Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znalezienie pustej przestrzeni jest kluczem do zaprojektowania swojego przeznaczenia

Znalezienie pustej przestrzeni jest kluczem do zaprojektowania swojego przeznaczenia

Opinie wyrażone przez przedsiębiorca Akcjonariusze są sami.

Każdy przedsiębiorca ma pasję, energię i nadzieję, ale same te cechy nie wystarczą. Potrzebujesz również jasnej wizji i wglądu w potrzeby rynku, które może zaspokoić Twój produkt. Zasadniczo musisz znaleźć pustą przestrzeń i świetny sposób na jej wypełnienie.

Ponad cztery dekady temu odkryłem swoją pustą przestrzeń. Kochałem swoje życie jako nauczycielki sztuki, muzyki i pisania w publicznych szkołach podstawowych i pomogłem moim uczniom dostrzec, że te przedmioty są tak samo istotne dla ludzkiej inwencji i rozwiązywania problemów, jak nauki ścisłe i matematyka. Tak bardzo zafascynowało mnie to podejście pedagogiczne, że marzyłem o stworzeniu całej uczelni poświęconej twórczej inwencji.

Ale jak ta nowa uczelnia będzie się wyróżniać od siebie? Jaką potrzebę byś zaspokoił, której nie zaspokoiła jeszcze żadna inna szkoła artystyczna w Stanach Zjednoczonych? Ślęczałem nad katalogami kursów, przewodnikami po programach nauczania, studiami artystycznymi i edukacją projektową. Nawiązałem kontakt ze znajomymi na studiach wyższych, myślałem o własnej edukacji magisterskiej i licencjackiej i tam, gdzie mi brakowało. Przeprowadzałam wywiady z absolwentami prestiżowych programów studyjnych. Czego chcą, żeby ich studenci zrobili inaczej?

„Szkoda, że ​​nie nauczyli mnie, jak nie być głodną artystką”, powiedział jej niejeden sarkastyczny śmiech. Moja uwaga była zakłócona. Rozmawiali czule o swoich doświadczeniach edukacyjnych, wszystkich stylach artystycznych i kiepskich czasach w studio, ale byli smutni, że profesorowie nie nauczyli ich niczego o tym, jak inwestować swoje talenty w zrównoważoną karierę twórczą. Tu była moja pusta przestrzeń. Chciałbym stworzyć nową uczelnię, która przygotuje studentów do twórczej kariery. Nasze motto: Żadnych głodnych artystów.

W 1978 to była moda. Połączenie słów „kreatywny” i „profesjonalny” w katalogu kursów uniwersyteckich było wówczas nie do pomyślenia. Starannie opracowałem naszą misję dla przyszłych studentów i rodzin, a po 44 latach, podczas gdy To oświadczenie zostało zmienione (Słowo tutaj, akapit tam), jego istota pozostaje niezwykle ta sama: przygotowanie studentów do twórczej kariery.

READ  Alan Bridge to przestrzeń rekreacyjna, która nie nadaje się do projektu szczepień, mówią mieszkańcy

SCAD rozrósł się do trzech lokalizacji na dwóch kontynentach i jest jedną z największych uczelni artystycznych i projektowych na świecie. Ale to, co się nie zmieniło, to to, że nigdy nie zachwialiśmy się w naszej misji. Ta misja wpływa na każdą podejmowaną przez nas decyzję. Nie dodajemy nowego oprogramowania tylko dlatego, że będzie fajnie uczyć lub dlatego, że będzie wyglądać prestiżowo i atrakcyjnie w katalogu.

Tematy pokrewne: Co jest ważniejsze: prezes czy pomysł?

Jak znajdujesz swoją misję?

Kiedy już określisz potrzebę, którą Twój startup zaspokoi dla Twojego klienta, powinieneś porównać każdy nowy pomysł z tą misją.

Jako przykład spójrz na Reese Witherspoon. Teraz, po czterdziestce, Witherspoon zauważyła, że ​​role, które jej zaproponowano, były smutnym ustępstwem. Widziała potrzebę stworzenia studia, które pisałoby, produkowało i tworzyło inteligentne treści rozrywkowe dla kobiet. Mając to na uwadze, Witherspoon założyła swoją firmę medialną, Hello Sunshine, z nawet kryształowym akcentem. zamiar: Aby zmienić narrację kobiet w kinie.

Witherspoon produkuje filmy, programy telewizyjne i podcasty, które „umieszczają kobietę w centrum każdej historii”. Hej, dziki sukces Sunshine – Wielkie małe kłamstwaA poranne show A Wszędzie małe pożary, między innymi – wysoko oceniane, wśród serwisów streamingowych, na których żyją. Firma jest wyceniana na 900 milionów dolarów, ponieważ Hello Sunshine mocno trzyma się swojej struktury założycielskiej, odmawiając zaakceptowania status quo, który marginalizuje kobiety w rozrywce. Jej studio zaspokaja pilną potrzebę, tworząc mocne historie o kobietach, przez kobiety, przez kobiety.

Tematy pokrewne: Skąd wiesz, że masz dobry pomysł? Wypróbuj te trzy testy.

Przywództwo zapewnia łańcuch decyzji. Poprzez wybory i działania tworzymy naszą rzeczywistość. Jeśli chcesz skutecznie przewodzić, musisz najpierw rozpoznać pustą przestrzeń na rynku i jak Twoja organizacja wypełni tę przestrzeń elegancją i inwencją.

READ  Należąca do NASA sonda Artemis 1 - Orion przekroczyła rekordową odległość Apollo 13 od Ziemi

Kiedy planujesz swoje przeznaczenie, zachęcam Cię do zastanowienia się nad tym, co może wydawać się zwodniczo proste: to brzęczące, pełne ciosów zdanie, które określa Twoją misję. Tak jak każde słowo w eseju dyplomowym powinno wspierać twoją tezę, tak każdy element twojej pracy powinien napędzać twoją wizję. Znajdź swój głos. napotkać potrzebę. Spójrz na pustą przestrzeń i wypełnij ją całym sercem.

Powiązane tematy: 3 kroki do stworzenia dochodowego pomysłu na biznes