Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ziggo złożył ofertę na holenderskie prawa F1

Doprowadzony
Ty wcześniej

Podobno Nent zapłaci nawet 30 mln euro rocznie za przejęcie kontraktu z 2022 roku.

Ziggo złożył ofertę na holenderskie prawa F1

Getty Images

  • Ziggo twierdzi, że cena wywoławcza praw do F1 była zbyt wysoka
  • Umowa wiąże się z przewidywaną ekspansją firmy Nent na rynek holenderski
  • Nie ma pewności, czy po zawarciu nowej umowy platforma F1TV Pro OTT będzie nadal dostępna

Holenderski prezenter płatnej telewizji, Ziggo Sport, potwierdził, że po sezonie 2021 zrezygnuje z partnerstwa nadawczego Formuły 1.

Z raportów w Holandii wynika, że ​​Nordic Entertainment Group (Nent) przejęła kontrakt, chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony nordyckiej firmy medialnej.

Według doniesień Nent płaci od 25 mln euro (30,5 mln USD) do 30 mln EUR (36,6 mln USD) rocznie za kontrakt na Formułę 1, którego wartość wzrosła od pojawienia się holenderskiego kierowcy Maxa Verstappena.

Potwierdzając, że jej umowa się zakończyła, Ziggo powiedział w oświadczeniu na Twitterze: „ Począwszy od 2022 roku, Formuła 1 niestety przeniesie się na inny kanał. Z dumą emitujemy mistrzostwa Formuły 1 od dziewięciu lat. W tamtych latach stawki praw do transmisji wzrosły tak dramatycznie, że niestety nie mogliśmy utrzymać wyścigów Formuły 1.

Nent nie został jeszcze uruchomiony w Holandii, ale ostatnio rozszerzył swoją bazę regionalną, uruchamiając Viaplay w regionie bałtyckim iw Polsce. Nabycie praw do Formuły 1 oznaczałoby ogromny wykup dla holenderskiego uczestnika rynku, ponieważ Grand Prix kraju zostało niedawno dodane do kalendarza serii.

Wersja premium usługi przesyłania strumieniowego na żywo (OTT) Formuły 1, F1TV Pro, jest obecnie dostępna w Holandii. Nie wiadomo, czy będzie tak dalej od 2022 roku.

Nint posiada prawa do transmisji Formuły 1 w kilku krajach europejskich. Niedawno przedłużyła umowę, która obejmuje Szwecję, Norwegię, Islandię i Danię. Od 2022 roku zapewni prawa do emisji serialu w Finlandii i Polsce.

READ  William J. Seidinger senior 1935-2021 | Wiadomości, sport, praca