Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znawcy branży ostrzegają, że ograniczenia podróży Covid będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia

Według źródeł lotniczych, testy na Covid i zasady izolacji dla podróżnych zostaną utrzymane co najmniej do końca stycznia.

Taki ruch przyczyniłby się do nieszczęść już nękanej branży turystycznej.

Tysiące brytyjskich wakacji zostało odwołanych w okresie świątecznym – w tym rejsy do Austrii i wyjazdy na narty – z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nałożonych przez miejsca docelowe.

Nie przewidujemy odwołania jakichkolwiek akcji co najmniej do końca stycznia. Nawet z obietnicą przeglądu przez DOT co trzy tygodnie, pojawiły się sugestie, że będą one obowiązywać przez dwa lub trzy miesiące” – powiedział starszy znawca branży lotniczej. czasy.

Aby poradzić sobie z wariantem Omicron, wszyscy przybysze z zagranicy do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przybyciu lub wcześniej – i muszą się izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku.

Według wysokiej rangi źródła lotniczego testy koronawirusa i zasady izolacji dla podróżnych będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia. (Powyżej narciarze we włoskim kurorcie Bormio mają pokazywane „zielone pasy” dla Covid-19)

Tysiące świąt zostało odwołanych w okresie świątecznym z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nałożonych przez miejsca docelowe.  (Na zdjęciu kolejka linowa zamknięta w Les Croisette w Szwajcarii)

Tysiące świąt zostało odwołanych w okresie świątecznym z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nałożonych przez miejsca docelowe. (Na zdjęciu kolejka linowa zamknięta w Les Croisette w Szwajcarii)

Hala przylotów 3 na Heathrow – najbardziej ruchliwa w kraju – była pełna ulotek próbujących dostać się do Wielkiej Brytanii w Boże Narodzenie.  Starsze źródło lotnicze powiedziało:

Hala przylotów 3 na Heathrow – najbardziej ruchliwa w kraju – była pełna ulotek próbujących dostać się do Wielkiej Brytanii w Boże Narodzenie. Starsze źródło lotnicze powiedziało: „Nie spodziewamy się, że jakiekolwiek środki zostaną anulowane co najmniej do końca stycznia. Nawet z obietnicą przeglądu co trzy tygodnie przez Departament Transportu, pojawiły się sugestie, że będą w miejsce na dwa lub trzy miesiące.”

Aby poradzić sobie z wariantem Omicron, wszyscy przybysze z zagranicy do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przybyciu lub wcześniej – i muszą się izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku.  (Na zdjęciu na Heathrow 5, na zdjęciu w piątek)

Aby poradzić sobie z wariantem Omicron, wszyscy przybysze z zagranicy do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przybyciu lub wcześniej – i muszą się izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku. (Na zdjęciu na Heathrow 5, na zdjęciu w piątek)

Pasażerowie są również zobowiązani do wykonania testu przepływu bocznego lub testu PCR przed odlotem.

READ  Wielka Brytania oskarża Rohingję o rezygnację z „katastrofalnych” cięć pomocy o 40% | Pomaga

Wszelka nadzieja na zaniechanie środków w zasadzie wyparowała. Znawca branży dodał, że muzyczny nastrój rządu polega na utrzymaniu wszystkiego na swoim miejscu w styczniu, gdy starają się dowiedzieć, jak zła może być zima.

Wprowadzenie testów na początku tego miesiąca zostało opisane jako „niszczący cios” dla branży turystycznej, a urzędnicy lotniczy powiedzieli, że szybka zmiana wymagań wstępnych sprawiła, że ​​„niemożliwym” jest dla branży planowanie z wyprzedzeniem.

Dzieje się tak, ponieważ przyjęcia do szpitala z powodu koronawirusa w Londynie – brytyjskim regionie Omicron – znajdują się w odległości spaceru od progu 400, który ma na celu egzekwowanie ograniczeń blokady w całym kraju.

Najnowsze dane NHS pokazują, że 22 grudnia w stolicy pojawiło się 386 nowych przyjęć wirusa, co stanowi 92-procentowy wzrost w porównaniu z danymi z zeszłego tygodnia.

Więcej ograniczeń może zostać nałożonych na czas sylwestrowy, ponieważ Boris Johnson ma dokonać przeglądu najnowszych danych w poniedziałek.

We wtorek Luke Petherbridge, dyrektor ds. publicznych organizacji handlującej turystyką Abta, wezwał rząd do natychmiastowego zniesienia „zbędnych ograniczeń w podróżowaniu”, przyznania dotacji sektorowi turystycznemu podobnego do tych ogłoszonych w przypadku gościnności i rozważenia potrzeby urlopu. Schemat ponownego przesłania.

Międzynarodowy sektor podróży i turystyki „pozostaje rozczarowująco poza zasięgiem pomimo poważnych strat, jakie poniósł od kilku miesięcy”, powiedział Ryan Newton-Smith, główny ekonomista CBI.

Tymczasem operator sportów zimowych Crystal Ski odwołał swoje loty do Austrii 27 grudnia po tym, jak kraj wprowadził bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące wjazdu ze względu na wariant Omicron.

Austria ogłosiła w środę, że przybysze z Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się kwarantannie przez 10 dni od soboty, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni, w tym dawką przypominającą, i nie będą mieli dowodów na niedawny negatywny wynik testu PCR.

Crystal Ski wysłało wiadomość do klientów w czwartek wieczorem, która brzmi: „Niestety, z powodu krótkiego powiadomienia o nowym wymogu wjazdu do Austrii, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu naszych wakacji w Austrii 27 grudnia.

