Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zmiany klimatyczne, Człowiek na Księżycu i Człowiek na Marsie

Ludzkość wkracza w nową erę eksploracji kosmosu, przygotowując się do powrotu na Księżyc i misji robotów na inne planety. Ciągłe badania i rozwój mające na celu doskonalenie naszego transportu i podtrzymywanie życia w przestrzeni kosmicznej były na pierwszym planie przez ostatnie 50 lat. Komisja ds. Eksploracji Załogowych, moderowana przez Światowe Forum Ekonomiczne, zorganizowała niedawno sesję, aby wyjaśnić, nad czym obecnie pracują NASA i Europejska Agencja Kosmiczna oraz czego można się spodziewać w następnej dekadzie eksploracji kosmosu.

PCMag

W skład Komitetu Badań Załogowych weszli Dava Neumann, profesor programu Apollo w MIT i dyrektor Media Lab, Josef Auschbacher, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz astronauta NASA Matthias Marus.

Znaczenie przestrzeni na Ziemi

Członek komisji Josef Ochbacher stwierdził, że przestrzeń kosmiczna jest ważna nie tylko dla eksploracji innych planet, gwiazd i galaktyk, ale także dla naszej planety. Skutki zmian klimatu można dobrze zbadać i zrozumieć z kosmosu. Podkreślił znaczenie roli satelitów w zrozumieniu klimatu i jego wpływu na rolnictwo, globalne ocieplenie i inne czynniki.

Europejska Agencja Kosmiczna

Wspomniał też o znaczeniu badań w tych obszarach, dlatego też ważne jest, aby rząd inwestował w takie projekty. Rządy również uznają przestrzeń kosmiczną za działania strategiczne, które wymagają inwestycji i siły roboczej, aby zaangażować się w takie programy. Programy takie jak wyprawa na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wyprawa na Księżyc i wyprawa na Marsa wymagają finansowania od rządu na dalsze badania i doskonalenie wymaganej technologii. Mówił również o innych misjach na Księżycu, takich jak Agronaut, która dostarcza 1,5 tony masy na powierzchnię Księżyca oraz Moonlight, system komunikacji nawigacyjnej wokół Księżyca, który umożliwi nam wykonywanie połączeń telefonicznych i nawigację po Księżycu, gdy infrastruktura zostanie kompletny. Przyjęty.

Miejsca docelowe w eksploracji kosmosu w następnej dekadzie

Astronauta Matias Marros mówi o trzech najważniejszych miejscach, do których NASA planuje wysłać ludzi. Pierwszym z nich jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), która znajduje się na niskiej orbicie okołoziemskiej. Następnym celem jest Księżyc, a drugim celem jest Mars. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie jest jedyną stacją kosmiczną w LEO, ma też chińską stację kosmiczną, aw przyszłości będzie miała również komercyjne stacje kosmiczne. Te stacje kosmiczne są ważne, ponieważ pozwalają nam badać i przeprowadzać eksperymenty w środowisku o zerowej grawitacji, co nie jest możliwe na Ziemi. Można badać wpływ zerowej grawitacji na ludzi, a stacje te można również badać pod kątem tego, jak sprawić, by ludzie żyli w kosmosie przez dłuższy czas.

READ  Hims & Hers oddaje się kobiecej przestrzeni wypadania włosów

Światowe Forum Ekonomiczne

Matthias mówił także o znaczeniu ulepszonej technologii i potężnych rakiet, aby najpierw dotrzeć na Księżyc, a ostatecznie na Marsa. Mówił o zbudowaniu stacji kosmicznej wokół Księżyca przed lądowaniem na Księżycu, która mogłaby zapewnić astronautom wszystko, czego potrzebowali, aby pozostać na Księżycu. Stacja kosmiczna wokół Księżyca, zwana Deep Space Gateway, może służyć jako platforma do podróży do trzeciego miejsca docelowego, Marsa.

Korzyści z eksploracji kosmosu

Oprócz przydatności do badania zmian klimatu i ich skutków, eksploracja kosmosu ma wiele innych zalet. Jednym z nich jest stworzenie bezpiecznego kanału komunikacyjnego, takiego jak szerokopasmowy internet, jak Starlink. Te kanały komunikacji będą przydatne zarówno w usługach rządowych, jak i do użytku komercyjnego.

Światowe Forum Ekonomiczne

Kolejną korzyścią jest zbieranie i usuwanie śmieci kosmicznych. Kosmiczne śmieci to ważna kwestia, która stwarza wiele problemów dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Istnieje wiele satelitów, które mogą zbierać śmieci kosmiczne i usuwać je z orbity. Otwiera to również wiele możliwych polityk, na przykład jeśli niektóre agencje chcą umieścić satelitę na orbicie, muszą również usunąć śmieci kosmiczne.

Innym przykładem jest Solaris. Może zbierać energię słoneczną w kosmosie i wysyłać ją z powrotem na Ziemię w celu uzyskania elektryczności i energii. Ponieważ jest to duża struktura, może przesyłać moc na dużą skalę w postaci gigawatów.

Europejska Agencja Kosmiczna

To tylko niektóre z korzyści, jakie może przynieść eksploracja kosmosu w kontekście kryzysu energetycznego i zmian klimatu, ale wymaga to również współpracy rządów i korporacji, aby takie projekty były opłacalne. Agencje takie jak NASA i Europejska Agencja Kosmiczna pracują nad projektami, które mogą skrócić czas potrzebny na podróż na Marsa i inne ciała niebieskie, a także pracują nad biomedycznymi skutkami promieniowania kosmicznego na organizm ludzki i sposobami rozwiązania problemu . Projekty te wymagają ciągłego wsparcia nie tylko ze strony rządów, ale także prywatnych i publicznych inicjatyw kosmicznych.

READ  Odkrycie tajemniczych okrągłych fal na słońcu – niesamowita prędkość, która wymyka się interpretacji