Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwolnienie zatrzymanych we Włoszech w wypadku kolejką linową |  Włochy

Zwolnienie zatrzymanych we Włoszech w wypadku kolejką linową | Włochy

Włoski sędzia orzekł o zatrzymaniu trzech mężczyzn W wypadku kolejki linowej zginęło 14 osób w północnych Włoszech Mógł opuścić więzienie, a jeden z nich został umieszczony w areszcie domowym.

W wypadku tydzień temu gondola spadła na kabel łączący kurort nad jeziorem Maggiore w Stresie z pobliską górą na ziemi, zabijając wszystkich na pokładzie z wyjątkiem pięcioletniego izraelskiego chłopca, który nadal był w szpitalu.

Prokuratorzy w mieście Verbania wszczęli dochodzenie w sprawie zabójstwa i podejrzenia zaniedbania. Policja Aresztowałem trzech mężczyzn w środę.

Według włoskich mediów sędzia orzekł, że nie ma powodów do przetrzymywania ich w więzieniu, ponieważ nie mogą uciec i nie ma ryzyka fałszowania dowodów.

Prokuratorzy twierdzą, że trzej mężczyźni – właściciel firmy kolejki linowej i dwóch pracowników – zdawali sobie sprawę z problemów technicznych.

W aktach prawnych powiedzieli, że trzy celowo umieściły zaciski w kształcie widelca na hamulcach awaryjnych, aby uniknąć ciągłego ich uruchamiania.

Gazeta „Corriere della Sera” opublikowana w niedzielę zacytowała Gabriela Tadiniego, który powiedział prokuratorom: „Zdaję sobie sprawę z błędu, jaki popełniłem, zostawiając nagrania”.

Tadyne był odpowiedzialny za przeniesienie windy, co zrobił 23 maja, kilka godzin przed wypadkiem.

Tadine został umieszczony w areszcie domowym. Jego prawnik, Marcelo Perello, powiedział, że po przyjęciu do szpitala nie zażądał zwolnienia swojego klienta.

„Nie można zaprzeczyć kwestii synaps, ponieważ będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami” – powiedział Perio, dodając, że zakres, w jakim pozostali dwaj mężczyźni zostali poinformowani o działaniach religijnych, nie został jeszcze określony.

Obecnie nie ma dowodów na to, że oni też są odpowiedzialni. To ludzie, którzy powinni byli wiedzieć, ale nie jest jasne, czy tak było – powiedział.

Enrico Peruccio, inżynier firmy odpowiedzialny za kontrolę bezpieczeństwa kolejki linowej, kiedy opuszczał więzienie Verbania w sobotę wieczorem, powiedział, że nie ma pojęcia, że ​​hamulce są zatkane.

READ  „Cyberatak” uderza w irańskie Ministerstwo Transportu i Kolei | Iran

„Mam 21 lat doświadczenia w windach linowych i wiem, że tego w ogóle się nie robi” – powiedział Perocchio, według strony internetowej La Repubblica.

Perocchio i Luigi Nerini, właściciel firmy obsługującej windę, zostali zwolnieni w oczekiwaniu na wynik śledztwa.

W nakazie zwolnienia sędzia Donatella Pansy Bonamichi napisała, że ​​był „całkowity brak dowodów” przeciwko Nerini i Pirocchio, a wniosek powodów o zatrzymanie ich w więzieniu opierał się na „zwykłych przypuszczeniach”.

Prawnik Nyeriniego, Pascual Pantano, powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem, że jego uwolnienie to dobra wiadomość, ale teraz ważne jest, aby wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za katastrofę.