Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zrównoważone lotnictwo, loty kosmiczne i mobilność powietrzna to jedne z innowacji, które firmy ze stanu Waszyngton zaprezentowały na Paris Air Show

Zrównoważone lotnictwo, loty kosmiczne i mobilność powietrzna to jedne z innowacji, które firmy ze stanu Waszyngton zaprezentowały na Paris Air Show

Gubernator Jay Inslee przewodzi 100-osobowej delegacji reprezentującej sektor lotniczy stanu Waszyngton o wartości 70 miliardów dolarów – „Gdzie zaczyna się kolejna wielka rzecz”

Olympia, Waszyngton – Zrównoważone paliwa. Przemysł 4.0. automatyzacja. systemy bezzałogowe. Super zdolność / hipersoniczny. zaawansowany ruch lotniczy. przestrzeń komercyjna. Więcej niż tylko modne hasła, to tylko niektóre z mocnych stron stanu Waszyngton, na których skupi się 100-osobowa delegacja na Paris Air Show w tym miesiącu. Delegaci pod przewodnictwem gubernatora stanu Waszyngton Jaya Inslee i stanowego dyrektora ds. handlu Mike’a Fonga wyjaśnią, że bogata w technologię supergromada stanu Waszyngton jest „miejscem, w którym zaczyna się kolejna wielka rzecz”, a także zaprezentują, dlaczego nadal tak jest Najbardziej konkurencyjne środowisko biznesowe (2022 Konkurencyjne studium ekonomiczne w dziedzinie lotnictwa) do produkcji głównych konstrukcji lotniczych i końcowego montażu statków powietrznych, w tym pierwszej klasyfikacji wydajności pracy, sprzedaży, eksportu i inżynierów pokładowych.

Stan Waszyngton od ponad wieku przyciąga i udoskonala czołowych światowych innowatorów kosmicznych. Ponieważ podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii, rośnie również popyt na nowe samoloty, podobnie jak potrzeba stawienia czoła rosnącej emisji dwutlenku węgla i jej globalnemu wpływowi. Wodorowo-elektryczne i wodorowo-wodorowe układy napędowe są obiecującymi rozwiązaniami dla małych samolotów pasażerskich, krótkodystansowych i prywatnych samolotów komercyjnych. Wstępne testy przeprowadzono na zmodyfikowanych samolotach napędzanych paliwami kopalnymi, ale nowe projekty wyszły z hal fabrycznych i przechodzą próby w locie w całym stanie Waszyngton.

„Waszyngton jest dumnym liderem lotnictwa i lotnictwa. Nasza przyszłość w tej dziedzinie będzie zbudowana na innowacjach, zrównoważonym rozwoju, czystym transporcie i nowych pomysłach, które nadal zmieniają nasz świat” – powiedział gubernator Jay Inslee. Firmy z Waszyngtonu badają zrównoważone paliwa lotnicze ; napęd elektryczny, wodór i hybrydy; zaawansowane materiały; satelity zapewniające łącza szerokopasmowe oraz silniki i systemy obronne nowej generacji. Nasza delegacja stanowa składa się z prawie dwudziestu firm i organizacji, które reprezentują te wartości i pokazują, dlaczego Waszyngton jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do robienia interesów”.

READ  NASA przywraca do życia Kosmiczny Teleskop Hubble'a po miesiącach błędów

„Wspieranie przyszłości: budowanie neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla układów napędowych i paliwowych” – Rozmowa przy okrągłym stole z gubernatorem Jayem Inslee – 20 czerwca

Gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee, poprowadzi debatę na temat zrównoważonych paliw lotniczych i lotnictwa napędzanego wodorem We wtorek rano, 20 czerwca od 10:30 do 11:15 w Model pawilonu USA, hala 3I AB176Paryż Air Show, Le Bourget, Francja. dołączy do rządu Inslee zrzesza przedstawicieli branży i społeczność zajmującą się ochroną środowiska, aby dyskutować o budowaniu zrównoważonego ekosystemu paliwa lotniczego, który jest solidny w branży, odporny na wyzwania związane z łańcuchem dostaw i spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości środowiskowej.

W zeszłym miesiącu ZeroAvia rozpoczęła plany elektryfikacji i latania największym na świecie bezemisyjnym samolotem Korzystanie z napędzanego wodorem elektrycznego układu napędowego Alaska Airlines Dash 8 Q400 w ich centrum rozwojowym w Everett w stanie Waszyngton. Od 2020 roku z siedzibą w pobliskim Arlington, ewakuacja Nadal zbiera zamówienia na swój w pełni elektryczny samolot pasażerski Alice.

Również w stanie Waszyngton: Dutch Corporation SkyNRG ogłosił plany budowy zakładu SAF o wartości 800 milionów dolarów, Ustawodawca w Waszyngtonie zainwestował 6,5 miliona dolarów w Centrum Badawczo-Rozwojowe ds. Zrównoważonych Paliw Lotniczych W Paine Field w Everett, Universal Hydrogen, magniX, Plug Power i AeroTec Zapowiedział utworzenie centrum testowego i serwisowego w locie wodorowym Na międzynarodowym lotnisku Grant County w Moses Lake firma Universal Hydrogen wykonała tam pierwszy regionalny lot samolotem napędzanym wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Aerotec I MagniX Wystawiony na stoisku Choose Washington w PAS wraz ze start-upami z Berkley w Kalifornii dwanaściektóry zaprezentuje technologię konwersji Co2, która może tworzyć elektroniczne paliwo lotnicze z Co2.

