Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Życie profesora, kariera ukształtowana przez cztery dekady z Olimpiadami Specjalnymi

Życie profesora, kariera ukształtowana przez cztery dekady z Olimpiadami Specjalnymi

„Wiele z tego, co udało mi się zrobić, i możliwości, jakie miałem z Olimpiad Specjalnych” – powiedział Block. „Czuję się jak Lou Gehrig: jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi”.

Olimpiad Specjalnych na całym świecie

Praca Joy Blocka z dziećmi niepełnosprawnymi zaprowadziła go na Uniwersytet Stanowy Ohio, gdzie studiował modyfikowane wychowanie fizyczne. Po uzyskaniu tytułu magistra przeniósł się do Północnej Wirginii, aby uczyć w szkole dla osób niepełnosprawnych i prowadzić program Olimpiad Specjalnych.

„Przypadkowo ktoś z Special Olympics International w Waszyngtonie przyszedł na jedno z naszych wydarzeń w hrabstwie Prince William, gdzie pracowałem z dziećmi z poważnymi niepełnosprawnościami” – powiedział Block. „Zaprosił mnie, bym poznał innych ludzi w całym kraju, którzy wykonują ten sam rodzaj pracy”.

To połączenie skłoniło Blocka do napisania nowego programu nauczania Olimpiad Specjalnych dla dzieci z poważną niepełnosprawnością i zachęciło go do kontynuowania doktoratu na University of Maryland. Ostatecznie Block dołączył do wydziału na UVA i kontynuował swoją karierę, starając się ulepszyć sposoby uprawiania sportu przez dzieci niepełnosprawne poprzez zmodyfikowane wychowanie fizyczne.

Jako wydziałowy koordynator Programu dla Absolwentów Niepełnosprawności na Wydziale Kinezjologii, Block pomagał również w przygotowaniu przyszłych adaptacyjnych nauczycieli wychowania fizycznego. Udział w Międzynarodowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych umożliwił mu rozszerzenie stypendium na cały świat.

„Dzięki Olimpiadom Specjalnym poznałem faceta z Polski, który zapraszał mnie, bym co trzy lub cztery lata prowadził warsztaty z wychowania fizycznego lub parasportów w miejscach takich jak Polska, a ostatnio na Malcie” – powiedział Block.

Wciąż napływały telefony i zaproszenia. Jego twórczość rozszerzyła się na całą Europę, do Grecji, Portugalii i Czech, gdzie współpracował z podobnie myślącymi mistrzami. Na krajowej konferencji wychowania fizycznego przyjaciel z Olimpiad Specjalnych przedstawił Blocka Aija Clavina z Łotwyktóra ostatecznie przyjechała do UVA, aby uzyskać doktorat z Blockiem w 2007 roku, a następnie została prezesem Europejskiej Federacji Adaptacyjnej Aktywności Fizycznej.

READ  Andora kontra Anglia: Gareth Southgate robi różnicę, gdy Trzy Lwy zbliżają się do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze | wiadomości piłkarskie

„Aija opowiedziała mi o programie studiów magisterskich ze zmodyfikowanego wychowania fizycznego, na który uczęszczała w Belgii, i zasugerowała, abym skontaktował się z nimi w celu dołączenia do programu” — powiedział Block.

W latach 2000-2015 został wykładowcą wizytującym European Masters in Adaptive Physical Activity, a każdej wiosny podróżował do Belgii, aby prowadzić zajęcia.

W 2019 roku Block gościł wielu swoich międzynarodowych kolegów z UVA, kiedy był Międzynarodowe Sympozjum na temat Modyfikowanej Aktywności Fizycznej Zbudowany na ziemi. Sympozjum to odbywająca się co dwa lata konferencja skupiająca naukowców pracujących nad równością i dostępem do aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych.

Niedawno jego związki z Special Olympics International zaprowadziły go do Chin, gdzie został zaproszony do Pekińskiego Uniwersytetu Sportowego, aby służyć jako członek Międzynarodowego Komitetu Doradczego Chińskiego Centrum Badań nad Sportem Osób Niepełnosprawnych.

„Wszystko to było spowodowane moimi powiązaniami z Olimpiadami Specjalnymi” – powiedział.

W tym osoby niepełnosprawne

Block spędził ponad 40 lat jako trener różnych drużyn Olimpiad Specjalnych. W 1979 roku jego pierwszym przydziałem jako wolontariusz był trener kręgli. Jego wczesna praca wolontariacka była głównie wykonywana w czasach, gdy osoby niepełnosprawne były odseparowane od edukacji publicznej przez prywatne szkoły i organizacje.

Na początku lat 90. Block zaangażował się w tak zwany ruch integracyjny, starając się skutecznie i bezpiecznie włączyć dzieci niepełnosprawne do głównego nurtu edukacji.

Olimpiady Specjalne, które przez wiele lat oferowały tylko oddzielne programy lekkoatletyczne, przyjęły ruch integracyjny ze swoim zunifikowanym sportem i ujednoliconym modelem szkoły; Połowa zespołu składa się z niepełnosprawnych sportowców, a połowa nie, i grają razem.

„Dzięki ujednoliconemu modelowi mamy nadzieję, że cała szkoła będzie lepiej rozumieć i akceptować niepełnosprawność” – powiedział Block. „Chcieliśmy, aby dzieci miały dostęp do zajęć ogólnokształcących, więcej możliwości interakcji z pełnosprawnymi rówieśnikami i bardziej prawdziwą integrację społeczną. Jednym z orędowników ruchu integracyjnego były Olimpiady Specjalne.”

READ  Nazwany Padraig O'Shaughnessy CSC Academic All-District

W 2007 roku Block rozpoczął program siatkówki Olimpiad Specjalnych, aby zapewnić swoim córkom, które są siatkarzami, możliwość pracy społecznej. Block uznał to również za doskonałą okazję do zapewnienia doświadczeń studentom UVA.