Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zoom ma wyłączny dostęp do aparatu iPada

Zastanawiam się, dlaczego podczas rozmowy wideo Zoom można wykonywać wiele zadań jednocześnie Twój iPad Kiedy nie z innymi aplikacjami? Przybliżanie nie jest podstępne – przynosi po prostu korzyści z dobrego związku. Jak na przykład 9to5Mac RaportyDeweloper Jeremy Provost to ma nauczyłem się Zoom ma specjalne pozwolenie od Apple na używanie aparatu iPada podczas wielozadaniowości w widoku Split View. Firma powiedziała Provostowi, że otrzymała specjalne „uprawnienie”, które umożliwiło jej używanie łatwego w obsłudze wielozadaniowego interfejsu programistycznego, który normalnie byłby blokowany poza FaceTime.

Uprawnienia nie są nowe, ale zwykle mają charakter ogólny i wymagają od programistów jedynie przejścia przez proces, aby je włączyć. Możesz na przykład poprosić o integrację CarPlay dla aplikacji nawigacyjnej. Jednak uprawnienia do aparatu w iPadzie są nieudokumentowane i są dostępne tylko dla tych, których Apple uważa za „godnych”, według prezydenta uniwersytetu.

Poprosiliśmy Apple o komentarz.

Nic dziwnego, że Zoom uzyskuje ten dostęp. Aplikacja do czatu wideo stała się plikiem Podstawa życia epidemiologicznego Rozmowy wideo podczas pracy wielozadaniowej mogą być niezbędne w szkole i pracy zdalnej. Problem polega oczywiście na tym, że konkurencyjne aplikacje mogą nie uzyskać takiego samego dostępu. Możesz nie mieć tyle szczęścia, jeśli chcesz skorzystać z popularnej alternatywy, takiej jak komunikator facebookowyI Google nie żyje lub Microsoft Teams.

Nie oznacza to, że Apple zachowuje każdą funkcję dla siebie. 9 do 5 Zwróć na to uwagę M1 iPad Pro Funkcja ruchu kamery będzie dostępna na scenie centralnej dla aplikacji innych firm. Jednak to najnowsze odkrycie prawdopodobnie nie jest tak ekscytujące, jeśli chcesz, aby aplikacje innych firm miały takie same uprawnienia jak aplikacje Apple.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.