Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zgony w klubach nocnych w RPA: co najmniej 17 młodych ludzi znaleziono martwych we wschodnim Londynie

Zgony w klubach nocnych w RPA: co najmniej 17 młodych ludzi znaleziono martwych we wschodnim Londynie

Władze RPA badają śmierć co najmniej 17 osób, które znaleziono w popularnym pubie we wschodnim Londynie.

Służby ratunkowe zostały wysłane do tawerny Enyobeni w miasteczku Scenery Park wczesnym niedzielnym rankiem i znalazły wiele ciał, a kilka innych zostało rannych.

Lokalne raporty mówią, że krewnym nie pozwolono jeszcze zobaczyć ciał i wykrzykują imiona swoich zmarłych bliskich.

Przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana, ale istnieją doniesienia, że ​​może to być spowodowane substancją toksyczną, taką jak wyciek gazu lub możliwa panika w pubie.

Południowoafrykański serwis informacyjny Daily Dispatch poinformował, że ciała leżały na stadionie na krzesłach „bez widocznych śladów obrażeń”.

Policja południowoafrykańska SAPS wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu i twierdzi, że nie chce spekulować, dopóki śledztwo nie zostanie zakończone.

Dean Tembinkosi Kinana powiedział Newsroom Afrika: „SAPS potwierdza incydent z ludźmi znalezionymi martwymi w pubie w Scenery Park we wschodnim Londynie.

Otrzymaliśmy ten raport we wczesnych godzinach porannych w niedzielę. Okoliczności związane z incydentem są badane, gdy mówimy.

„W tym momencie nie chcemy robić żadnych spekulacji, nasze śledztwo jest w toku”.

Brygadier Kenana dodał, że jest za wcześnie, aby ustalić przyczynę śmierci młodych ludzi w wieku od 18 do 20 lat.

Komisarz policji Wschodniej Prowincji Przylądkowej, Nomethelily Lillian Maine, powiedziała SABC, że w pubie doszło do „domniemanego paniki”.

Rzeczniczka Departamentu Zdrowia Przylądka Wschodniego Sianda Manana powiedziała, że ​​ciała zostały zabrane z pubu do pobliskich kostnic, a sekcja zwłok zostanie przeprowadzona „tak szybko, jak to możliwe”.

READ  Republikanie przygotowują się do udaremnienia wysiłków Demokratów na rzecz wprowadzenia ważnej ustawy o prawach do głosowania - Mubasher | Wiadomości z USA