsce i cieszy się boomem w sprzedaży internetowej przyspieszonym przez pandemię, inwestuje w technologie logistyczne i finansowe, aby zdobyć przewagę konkurencyjną i stworzyć nowe źródła przychodów.

„Wzrost opiera się na przestrzeganiu przez konsumentów nawyków zakupowych w e-commerce po zamknięciu, a także na wpływie ciągłych usprawnień Allegro na ceny, wybór i program Smart! oraz nowe inicjatywy, takie jak Allegro Pay”, dyrektor finansowy John Eastick powiedział w oświadczeniu.

Polska platforma udostępniła wszystkim klientom usługę płatności Allegro Pay i rozpoczęła dostawy na początku tego miesiąca do swoich paczkomatów, których do końca 2022 roku planuje mieć co najmniej 3000.

Jej przychody wzrosły w omawianym kwartale o 32,9% do 1,23 mld zł.

Podczas gdy Allegro czerpie większość swoich przychodów z rynku internetowego, jego działalność reklamowa szybko się rozwija i stanowi blisko 11% łącznych przychodów kwartalnych.

Firma podała, że ​​całkowita wartość towarów (GMV), będąca branżowym miernikiem wolumenu transakcji, wzrosła o 19,9% do 9,9 mld zł, podtrzymując prognozę na cały rok.

Firma, która boryka się z silną konkurencją w kraju ze strony globalnych graczy, ponieważ Amazon (AMZN.O) uruchomił swoją flagową usługę w zeszłym miesiącu, a Sea Ltd (SE.N) Shopee, który wszedł do kraju we wrześniu, powiedział w zeszłym tygodniu, że kupi czeski samochód. za 881 mln euro. Czytaj więcej

READ  Turcja rozszerzy produkcję energii geotermalnej ze źródeł odnawialnych

(1 dolar = 3,9765 zł)

(Sprawozdawczość Anny Prochnicy w Gdańsku); Montaż przez Sherry Jacob Phillips

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.