Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zespoły NASA, Axiom Space i SpaceX Wave-Off Ax-1 Undocking – Wzmocnienie Stacji Kosmicznej

Zespoły NASA, Axiom Space i SpaceX Wave-Off Ax-1 Undocking – Wzmocnienie Stacji Kosmicznej

Statek załogi SpaceX Dragon Endurance jest sfotografowany z okna na statku załogi SpaceX Dragon Endurance. Endurance jest zadokowany w przednim porcie modułu Harmony, podczas gdy Endeavour jest zadokowany w skierowanym do kosmosu porcie Harmony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. źródło: NASA

Na zakończenie odprawy o pogodzie przed planowanym na dziś lądowaniem, NASAi Axiom Space oraz SpaceX Zespoły zdecydowały się dzisiaj wyeliminować próbę rowu ze względu na dobowy basen o słabym wietrze, powodujący marginalnie silne wiatry w miejscach rozbryzgów wody. Specjalna załoga astronautów z misji Axiom Mission 1 (Ax-1) zamierza teraz opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) o 20:55 EDT w niedzielę 24 kwietnia. Zła prognoza pogody w ostatniej chwili w miejscu lądowania.

Planowany czas wydokowania to 18:35 EDT dzisiaj, w sobotę, 23 kwietnia 2022. Poprzednim celem było wydokowanie około godziny 22:00 we wtorek 19 kwietnia, ale zostało to również złomowane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. witryny.

Jeśli pogoda na to pozwoli, załoga Ax-1 ma zamknąć właz około 18:45 w niedzielę 24 kwietnia, aby rozpocząć lot do domu na SpaceX Dragon Endeavour, gdy woda rozpryskuje się u wybrzeży Florydy około godziny 13:00. Poniedziałek, 25 kwietnia.

Załoga SpaceX Dragon Endeavour zadokowała na ISS Harmony

Obraz statku załogi SpaceX Dragon Endeavour został uchwycony w International Docking Converter skierowanym w przestrzeń w Module Harmony. Endeavour przewiózł czterech astronautów misji Axiom Mission 1, dowódcę Michaela Lopeza Alegrię, pilota Larry’ego Connora oraz specjalistów misji Eitana Stipe’a i Marka Bathy’ego na Międzynarodową Stację Kosmiczną na kilka dni badań, edukacji i działalności komercyjnej. źródło: NASA

Zakres zwrotu NASA Ax-1 jest następujący (cały czas na wschód):

niedziela 24 kwietnia

  • 18:30 – Pokrycie zamknięcia włazu rozpoczyna się około 18:45.
  • 20:30 – Pokrycie dotyczące oddokowania zaczyna się około 20:55.

AxiomSpace wznowi relacje o ponownym wejściu i rozproszeniu Dragona, począwszy od południa w poniedziałek 25 kwietnia w siedzibie głównej firmy. stronie internetowej.

READ  „Współistnienie przestrzeni oceanicznej ma zasadnicze znaczenie”, informuje DNV

Rosyjski Progress 79 wystrzelił swoje pchnięcia przez 10 minut i 23 sekundy dzisiaj o 9:25. Ten manewr wzmocnienia stacji kosmicznej poprawia etapy przyszłych odwiedzających pojazdy przybywające na stację. Recykling zwiększył wysokość laboratorium orbitalnego o 9/10 mil w apogeum i 1,3 mil w perygeum i opuścił stację na orbicie 264,7 x 254,2 mil.