Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zmień swoje hasło już teraz! 15 milionów haseł Plex skradzionych przez hakerów

Około 15 milionów ludzi musi sprawdzić swoje hasła po ujawnieniu masowego wycieku danych. Plex – boxset i usługa przesyłania strumieniowego popularnych darmowych filmów – przyznał w tym tygodniu, że doznał ogromnego wycieku danych. Platforma poinformowała, że ​​hakerzy uzyskali dostęp do bazy danych zawierającej zaszyfrowane hasło, nazwę użytkownika i informacje e-mail.

Nie uzyskano dostępu do danych kart kredytowych i innych danych dotyczących płatności, ale w odpowiedzi na naruszenie Plex powiedział, że prosi o zresetowanie wszystkich haseł.

Plex ma około 30 milionów użytkowników, powiedział rzecznik usługi Naruszenie dotyczyło informacji należących do co najmniej połowy użytkowników.

W wiadomości e-mail wysłanej do klientów w czwartek, powiadamiającej ich o problemie, Blix powiedział: „Wczoraj odkryliśmy podejrzaną aktywność w jednej z naszych baz danych. Natychmiast wszczęliśmy dochodzenie i wygląda na to, że osoba trzecia była w stanie uzyskać dostęp do ograniczonego podzbioru dane, które obejmują adresy e-mail, nazwiska i kontakty Zaszyfrowanie użytkowników i haseł Chociaż wszystkie hasła do kont, do których można było uzyskać dostęp, zostały zaszyfrowane i zabezpieczone zgodnie z najlepszymi praktykami, ze szczególną ostrożnością wymagamy, aby wszystkie konta Plex zostały zresetowane. dane dotyczące płatności nie są w ogóle przechowywane na naszych serwerach i nie były zagrożone w tym incydencie.”

Plex powiedział, że zidentyfikował, w jaki sposób strona trzecia może uzyskać dostęp do ich danych i podejmuje dalsze kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Oprócz wymagania od wszystkich klientów zmiany haseł, Plex powiedział, że użytkownicy powinni wybrać opcję „Wyloguj się z podłączonych urządzeń po zmianie hasła” podczas modyfikowania swoich loginów.

Spowoduje to wylogowanie użytkownika Plex ze wszystkich urządzeń, które używały poprzedniego hasła i poprosi o wprowadzenie nowego.

Chociaż może to stanowić niedogodność, pomoże to jeszcze bardziej chronić bezpieczeństwo Twojego konta.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli udostępniasz hasła między kontami – co jest dobrą praktyką Nie? Nie – A używasz Plexa, lepiej zmienić hasła za pomocą panelu.

READ  Jak zdobyć kod beta MultiVersus Open?

Istnieje powód, dla którego eksperci ds. bezpieczeństwa mówią ludziom, aby nie udostępniali haseł między kontami, ponieważ jeśli haker zdobędzie Twoje hasło do jednej usługi, może uzyskać dostęp do wielu innych.

Aby utworzyć silne hasło, najlepiej jest użyć kombinacji małych i wielkich liter, cyfr i symboli specjalnych.

Pamiętaj też, aby używać unikalnych haseł do różnych kont.

Chociaż trudno to zapamiętać, możesz użyć menedżerów haseł, aby ci pomóc lub po prostu przejść do starej szkoły i zapisać wszystkie swoje loginy na papierze, który jest przechowywany w bezpiecznym miejscu.