Ponadto sektor lotniczy, który odpowiada za 2,5% światowej emisji dwutlenku węgla, jest sektorem docelowym dla wysiłków prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia z siedzibą w Waszyngtonie. Stowarzyszenie Wodoru Północno-Zachodniego Pacyfiku Rozwój zielonego hubu wodorowego mającego na celu dekarbonizację trudno dostępnych części gospodarki. PNWH2 to publiczno-prywatna grupa współpracy mająca na celu stworzenie wodorowego centrum doskonałości w celu opracowywania i wprowadzania na rynek rozwiązań, które pomogą osiągnąć państwowe i narodowe cele w zakresie czystej energii. Obecnie jest to jeden z 33 ostatecznych wniosków złożonych w Departamencie Energii Stanów Zjednoczonych o potencjalną inwestycję rządu federalnego o wartości 2 miliardów dolarów w regionalne centrum wodoru na północnym zachodzie.

READ  Odkryto egzoplanetę „superziemię” czterokrotnie większą od naszej planety

Zrównoważone latanie to tylko wierzchołek góry lodowej prezentowanej na targach Washington State Fair — nawet sama kabina jest zrównoważona. Planiści zaoferowali materiały wykonane ze zrównoważonych i pochodzących z recyklingu produktów drewnianych do budowy kabiny i tylko żywe rośliny do jej dekoracji. W galerii znajduje się również Perseverance – dzieło Petera Bauma, artysty z Coast Salish, członka plemienia Upper Skagit w stanie Waszyngton.

Wybierz Waszyngton prezentuje ogromny klaster innowacji i produkcji w Waszyngtonie, składający się z ponad 1500 firm i 130 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników odpowiedzialnych za produkcję ponad 41 miliardów dolarów w eksporcie lotniczym rocznie – więcej niż w Kalifornii, Teksasie, Georgii, Florydzie, Południowej Karolinie, Arizonie i Alabamie razem wzięte . . Przemysł lotniczy Waszyngtonu specjalizuje się w konstrukcjach samolotów, kompozytach, zaawansowanych materiałach, wnętrzach samolotów, inżynierii i oprzyrządowaniu, awionice, technologiach informacyjnych i komunikacyjnych, badaniach i rozwoju, systemach bezzałogowych i autonomicznych oraz nowej generacji mobilności w powietrzu i przestrzeni kosmicznej.

Dowiedz się więcej o wszystkich wystawcach ze stanu Waszyngton

Przestrzeń kosmiczna jest kluczowym motorem ogólnie rozwijającej się gospodarki Waszyngtonu, generując około 70 miliardów dolarów rocznie i wspierając ponad 250 000 miejsc pracy. Liderzy rządowi i branżowi nawiązali silne partnerstwa z myślą o przyszłości. Od inicjatyw edukacyjnych i szkoleniowych kierowanych przez pracodawców po infrastrukturę i klimat biznesowy, wysiłki w całym stanie współpracują i inwestują, aby utrzymać przemysł lotniczy Waszyngtonu na szczycie świata przez nadchodzące lata.

Godne uwagi jest to, jak ściśle solidny sektor technologiczny Waszyngtonu jest zintegrowany z produkcją o wartości dodanej, oferując postęp i zasoby w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, analiz predykcyjnych, maszyn autonomicznych, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej i nie tylko. Nowe możliwości i partnerstwa między sektorami przemysłu pojawiają się regularnie w solidnym ekosystemie gigantów technologicznych i przedsiębiorców w regionie.

„Waszyngtońska kultura współpracy i bliskość kluczowych klastrów innowacji pozwalają na swobodną wymianę pomysłów przy piwie lub kawie” — powiedział Mike Fung, dyrektor ds. handlu w Waszyngtonie. Mocno wierzymy, że pomysły są towarem, którym należy się dzielić, handlować i wymieniać. Pielęgnujemy i jesteśmy dumni z tego środowiska tutaj, w stanie Waszyngton. Pozwala nowym pomysłom szybko znaleźć drogę na rynek i zrewolucjonizować branże”.

READ  W Adelajdzie powstanie australijski park kosmiczny, w którym będą produkowane pojazdy latające, rakiety i satelity

Na przykład od przyszłego roku firma Bellevue z siedzibą w Waszyngtonie ma nadzieję „dostarczyć łączność mobilną wszędzie”, w tym rozszerzyć zasięg na całe Stany Zjednoczone, nawet w odległych obszarach. T-Mobile skorzysta z satelitów SpaceX Starlink-Gen2, które zostały zbudowane kilka kilometrów dalej w Redmond. Około 50% wszystkich satelitów krążących wokół Ziemi jest produkowanych w Waszyngtonie.

Zobacz komunikaty prasowe i nie tylko w internetowym zestawie prasowym Departamentu Handlu Stanu Waszyngton, odwiedź nasze stoisko pod adresem Pawilon USA, hala 3, B-148, Śledź nas w mediach społecznościowych @ćwierkać#ChooseWashington Delegacja z Waszyngtonu organizuje w stoisku Business Networking Receptions w godzinach 16:00-17:30 w poniedziałki, wtorki i środy.

###