Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ziemskie „Pustynne Oko” przypomina Marsa na zdjęciach wykonanych przez astronautę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Mars 2.0? Ziemskie „ pustynne oko ” przypomina czerwoną planetę na zdjęciach zrobionych przez astronautę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  • Tomas Pisquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej zamieścił na Twitterze zdjęcia pustynnego oka w Afryce
  • Ten obszar wygląda podobnie do tego, jak sonda Perseverance mogła zobaczyć Marsa zbliżającego się do lądowania
  • Zdjęcia zostały zrobione na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej krążącej wokół Ziemi
  • Desert Eye lub Reachhat Temple to popularne miejsce robienia zdjęć przez astronautów
  • Charakteryzuje się formacją „oko byka” utworzoną przez symetryczny podnośnik, który ujawnił się po zużyciu.

Reklamy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) krąży obecnie wokół Ziemi, ale zdjęcia zrobione przez astronautę na pokładzie gigantycznego statku pokazują świat podobny do Marsa.

Thomas Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) udostępnił zdjęcia na Twitterze, kiedy znajdował się ponad 250 mil nad powierzchnią Ziemi i uchwycił „oko pustyni” w Afryce Zachodniej.

Obrazy przedstawiają czerwono-pomarańczowy krajobraz wraz z głębokim wcięciem w środku, które wygląda niesamowicie podobnie do tego, co znajduje się na Czerwonej Planecie.

Myślałem, że krążę wokół Marsa, kiedy zobaczyłem ten widok! Na horyzoncie nie ma chmur, a czerwone i ochry sięgają aż po horyzont, pisał o zdjęciach Pesquet.

„Tak sobie wyobrażam, że wytrwały łazik widziałby zbliżającego się Marsa do lądowania”.

Przewiń w dół, aby obejrzeć film

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) krąży obecnie wokół Ziemi, ale zdjęcia zrobione przez astronautę na pokładzie gigantycznego statku pokazują świat podobny do Marsa.

Oko pustyni, oficjalnie znane jako struktura kolców, znajduje się na pustyni w pobliżu Wadan w środkowo-zachodniej Mauretanii w Afryce Zachodniej.

READ  Najważniejsze historie kosmiczne 2024 roku

Obszar ten przyciągnął wielu astronautów chcących uchwycić piękno zadziwiającego krateru Bull’s Eye o średnicy około 30 mil.

Początkowo interpretowany jako struktura kolizji meteorytu ze względu na wysoki stopień koła, obecnie uważa się, że jest to jedynie symetryczna siła nośna, którą wykryto z powodu erozji.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała niedawno nad pustynią, pozwalając Pesquetowi uchwycić oszałamiające oko byka z setek mil nad nią.

Pesquet wykonał kilka ujęć pustynnego oka i przeniósł je z powrotem do kontroli naziemnej, aby połączyć je w oszałamiający kolaż, który zaznacza ten obszar w całej okazałości.  I użyj do tego aparatu 1150 mm

Pesquet wykonał kilka ujęć pustynnego oka i przeniósł je z powrotem do kontroli naziemnej, aby połączyć je w oszałamiający kolaż, który zaznacza ten obszar w całej okazałości. I użyj do tego aparatu 1150 mm

Thomas Pisquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) udostępnił zdjęcia na Twitterze, gdy znajdował się ponad 250 mil nad powierzchnią Ziemi, które przechwytują

Thomas Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) udostępnił zdjęcia na Twitterze, kiedy znajdował się ponad 250 mil nad powierzchnią Ziemi i uchwycił „oko pustyni” w Afryce Zachodniej. Obrazy przedstawiają czerwono-pomarańczowy krajobraz wraz z głębokim wcięciem w środku, które wygląda niesamowicie podobnie do tego, co znajduje się na Czerwonej Planecie.

Astronauta podzielił się tweetem z kultową fotografią: „ Jeśli jest jeden stereotypowy obraz astronautów w kosmosie, jest to pierzasta struktura, znana również jako Pustynne Oko, wszyscy zrobiliśmy zdjęcie lub dwa ”. Z krateru.

Pesquet wykonał kilka ujęć pustynnego oka i przeniósł je z powrotem do kontroli naziemnej, aby połączyć je w oszałamiający kolaż, który zaznacza ten obszar w całej okazałości.

I użyj do tego aparatu 1150 mm.

Oprócz dzielenia się zdjęciami ze światem, Pesquet poświęcił trochę czasu na refleksję nad osiągnięciami ludzkości w wyprawie na Marsa.

Ogromny krzyk dla zespołów NASA, które latały helikopterem na Marsie, a także dla francuskich zespołów, które nagrywały lot z dźwiękiem! Eksploracja Marsa jest trudna, ale robimy ogromne postępy ”.

Pesquet uhonorował także wytrwały łazik NASA i helikopter Innovation, który wylądował na Marsie 18 lutego.  To zdjęcie zostało wykonane przez sondę w kwietniu.

Pesquet uhonorował również wytrwały łazik NASA i helikopter Innovation, który wylądował na Marsie 18 lutego. To zdjęcie zostało wykonane przez sondę w kwietniu.

Chiny również wylądowały na Marsie z łazikiem Zhurong, stając się drugim krajem, któremu udało się to zrobić. Misja Europejskiej Agencji Kosmicznej ExoMars TGO krąży wokół Marsa, a łazik ExoMars ma wystartować w przyszłym roku.

Chiński łazik Zhurong trafił na pierwsze strony gazet w poniedziałek, kiedy oficjalnie wyruszył w podróż w celu zbadania powierzchni Marsa, umacniając pozycję Chin jako drugiego kraju, który wylądował i obsługiwał pojazd na powierzchni Marsa.

Helikopter NASA Perseverance i Ingenuity wylądowały na Marsie 18 lutego i od tego czasu osiągnęły szereg celów.

Wytrwałość zmieniła dwutlenek węgla w tlen, a przez cienką atmosferę przepłynęła kreatywność – pierwszy pojazd z napędem, który latał na innej planecie.

Łazik NASA niedawno rozpoczął poszukiwania śladów starożytnego życia na Marsie i testuje dno starożytnego jeziora w kraterze Jizero, koncentrując swoje narzędzia naukowe na skałach.

Używając swojego zestawu kamer, Perseverance uchwyciła obrazy skał na dnie krateru, który miliardy lat temu znajdował się na dnie jeziora.

Reklamy