Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie przechwytują dwie rakiety balistyczne wymierzone w Abu Zabi, podczas gdy rebelianci Houthi biorą na siebie odpowiedzialność | wiadomości ze świata

Ministerstwo Obrony ZEA poinformowało, że ZEA przechwyciły dwa pociski balistyczne wymierzone w Abu Zabi.

Buntownicy Huti w Jemenie Przyznał się do ataku, mówiąc, że celowali w bazę lotniczą Al Dhafra i inne obszary stolicy Emiratów – wraz z lokalizacjami w regionie Dubaju oraz w regionach Jizan i Asir Arabii Saudyjskiej.

Rzecznik wojskowy Houthi, Yahya Saree, ostrzegł, że Zjednoczone Emiraty Arabskie będą nadal celem „tak długo, jak będą trwały ataki na Jemeńczyków”.

obrazek:
Pozostałości pocisku balistycznego przechwyconego na obszarze przemysłowym w Arabii Saudyjskiej

To już drugi atak rebeliantów Abu Dabi W ciągu tygodnia po bezprecedensowych uderzeniach dronów, w których w zeszły poniedziałek zginęły trzy osoby.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są częścią koalicji kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską, która od ponad sześciu lat prowadzi wojnę ze wspieranymi przez Iran Huti i uważa się, że jest odpowiedzialna za Naloty zabiły ponad 80 osób zeszły tydzień.

Ministerstwo Obrony ZEA poinformowało, że rakiety zostały zniszczone i nie było ofiar.

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy pokazujące niebo rozjaśniające się przed wschodem słońca w poniedziałek, z pociskami przechwytującymi poruszającymi się przez chmury, by namierzyć nadchodzące płomienie.

Oficjalna agencja informacyjna Emirates (WAM) poinformowała, że ​​później w całym mieście słychać było dwie eksplozje, a odłamek pocisku spadł na ziemię.

Ministerstwo Obrony Zjednoczonych Emiratów Arabskich opublikowało na Twitterze czarno-białe wideo, które według niego przedstawiało F-16 uderzające w wyrzutnię pocisków balistycznych użytą w ataku.

Zdjęcie samochodów i budynków uszkodzonych przez odłamki pocisku balistycznego przechwytującego, który spadł na teren przemysłowy na południe od Dhahran w Arabii Saudyjskiej, 24 stycznia 2022 r. Saudi Press Agency / Handout via Reuters Attention Editors – to zdjęcie zostało dostarczone przez A Party Three.
obrazek:
Pocisk balistyczny w Arabii Saudyjskiej spadł na teren przemysłowy

Miejsce to zostało zidentyfikowane jako znajdujące się w pobliżu Al Jawf, jemeńskiej guberni położonej 1400 km na południowy zachód od Abu Zabi.

Oficjalne media saudyjskie podały w niedzielę wieczorem, że kraj przechwycił pocisk, a odłamek wylądował i zranił dwóch cudzoziemców, powodując szkody w strefie przemysłowej w pobliżu obszaru południowego.

READ  Ukraina w NATO: Orbán podaje w wątpliwość długoterminowy plan członkostwa

Ministerstwo Obrony ZEA stwierdziło, że jest „gotowe do radzenia sobie z wszelkimi zagrożeniami” i „podejmuje wszelkie niezbędne środki, aby chronić kraj przed wszelkimi atakami”.

Dowództwo sił powietrznych USA na Bliskim Wschodzie w Al Dhafra, które gości siły amerykańskie i brytyjskie, powiedziało, że amerykańscy żołnierze schronili się w schronach podczas ofensywy.

Mieszkańcy i urzędnicy obrony cywilnej stoją w pobliżu samochodów i budynków uszkodzonych przez odłamki pocisku balistycznego przechwytującego, który spadł na teren przemysłowy, na południe od Dhahran w Arabii Saudyjskiej, 24 stycznia 2022 r. Saudyjska agencja prasowa / oświadczenie za pośrednictwem Reuters Attention Editors – to zdjęcie jest dostarczone przez stronę trzecią
obrazek:
Samochody i budynki uszkodzone przez odłamki z przechwyconego pocisku w Arabii Saudyjskiej

Ruch na międzynarodowym lotnisku w Abu Zabi został zakłócony na godzinę po ataku.

Ambasada USA w Abu Zabi wydała później alarm bezpieczeństwa dla Amerykanów mieszkających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, prosząc obywateli o „utrzymanie wysokiego poziomu świadomości bezpieczeństwa”.

Przekazano instrukcje, jak radzić sobie z atakami rakietowymi, które są prawie niespotykane, biorąc pod uwagę popularność ZEA jako bezpiecznego celu turystycznego.

„Ostrzegamy zagraniczne firmy i zagranicznych inwestorów przed opuszczaniem Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – powiedział w telewizyjnym przemówieniu Yahya Saree, rzecznik wojskowy Huti.

„To stało się niebezpiecznym krajem”.