Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zobacz największe zdjęcie wykonane kiedykolwiek przez teleskop kosmiczny w sieci

Dla Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba ważne stacje są nieubłagane. Nieco ponad miesiąc od czasu, gdy ta pionierska maszyna zaskoczyła ludzkość po uruchomieniu pierwszego oszałamiającego głębokiego pola, jej żywe obrazy mgławic i migawki galaktycznych myśli dały nam największy dotychczas obraz.

W tym tygodniu międzynarodowi naukowcy są powiązani z Nauka o wczesnym uruchomieniu kosmicznej ewolucji Badanie, czyli CEERS, dostarczyło ogromnej, pełnokolorowej mozaiki wygenerowanej na podstawie danych zebranych przez JWST. To rekordowy mural znany jako Epoka 1, obejmujący niewielki skrawek nieba w pobliżu uchwytu konstelacji Wielkiego Wozu.

Obraz rastrowy przedstawiający czerwoną kropkę na czarnej przestrzeni

Ta czerwona pikselowa kropka może być galaktyką, która istniała zaledwie kilkaset milionów lat po Wielkim Wybuchu – znana również jako Galaktyka Macy’ego. Skala to 1 kiloparsek (około 3260 lat świetlnych).

Finkelstein i in. (2022) / NASA / ESA / CSA / STScI

poprzednio, CEERS .współpraca To było Wykrywanie podglądów z Ery 1Wielu wysłało astronomów do króliczej nory JWST i opublikowało artykuły na temat galaktycznych smakołyków w środku. Na przykład kierownik projektu CEERS Stephen Finkelstein W zeszłym miesiącu ogłoszono złożenie referatu O „Bardzo przekonujący” filtr dla galaktyki Istniałby zaledwie 290 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Nazywa się Galaktyka Macy, Po córce, bo odkryto ją w jej urodziny.

Ale teraz CEERS twierdzi, że pierwsza epoka jest oficjalnie zakończona.

W kontekście tego, jak dokładnie duża Ten ostatni obraz, jak pokazuje zespół, obejmuje obszar około ośmiokrotnie większy od obszaru pierwszego głębokiego pola w JWST, opublikowanego 11 lipca, który już był dziwnie ogromny. Ostateczna mozaika składa się z 690 pojedynczych klatek zarejestrowanych kamerą bliskiej podczerwieni JWST i zostanie zbudowana na podstawie obserwacji zaplanowanych na grudzień.

„Epoka 1 obejmuje mniej niż połowę naszego całkowitego obszaru badań na niebie, a zdjęcia już doprowadziły do ​​nowych odkryć i nieoczekiwanej, ale nie niepożądanej obfitości nigdy wcześniej nie widzianych galaktyk” – powiedział zespół CEERS w prasie. wydanie. .

Możesz pobrać wersję o średniej lub wysokiej rozdzielczości Ze zdjęcia tutaj — ale jeśli kręcisz do tego drugiego, tak jak ja, CEERS zaleca korzystanie z komputera lub laptopa. Ze względu na wielkość tego pliku telefon komórkowy może zacząć działać.

Cóż, teraz, gdy masz już właściwy obraz, omówmy niektóre z najważniejszych wydarzeń. Według zespołu CEERS istnieje sześć głównych punktów zainteresowania. To jest schemat.

Oto pełny zarys obrazu CEERS Epoch 1. Na dole znajdują się zbliżenia niektórych elementów mozaiki.

NASA/STScI/CEERS/TACC/S. Finkelstein/M. Bagley / Z. Levi

Po pierwsze, (1) galaktyka spiralna znajduje się w lewym górnym rogu, z przesunięciem ku czerwieni z = 0,16.

Redshift to w zasadzie astronomiczny sposób mierzenia odległości obiektu, a więc czasu przeszłego. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że gdy świecący obiekt znika nam z pola widzenia, emitowane światło staje się coraz bardziej czerwone… Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ JWST może również zbierać to „niewidzialne” światło, które jest to również powód, dla którego tak jest Ujawniając „niefiltrowany wszechświat”, wyrażenie, które mogłeś zobaczyć w Internecie.

