Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zełenski nagle odwołuje swoje wystąpienie w Kongresie USA z powodu kłótni o finansowanie

Zełenski nagle odwołuje swoje wystąpienie w Kongresie USA z powodu kłótni o finansowanie

Kilku senatorów republikańskich opuściło tajną odprawę na temat Ukrainy po tym, jak prezydent Wołodymyr Zełenski nieoczekiwanie odwołał swoje wystąpienie, żądając dalszego finansowania ze strony USA.

Zełenski miał informować senatorów o najnowszych wydarzeniach w konflikcie z Rosją i wywierać na nich nacisk, aby poparli spodziewane w środę głosowanie proceduralne w sprawie pakietu pomocy nadzwyczajnej obejmującego ponad 60 miliardów dolarów dla Kijowa.

Fundusze te zostały wstrzymane na kilka tygodni z powodu sporu w Kongresie, po czym Biały Dom ostrzegł, że istniejące fundusze wyczerpią się do końca roku i że prezydent Rosji Władimir Putin może wygrać wojnę, jeśli prawodawcy nie podejmą działań.

Odprawa przerodziła się w spór o kryzys graniczny. Mitt Romney z Utah opuścił kraj wcześniej, potwierdzając, że „wielu” jego republikańskich kolegów poszło w jego ślady, wściekłych, ponieważ nie słyszeli nic o ich żądaniu, aby pomoc dla Ukrainy była połączona z działaniami w związku z kryzysem migracyjnym na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone będą „odpowiedzialne za porażkę Ukrainy”, jeśli Kongres nie zatwierdzi najnowszego wielomiliardowego wniosku administracji Bidena o finansowanie kraju rozdartego wojną.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej

READ  „Poważny problem”, jeśli Francja i Wielka Brytania nie mogą stwierdzić, czy są przyjaciółmi, czy wrogami, mówi Macron | Emmanuel Macron