Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwycięzca loterii o wartości 2 miliardów dolarów pozwany przez mężczyznę, który twierdzi, że skradziono mu los |  Wiadomości z USA

Zwycięzca loterii o wartości 2 miliardów dolarów pozwany przez mężczyznę, który twierdzi, że skradziono mu los | Wiadomości z USA

Jose Rivera twierdzi, że jest prawowitym zwycięzcą największej kumulacji w historii loterii, twierdząc, że zwycięski los został mu skradziony przed wylosowaniem liczb. Pozywa człowieka, którego zwycięzcę ogłoszono w lutym.


Sobota, 27 maja 2023, 11:32, Wielka Brytania

Mężczyzna pozywa zwycięzcę jackpota Powerball o wartości 2 miliardów dolarów (1,65 miliarda funtów), twierdząc, że zwycięski los został mu skradziony przed losowaniem.

wygrać w My Ustaw rekordy jako Największa wygrana loterii w historii.

Zwycięzca kupił bilet w Kalifornii po trzech miesiącach, w których nikt nie zdobył pierwszej nagrody.

Edwin Castro został wybrany szczęśliwym posiadaczem kuponu w lutym, trzy miesiące po losowaniu z poprzedniego listopada.

Teraz jednak niejaki Jose Rivera twierdzi, że nagroda należy do niego.

Mówi, że kupił los w Joe’s Service Center w Altadena w Kalifornii dzień przed losowaniem.

Zarzuca się, że mężczyzna o imieniu Urachi Romero ukradł bilet tego samego dnia.

NBC donosi, że Rivera złożył skargę cywilną przeciwko Romero, Castro, California State Lottery Commission i stanowi Kalifornia.

Po tym, jak bilet został rzekomo skradziony, pan Rivera złożył „liczne prośby i żądania jego zwrotu”, ale pan Romero odmówił, zgodnie ze skargą.

Kiedy wylosowano zwycięskie liczby, ponownie poprosił o bilet.

W skardze stwierdza się, że Romero odpowiedział, mówiąc: „Bilet był przegrany lub jeśli znajdziesz bilet, możemy podzielić wygraną 50/50”.

Przeczytaj więcej wiadomości z USA:
Wiadomość „płonie po przeczytaniu” w przypadku śmierci podróżnika
Boris Johnson rozmawia ze Sky News na lotnisku w USA
11-letni chłopiec postrzelony w klatkę piersiową przez policjanta

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

— poinformował pan Rivera rzekomy Kradzież na rzecz loterii kalifornijskiej i policji, zgodnie z dokumentami sądowymi.

READ  Cork Quay Emergency: Samochód z dwójką dzieci zatonął w rzece, gdy rozpoczyna się akcja ratunkowa | świat | Aktualności

Po ogłoszeniu zwycięstwa Castro w lutym, Rivera złożył wniosek w loterii kalifornijskiej, twierdząc, że jego los został skradziony.

„Do czasu ogłoszenia 14 lutego 2023 r. panu Rivera grożono zniszczeniem zwycięskiego biletu, jeśli nie zgodzi się na podział wygranej” – czytamy w liście od jego adwokata.

California Lottery powiedział NBC, że nie komentuje toczących się postępowań sądowych, ale wyraził „ekstremalne zaufanie” do procesu weryfikacji zwycięzców przez organizację.

„Loteria Kalifornijska pozostaje przekonana, że ​​Edwin Castro jest prawowitym zwycięzcą nagrody w wysokości 2,04 miliarda dolarów wynikającej z losowania Powerball w listopadzie 2022 roku” – powiedziała rzeczniczka Caroline Baker.

Roszczenie Castro zostało złożone w rezydencji za 25,5 miliona dolarów (20,7 miliona funtów), którą kupił za nagrody na loterii.