Krótko mówiąc, większe przesunięcie ku czerwieni oznacza, że ​​coś jest dalej od Ziemi.

Następnie (2) w kierunku środka obrazu znajduje się jasna galaktyka z przesunięciem ku czerwieni z = 1,05. W tym miejscu znajduje się również wiele mniejszych galaktyk, które oglądane przez JWST wyglądają jak łuk. W poniedziałek Rebecca Larson, doktorantka astronomii na University of Texas w Austin i członkini współpracy CEERS, opublikowała na Twitterze swoje urocze imię dla tej sceny.

„TBT do pewnej późnej nocy, kiedy ta galaktyka zdecydowała… wyglądała jak Pacman i zaczęła nakładać na małego żółtego kolesia i śmiać się tak mocno, aż wszyscy zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby wrócić do domu” Książki Larsona.

Na prawo od tej lufy (3), znajduje się oddział oddziałujących galaktyk w z = 1,4. Finkelstein nazwał tę osobę „Kosmicznym Krakenem”, napisał na Twitterze Larson. Dziwnie przypomina przerażającego starożytnego potwora morskiego.

Przesuń się jeszcze o jedną (4), a zauważysz parę galaktyk spiralnych – w powiększonej wersji poniżej diagramu biała strzałka wskazuje supernową w tej części nieba, również odkrytą przez JWST. Tutaj przesunięcie ku czerwieni wynosi z = 0,7. CEERS opublikowało artykuł w zeszłym miesiącu W szczególności o tych zjawiskach, bo porównanie wersji JWST duetu z Kosmicznym Teleskopem Hubble’a mogło dostarczyć wielu nowych informacji.

Poniżej (5) znajduje się kolejna specjalna galaktyka spiralna przy z = 0,7, aw końcu (6) jest galaktyka az = 0,63 z ogonem pływowym i gromadą galaktyk na czerwonym tle zlokalizowaną przy z = 1,85. Larson napisał na Twitterze o tej niechlujnej scenie: „Próbowałem nazwać tę funkcję„ gorącym bałaganem w kosmosie ”, ale reporterzy powiedzieli„ nie ”.

I oczywiście CEERS podkreśla również Galaktykę Maisie na poniższej infografice z bliska. Jeśli Finkelstein i koledzy mają rację co do tego punktu znajdującego się 290 milionów lat świetlnych po Wielkim Wybuchu, to ma on zdumiewające przesunięcie ku czerwieni z = 14. Ponadto, To w zasadzie dowodzi, że galaktyki zaczęły formować się we wszechświecie znacznie wcześniej, niż kiedyś sądzili astronomowie.

Ciemne tło kosmosu pokazuje różne kąty galaktyki Maisie.  Najbliższa kopia obrazu znajduje się w lewym dolnym rogu i przedstawia czerwonawą plamę światła.

Oto zdjęcie przedstawiające galaktykę znaną jako Galaktyka Maisie.

NASA/STScI/CEERS/TACC/S. Finkelstein/M. Bagley / Z. Levi

Jednak ze względu na obfitość bardzo odległych galaktyk kandydujących, które zaobserwowano od czasu uruchomienia JWST, Wielu naukowców ostrzega, że ​​może istnieć fałszywa nadzieja. Na przykład artykuł badawczy opublikowany na początku tego miesiąca w The Astrophysical Journal przez współpracowników CEERS podkreśla potencjał błędu, gdy Sprawdź te światy z wysokim przesunięciem ku czerwieni. Zasadniczo nieistotne zjawiska kosmiczne mogą być eksplozjami światła danych, zanieczyszczając w ten sposób wyniki.

Jednak nowa era astronomii, w której się znajdujemy, jest bardzo ekscytująca.

„Mam nadzieję, że jesteś tak samo zainspirowany tym teleskopem i danymi, jak ja byłem podekscytowany. Mam szczęście, że mogę się nim z tobą podzielić i mam nadzieję, że znajdziesz w nim również swoje nowe ulubione galaktyki!” Larson napisał na Twitterze w podsumowaniu jasnego tematu na mapie CEERS.

READ  Brian Cox ostrzega przed Cop26 | Brian Cox