Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zespół Plate gotowy do reprezentowania Kanady – DiscoverAirdrie.com

Zespół Plate gotowy do reprezentowania Kanady – DiscoverAirdrie.com

Team Plate udaje się za staw do Lohia w Finlandii, aby reprezentować Albertę i Kanadę na scenie światowej podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Curlingu.

Turniej odbędzie się w dniach 7-12 grudnia. Ich pierwszy mecz rozegrają 7 grudnia z reprezentacją Czech. Inne zespoły w jej grupie to Hiszpania, Belgia, Polska, Kenia i Włochy.

W zeszłym sezonie, po wielu sukcesach z reprezentacjami U18 i U21, zwycięstwa w obu imprezach zapewniły im prawo do reprezentowania Kanady.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani. Właśnie rozmawiałem o tym z Alyssą Nedohin; skaczemy w górę i w dół i to wszystko, o czym możemy rozmawiać”.

Zespół Pletta składa się z dwóch członków z rejonu Airdrie – Myli Plett z Carstairs i głównego trenera Blaira Lintona. Trzecie, Alyssa Nedohin z Sherwood Park, rzucające drugie kamienie, Chloe Fediuk z Edmonton i Allie Eskew, kapitan drużyny z Ellerslie.

Zapytani, jak się czuli przed wielkim turniejem, poczuli się trochę zdenerwowani, ale podekscytowani możliwością noszenia kanadyjskiej flagi.

„Reprezentując Kanadę, reprezentujesz wszystkich curlerów z całego kraju, a przeżycie tego wszystkiego podczas wydarzenia na światowym poziomie jest czymś niesamowitym”.

Zapytany o główny cel imprezy Plate stwierdził, że stara się dostać do pierwszej trójki.

„Jeśli zajmiemy miejsce w pierwszej trójce w turnieju B, za kilka miesięcy wrócimy do Finlandii i ponownie będziemy reprezentować Kanadę, ale w turnieju A z innymi czołowymi krajami w curlingu”.

Naturalnie chcieliby wygrać, jeśli to możliwe.

Zapytana, co najbardziej ją ekscytuje poza śniegiem, Plate wspomniała, że ​​naprawdę chcą poznać kulturę i poznać różne jarmarki bożonarodzeniowe.

Jak dotąd w tym roku zespół miał udany rok na szkoleniach i uczestnictwie w wielu wydarzeniach, w tym w PointsBet Invitational 2023, gdzie zmierzył się z sześciokrotną mistrzynią Kanady (Scotties Tournament of Hearts) i dwukrotną mistrzynią świata Jennifer Jones, przegrywając zaledwie 10 . -6.

Przesyłaj wskazówki dotyczące wiadomości, pomysły na historie, zdjęcia i filmy na adres [email protected]. Możesz także wysłać wiadomość i obserwować nas Świergot: @AIR1061FM

READ  Pleska pokonuje dwa kolejne wybiegi w domu | Wiadomości, sport, praca

W odpowiedzi na kanadyjską ustawę Online News and Meta (Facebook i Instagram), która usuwa dostęp do wiadomości lokalnych ze swoich platform, DiscoverAirdrie zachęca Cię do otrzymywania wiadomości bezpośrednio z zaufanego źródła poprzez dodanie tej strony do zakładek i pobranie aplikacji DiscoverAirdrie. Możesz zeskanować kod QR, aby go pobrać.