Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują trzecią dawkę chińskiej szczepionki, obawiając się jej skuteczności Wiadomości o pandemii koronawirusa

Krajowa gazeta podała, że ​​Zjednoczone Emiraty Arabskie podały trzecie dawki „niewielkiej liczbie” osób, które nie zostały zakażone przeciwciałami przeciwko wirusowi Corona po pierwszych dwóch dawkach preparatu Sinopharma.

przez Bloomberg

Zjednoczone Emiraty Arabskie planują dostarczyć trzecią dawkę preparatu Sinopharm osobom, które otrzymały już dwie dawki, w związku z obawami o skuteczność szczepionki, która była kamieniem węgielnym krajowego programu szczepień.

Krajowy Urząd ds. Zarządzania Kryzysem i Katastrofami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powiedział: „Dodatkowa dawka przypominająca preparatu Sinopharm jest teraz dostępna dla osób, które otrzymały wcześniej szczepionkę i które ukończyły ponad sześć miesięcy od drugiej dawki”.

Chińska firma Sinopharm Group zdobyła w tym miesiącu wsparcie WHO dla swojej szczepionki, ale pojawiają się pytania o to, w jaki sposób szczepionka, chroniąc osoby przed ciężką infekcją Covid-19, może pomóc w zapobieganiu przenoszeniu wirusa i zarażaniu większej liczby ludzi.

National poinformował w marcu, że Zjednoczone Emiraty Arabskie podały trzecie dawki „niewielkiej liczbie” osób, u których nie pojawiły się przeciwciała po pierwszych dwóch zastrzykach preparatu Sinopharm. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​skuteczność Sinopharma w zapobieganiu objawom i chorobom w szpitalu oszacowano na 79% we wszystkich grupach wiekowych łącznie.

Inni producenci szczepionek również ścigają się, aby opracować zastrzyki przypominające. Nie jest jasne, kiedy i czy te rzeczy będą potrzebne, ani kto je otrzyma, jeśli tak jest, ale firmy przygotowują się na scenariusz, w którym wirus nadal mutuje i mogą być wymagane okresowe zastrzyki przypominające.

Peng Xiao, dyrektor generalny G42, firmy produkującej Sinopharm lokalnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, powiedział Bloombergowi w marcu, że firma „testuje, czy trzeci zastrzyk może pomóc w ochronie przed nowymi mutacjami, które widzimy wokół nas”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają jedną z najszybszych szczepionek na świecie, dostarczając ponad 11,5 miliona dawek około 10 milionowej populacji. Infekcje zmniejszyły się o ponad 65%, ponieważ osiągnęły szczyt w styczniu, a kraj odnotował najniższy wzrost zachorowań w tym roku w poniedziałek.

READ  Tankowiec Marlin Luanda zapalił się na Morzu Czerwonym po ataku rakietowym bojowników Houthi w Jemenie | wiadomości ze świata

Szczepionki firmy Pfizer Inc. są zatwierdzone do użytku. I AstraZeneca Plc, chociaż program szczepień w Zjednoczonych Emiratach Arabskich opiera się na Sinopharm, który jest produkowany lokalnie.

Dawki Sinopharm stanowią prawie 60% dawek przyjmowanych na Seszelach, które zaszczepiły więcej populacji niż jakikolwiek inny kraj na świecie, ale nie przywróciły jeszcze niektórych ograniczeń związanych z wirusami w miarę wzrostu liczby przypadków.

Wzrost liczby przypadków wzbudził obawy co do skuteczności. Seszele również stosują szczepionkę AstraZeneca.