Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ziemia z kosmosu: rzeka Missisipi

Ziemia z kosmosu: rzeka Missisipi

Aplikacje

14.10.2022
265 opinie
7 Lubi

Rzeka Missisipi, jedna z najdłuższych rzek w Ameryce Północnej, jest pokazana na tym wielokrotnym obrazie radarowym wykonanym przez misję Copernicus Sentinel-1.

Kliknij na obrazek poniżej, aby obejrzeć go w pełnej rozdzielczości.

Rzeka Missisipi jest jednym z głównych systemów rzecznych na świecie pod względem wielkości, różnorodności siedlisk i produktywności biologicznej. Rzeka płynie 3766 km od źródła w jeziorze Itasca przez centrum kontynentalnych Stanów Zjednoczonych do Zatoki Meksykańskiej.

Przedstawiony tu obszar pokazuje, gdzie rzeka Mississippi płynie między stanami Luizjana i Mississippi. Obraz łączy trzy akwizycje radarowe z misji Sentinel-1 w odstępie 12 dni, aby pokazać zmiany warunków upraw i gleby w czasie. Jasne kolory obrazu pochodzą ze zmian podłoża, które zaszły między akwizycjami.

Zbiorniki wodne, w tym rzeka Missisipi, pokazana po prawej stronie, i jezioro Katahula po lewej, są czarne, ponieważ powierzchnie wody odbijają sygnał radaru z dala od satelity. Jeśli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy statki towarowe płynące wzdłuż rzeki Missisipi. Okręty z 7 kwietnia 2022 r. są zaznaczone na czerwono, okręty z 19 kwietnia na zielono, a okręty z 1 maja na niebiesko.

Białe obszary na obrazie wskazują różne rodzaje roślin otaczających rzekę, w tym Kisatchie National Forest – jedyny las narodowy Luizjany. Rzeka Missisipi jest klasycznym przykładem meandrującej rzeki mułowej z jej pętlami i zakrętami wzdłuż biegu, pozostawiając poszarpane blizny, wycięcia i wolnostojące „tęczowe jeziora”.

Dorzecze rzeki Missisipi jest domem dla wielu różnych działań rolniczych. Bogate w składniki odżywcze gleby pochodzące z osadów na obszarze zalewowym wspierają grunty rolne w pobliżu rzeki i jej dopływów. Prostokątne pola na zdjęciu to pola uprawne. Uprawy bawełny i soi stanowią dużą część produkcji gospodarczej regionów.

Sentinel-1C w Cannes

Sentinel-1A był pierwszym satelitą wyniesionym na orbitę dla programu Copernicus – komponentu obserwacji Ziemi programu kosmicznego Unii Europejskiej. Patrząc w przyszłość, nadchodzący satelita Sentinel-1C, który ma zostać wystrzelony na rakiecie Vega-C Europejskiej Agencji Kosmicznej z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej w pierwszej połowie 2023 roku, będzie kontynuował kluczową misję dostarczania kluczowych obrazów radarowych dla szerokiego zakres usług, zastosowań i nauk.

READ  Dostawca łazienek zajmuje miejsce w Trade Park

Satelita znajduje się teraz w fabryce Thales Alenia Space w Cannes na Riwierze Francuskiej po pomyślnym zakończeniu wszystkich testów integracyjnych tego lata w Rzymie we Włoszech. Teraz przejdzie ostatnią serię testów w Cannes, w tym kontrolę działania częstotliwości radiowych w komorze bezechowej obiektu.

Ten obraz pojawia się również na Ziemi z programu Space Video.

Dziękuję za sympatię

Naprawdę podobała Ci się ta strona, możesz ją polubić tylko raz!