Wiemy, że testowanie w ostatniej chwili to ogromne wyzwanie, tym bardziej, że testy należy wykonać w Boże Narodzenie lub drugi dzień świąt.

Rozumiemy, że przy ograniczonej dostępności testów i pojemności w całym kraju, zdecydowana większość naszych klientów nie będzie w stanie sprostać tym nowym wymaganiom dotyczącym podróży.

„Przepraszamy za rozczarowanie, jakie to spowodowało”.

Klientom, których to dotyczy, oferujemy pełny zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni oraz zachętę do zmiany rezerwacji.

Austria ogłosiła w środę, że przybysze z Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się kwarantannie przez 10 dni od soboty, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni, w tym dawka przypominająca, i nie będą mieli dowodów na niedawny negatywny wynik testu PCR.

Austria ogłosiła w środę, że przybysze z Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się kwarantannie przez 10 dni od soboty, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni, w tym dawka przypominająca, i nie będą mieli dowodów na niedawny negatywny wynik testu PCR.

Na zdjęciu: wykres przedstawiający dzienną kroczącą średnią siedmiodniową nowych potwierdzonych przypadków Covid-19 na milion osób w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Niemczech, Szwecji i Austrii

Na zdjęciu: wykres przedstawiający dzienną kroczącą średnią siedmiodniową nowych potwierdzonych przypadków Covid-19 na milion osób w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Niemczech, Szwecji i Austrii

Osoby, które mają wyjechać do Austrii 1 lub 8 stycznia, mogą zmienić swoje plany bez uiszczania opłaty do 29 grudnia.

Jednak nowe zasady podróżowania w Austrii, które rozpoczęły się w Boże Narodzenie, wywołały chaos, ponieważ nieumyślnie uniemożliwiają wjazd do kraju 16-17-latkom.

Czy Twoja świąteczna podróż do Europy była zrujnowana?

Podczas gdy osoby w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z ograniczeń w podróżowaniu, dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą wejść bez potrzeby zastrzyku przypominającego, korzystając z „Karta Wakacyjna Ninja” przewidzianej dla tej grupy wiekowej.

Dlatego każda osoba w wieku 16 lat lub starsza będzie potrzebować zastrzyku przypominającego lub zostanie poddana 10-dniowej kwarantannie zgodnie z nowymi przepisami. Jednak obecne wytyczne w Wielkiej Brytanii stwierdzają, że tylko osoby w wieku 18 lat lub starsze kwalifikują się do zastrzyku przypominającego.

W rezultacie osoby w wieku 16-17 lat nie są w stanie dostać boostera potrzebnego do wjazdu do Austrii, co stawia rodziny z nastolatkami w tym wieku w trudnej sytuacji.

READ  Północnokoreańscy żołnierze z nagimi piersiami walczą ze sobą i uderzają w beton na pokazie uśmiechając się do Kim Jong-un

Setki klientów, których to dotyczy, zgłosiło się na Twittera, aby wyrazić ubolewanie z powodu nowych ograniczeń i zażądać zwrotu pieniędzy z powodu zmian w ostatniej chwili.

Helen wyjaśniła: „Wczoraj wezwano nas do przeprowadzki i powiedziano nam, że nie jesteśmy w stanie anulować, a zrobienie tego teraz będzie nas kosztować 2000 funtów! Teraz wszystko jest anulowane. Po prostu pozwolili nam przejść do 2023 roku”.

Linia wycieczkowa MSC Cruises (na zdjęciu powyżej) odwołała cztery rejsy w Wielkiej Brytanii na pokładzie MSC Magnifica z powodu ograniczeń pandemicznych w całej Europie

Linia wycieczkowa MSC Cruises (na zdjęciu powyżej) odwołała cztery rejsy w Wielkiej Brytanii na pokładzie MSC Magnifica z powodu ograniczeń pandemicznych w całej Europie

Tymczasem Amy pisze, że nowe ograniczenia oznaczają, że chce zmienić planowany miesiąc miodowy.

Biura podróży odnotowały gwałtowny wzrost rezerwacji na wakacje związane ze sportami zimowymi w Austrii po tym, jak Francja nałożyła w zeszłym tygodniu zakaz na brytyjskich turystów.

Linia wycieczkowa MSC Cruises odwołała cztery rejsy w Wielkiej Brytanii na pokładzie MSC Magnifica z powodu ograniczeń pandemicznych w całej Europie.

Setki klientów, których to dotyczy, przeszło na Twittera, aby opłakiwać nowe ograniczenia

Setki klientów, których to dotyczy, przeszło na Twittera, aby opłakiwać nowe ograniczenia

Rejsy miały wyruszyć z Southampton 21 i 28 grudnia oraz 4 i 11 stycznia i miały łączyć się z Francją, Niemcami i Holandią.

Holandia została zablokowana przynajmniej do połowy stycznia, podczas gdy Niemcy dołączyły do ​​Francji w zakazie brytyjskich turystów.

Tymczasem Ryanair zmniejszył planowaną na styczeń swoją przepustowość o jedną trzecią.

Rzecznik linii lotniczej powiedział: „Wpływ niedawnych rządowych ograniczeń podróży, w szczególności zakazu wjazdu z Wielkiej Brytanii do Francji i Niemiec w ostatni weekend oraz zawieszenia wszystkich lotów UE do/z Maroka, zmniejszył przewidywany ruch Ryanair w grudniu wśród inne 10-11 mln, do zakresu poniżej 9,0-9,5 mln.

„W odpowiedzi na te ograniczenia Ryanair zmniejszył teraz swoją styczniową przepustowość o 33%, zmniejszając oczekiwany ruch w styczniu z około 10 milionów do 6-7 milionów”.