Żona Lionela Messiego i jego dzieci świętują po tym, jak strzelił pierwszego gola Argentyny przeciwko Meksykowi

Żona Lionela Messiego, Antonella Roccuzzo, i dzieci pary świętują po tym, jak strzelił pierwszego gola Argentyny przeciwko Meksykowi. Źródło obrazu: zrzut ekranu

główne punkty

• W sobotę (niedziela) Argentyna odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata 2022.
  • Południowoamerykańscy giganci pokonali Meksyk 2:0.
  • Dla Argentyny Messi strzelił pierwszego gola i asystował przy drugim spotkaniu.
Drugi mecz Argentyny w grupie C Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze przeciwko Meksykowi w sobotę (niedziela IST) był obowiązkowym meczem południowoamerykańskich gigantów. W tym decydującym meczu ich supergwiazda, Lionel Messi, stanął na wysokości zadania i pomógł swojej drużynie utrzymać się w turnieju, pokonując Meksyk 2:0.

35-letni argentyński gwiazdor strzelił pierwszego gola dla Argentyny w 64. minucie, a następnie asystował swojemu koledze Enzo Fernandezowi w 87. minucie meczu, aby sfinalizować transakcję. Dzięki zwycięstwu nad Meksykiem Argentyna awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy C i jest w ścisłej rywalizacji o awans do 1/8 finału.

W sobotę (niedziela IST) na słynnym stadionie Lusail Messi po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi Argentyny i poprowadził show. Po bezbramkowej pierwszej połowie przełamał impas w 64. minucie, kiedy po otrzymaniu piłki od Ángela Di Maríi poza polem karnym strzelił gola, dając Argentynie prowadzenie. To był jego drugi gol w tylu meczach dla Argentyny na Mistrzostwach Świata 2022.

Jego reakcja po zdobyciu pierwszego gola Argentyny w tym meczu była interesująca. A teraz, na filmie krążącym w Internecie, jego żona Antonella Roccuzzo i dzieci pary, Thiago, Mateo i Ciro, którzy również byli obecni na boisku, również cieszą się z bramki.

Można ich zobaczyć, jak przytulają się do siebie, aby uczcić bramkę zdobytą przez Messiego w meczu.

Swoim golem przeciwko Meksykowi na słynnym stadionie Lusail, Messi wyrównał liczbę goli Diego Maradony zdobytych w Mistrzostwach Świata dla Argentyny. To był jego ósmy gol na mundialu dla południowoamerykańskich gigantów i padł w 21. meczu. Maradona, zwycięzca mistrzostw świata z 1986 roku, również rozegrał tyle samo meczów i zdobył tyle samo bramek.

READ  Jak oglądać mecz Argentyny. Polska w meczu grupy C mistrzostw świata

Argentyna zmierzy się z Polską w ostatnim meczu grupy C w czwartek (1 grudnia). W tym meczu będą musieli zapewnić sobie zwycięstwo, aby mieć absolutną pewność, że zapewnią sobie miejsce w ostatnich 16 meczach, gdzie porażka prawie na pewno ich wyeliminuje, a remis sprawi, że będą zależni od wyniku innych meczów w grupie. .