Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zeus kupuje Polbacka – The Irish Times

Irlandzki globalny gigant opakowaniowy Zeus ma kupić polską firmę Polepack za nieujawnioną kwotę.

Dzięki tej przeprowadzce irlandzka firma będzie dalej rozwijać swoją działalność w Polsce. Warszawska firma Polpack zajmuje się dystrybucją materiałów opakowaniowych oraz oferuje rozwiązania w zakresie maszyn pakujących. Założona w 1993 roku, zatrudnia ponad 40 pracowników i ma roczny obrót w wysokości ponad 8,5 miliona euro.

Zeus działa w Polsce od 2010 roku i obecnie ma obroty przekraczające 5 milionów.

„Przejęcie Polpack jest naturalnym dopasowaniem do naszej polskiej działalności, łącząc skalę, zwiększając możliwości operacyjne i zapewniając synergie w celu rozszerzenia naszej oferty produktów i usług dla naszej połączonej bazy klientów” – powiedział Keith Ockenton, dyrektor generalny Zeus.

„Nasz europejski zasięg rozszerzył się strategicznie w ciągu ostatnich dwóch lat, a Zeus działa obecnie w 16 krajach w całej Europie.

„Możliwości Polpack w dostarczaniu rozwiązań opakowaniowych i mechanicznych uzupełniają naszą strategię dywersyfikacji naszej oferty w całej Europie w sektorze opakowań przemysłowych i transportowych, umożliwiając klientom oferowanie opcji integracji łańcuchów dostaw i osiągania większej wartości”.

Właściciel Polpack Wojciech Zdzieborski powiedział, że transakcja była nowym krokiem dla polskiej firmy.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Zeus, łącząc ich globalny zasięg i infrastrukturę z naszym doświadczeniem, możliwościami technicznymi, wiedzą i zrozumieniem potrzeb klientów w zakresie maszyn pakujących, rozwoju i produkcji” — powiedział.

„To partnerstwo poprawi produktywność, poprawi wydajność i zapewni większą wartość naszym klientom”.

Założyciel Zeus, Brian O’Sullivan, powiedział, że dodanie firm Polpack do portfolio Zeus zwiększy jego możliwości technologiczne w Polsce i wzmocni zasoby w całej Europie.

Jest to pierwsza transakcja w 2023 r., będąca częścią strategii przejęć na ten rok, mającej na celu dalszą konsolidację działalności w Europie z celem na poziomie ponad 500 mln przychodów.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Zeus dodał kolejne 75 milionów euro poprzez przejęcia. Jej przejęcia obejmują kanadyjską firmę zaopatrzeniową dla rolnictwa Agri-Flex oraz dwie brytyjskie firmy Swanline Group i BoxSmart w 2022 roku.

READ  Tom Polska: Ospress - Natura nigdy nie odchodzi Tom Polska