Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zrób furorę w prasie

Zrób furorę w prasie

Przy tak wielu meczach relacjonowanych w każdym sezonie, młodzi reporterzy z Rebel Report — prowadzonego przez studentów serwisu sportowego i mediów społecznościowych UNLV — zdecydowanie dostają swoich przedstawicieli. Senior Teneka Ash jest jednym ze studentów UNLV, którzy zaznaczają swoją obecność w świecie dziennikarstwa sportowego.

Jak trafiłaś do dziennikarstwa sportowego?

Jestem w drużynie pływackiej, więc sport płynie w moich żyłach. Jestem operatorem, więc chciałem znaleźć sposób na powiązanie sportu i kina, a dziennikarstwo sportowe mi to oferuje.

Jakie jest twoje ulubione wydarzenie do relacjonowania do tej pory?

Powiedziałbym, że gra Raiders, którą relacjonowałem z moim współgospodarzem Joshem. W tej grze poczułem, że naprawdę zyskałem pewność siebie – to było niesamowite doświadczenie być na meczu Raiders na Allegiant Stadium jako studencki reporter i być wśród tych wszystkich zawodowców.

Jakie wyzwania napotkałeś podczas relacjonowania meczu?

Naprawdę ciężko jest zrobić perfekcyjny pierwszy raz, a kiedy pracujesz nad kryzysem czasowym, masz tylko trochę czasu w przerwie, aby przeanalizować, co osiągnąłeś w pierwszej połowie i połączyć to w coś, co wydaje się oczywiste. Musisz to nagrać, zredagować i przesłać w ciągu 30 minut – to duża przeszkoda w przypadku beatu na żywo. To duża presja, ale lubię to.

Jakie to uczucie wrócić na boisko po kilku sezonach nieobecności z powodu COVID-19?

to wspaniałe uczucie. Jako sportowiec w drużynie pływackiej UNLV rozumiem obie strony relacji sportowych i bycie sportowcem. Myślę, że wszyscy zaangażowani w ponowne uprawianie sportu i mając kibiców na trybunach, czują za sobą wsparcie. Wyjście z ery COVID to prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła. Myślę, że pozwoliło to nam wszystkim rozwinąć pewność siebie i lepiej zrozumieć, co robimy.

W czym bycie sportowcem pomogło ci w relacjach?

Myślę, że w dużej mierze jest to empatia. Sportowcy dużo przechodzą przez kontuzje lub coś innego, wiele dzieje się za kulisami. Ważne jest, aby w wywiadach zadawać empatyczne pytania i mówić prawdę, a nie tylko szukać czegoś, co trafi na pierwsze strony gazet.

READ  Harmonogram futbolu Bulldog High School na rok 2021

Jaka jest twoja ulubiona historia, nad którą pracowałeś?

Jed Thomas i ja poznaliśmy pływaczkę olimpijską z Polski i chyba nikt nie opowiedziałby jej historii tak jak my. Kiedy to zobaczyła, napisała do mnie, że bardzo ją to wzruszyło, i podziękowała nam za zrobienie czegoś tak prostego jak wywiad i przekształcenie go w piękną, szczerą historię. To sprawiło, że naprawdę doceniłem to, co osiągnąłem, i ludzi, którzy pomogli mi to osiągnąć. Takie wiadomości sprawiają, że czuję, że to jest to, co powinienem robić.

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z dziennikarstwem sportowym?

Po ukończeniu college’u chcę pracować z drużynami sportowymi, niezależnie od tego, czy zarządzam ich mediami społecznościowymi, czy też zajmuję się transmisją sportową, co bardzo bym uwielbiał.