Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwiększenie podnajmu powierzchni biurowej w pierwszym kwartale; Duke Realty odrzuca ofertę Prologis

S&P Global Market Intelligence przedstawia nasze najlepsze typy wiadomości o rynku nieruchomości publikowanych w ciągu tygodnia.

Powierzchnia biurowa dostępna do podnajmu w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 3,6% w pierwszym kwartale do 159 milionów stóp kwadratowych, przekraczając poziom sprzed pandemii, Dziennik Wall Street raport, powołując się na dane CBRE Group Inc.

W publikacji dodano, że właściciele już teraz borykają się ze spadkiem czynszów i wzrostem pustostanów z powodu zmniejszonego popytu na powierzchnię biurową i wydłużenia okresu najmu. Rynki z dostępnością podnajmu bliskiej historii obejmują Nowy Jork, San Francisco i Waszyngton. Na Manhattanie w Nowym Jorku w pierwszym kwartale było ponad 20 milionów stóp kwadratowych powierzchni biurowej do podnajmu, podała publikacja, powołując się na Savillsa.

Oczekuje się, że powrót do biura zajmie resztę 2022 r., a wyraźne wzorce użytkowania biura prawdopodobnie pojawią się w 2023 r., powiedziała Julie Whelan, globalna szefowa ds. badań najemców w CBRE, w niedawnym raporcie Narit. stowarzyszenie handlowe zrzeszające fundusze powiernicze ds. inwestycji w nieruchomości. Spółki z branży nieruchomości notowane na giełdzie.

Wykres tygodniowy: banki amerykańskie zgłosiły ekspozycję na hotele w pierwszym kwartale, gdy gospodarka otworzyła się w obliczu ryzyka inflacyjnego

Obraz SNL

Publikacje wyników i prezentacje inwestorów za pierwszy kwartał pokazały, że amerykańskie banki informują o sprzecznych tendencjach w sektorze mieszkaniowym, ponieważ otwartość gospodarki była równoważona przez obawy geopolityczne i utrzymującą się inflację.

Wobec gwałtownie rosnącej inflacji, a Rezerwa Federalna już podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych, banki bacznie obserwują branże, które polegają na wydatkach uznaniowych, takie jak hotele, restauracje, sztuka i rozrywka, powiedział Robert Derek, dyrektor ds. kredytów finansowych Synovus. Zadzwoń do zarobków.

Niektórzy gracze w branży mieszkaniowej przewidują wzrost popytu w okresie letnim, a niektóre sektory mają się zarejestrować Przed epidemią poziomy wzrostu.

fuzji i przejęć

* Duke Realty Corp. odrzucił ofertę przejęcia Prologis złożoną 10 maja, twierdząc, że proponowana transakcja w całości o wartości około 23,7 mld USD jest niewystarczająca.

READ  Oferty Walmart Lego City Space zaczynają się z 20% rabatem na Czarny piątek

*Prywatne fundusze nieruchomości zarządzane przez Brookfield Asset Management Inc. na Watermark Lodging Trust w transakcji gotówkowej o wartości 3,8 miliarda USD, obejmującej przejęty dług i uprzywilejowany kapitał. Rada dyrektorów Watermark jednogłośnie zatwierdziła transakcję, która może zostać sfinalizowana w czwartym kwartale.

oferty nieruchomości

* Szwajcarska firma private equity Partners Group Holding AG kupi Amerykańskie portfolio wynajmu domów Bloomberg News, powołując się na ludzi zaznajomionych z tą sprawą, poinformował, że był wart ponad 1 miliard dolarów od Fortress Investment Group LLC. Według serwisu informacyjnego portfolio obejmuje ponad 2000 nowo wybudowanych domów zarządzanych przez Kairos Living i prawie 1000 domów kontraktowych.

*Highwoods Properties Inc. Zakupiono 650 S. Tryon w biurowcu Legacy Union w Charlotte w Północnej Karolinie za łączną oczekiwaną inwestycję 203 miliony dolarów. Nieruchomość o powierzchni 367 000 stóp kwadratowych jest wynajęta w 78% i ma złoto LEED budynek certyfikat.

* Pebblebrook Hotel Trust nabył 119 pokoi w luksusowym ośrodku The Inn On Fifth w Neapolu na Florydzie za 156,0 mln USD.

Obraz SNL

Przekazywanie danych: Banki przyjęły mieszane podejście do ekspozycji biur CRE w pierwszym kwartale

8 amerykańskich REIT-ów ogłosiło podwyżki dywidendy w kwietniu

AEW Capital Management obcięło 22 pozycje REIT w pierwszym kwartale, wyjście 3