Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zełenski emocjonalnie odwiedza Bucza po zbrodniach wojennych popełnionych przez siły Władimira Putina

Ukraiński prezydent był pod ścisłą ochroną, gdy zobaczył scenę straszliwych okrucieństw.

Zełenski rozmawiał z mieszkańcami o okrucieństwach, jakich dopuściły się w ich społeczności siły Putina.

Wcześniej przysiągł ukarać Putina i jego siły, które sprowadziły takie „zło na naszą ziemię” za zbrodnie wojenne, które przerażały świat.

Gdy pojawiły się kolejne wstrząsające nagrania cywilów zabitych w Buczy pod Kijowem, Wielka Brytania potępiła „cały nowy świat terroru” rosyjskiego prezydenta i obiecała poprowadzić globalną reakcję, aby zmusić go do zakończenia barbarzyńskiej inwazji.

Ministrowie gabinetu wezwali do zaostrzenia sankcji wobec reżimu Putina, a także do większego wsparcia militarnego, gospodarczego i dyplomatycznego dla Ukrainy. Prokurator Irina Venediktova poinformowała, że ​​w miastach pod stolicą znaleziono 410 ciał cywilów, które zostały niedawno odzyskane przez siły rosyjskie.

Mieszkająca w Buczy Tetiana Wołodymyrywa opisała swoje przerażenie odnalezieniem zamordowanego męża. Rozpoznałem go po tenisówkach i spodniach. „Wyglądał na oszpeconego i zmarzniętego” – powiedziała. W nocnym przemówieniu do narodu ukraińskiego Zełenski powiedział: „Skoncentrowane zło przyszło na naszą ziemię”.

Podkreślił, że „każda zbrodnia popełniona przez okupantów na terytorium naszego państwa będzie przedmiotem śledztwa”. Przysiągł postawić zbrodniarzy wojennych przed wymiarem sprawiedliwości i dodał: „Każdy winny takich zbrodni trafi do specjalnej księgi dla oprawców… zostanie znaleziony i ukarany”. W rozmowie z CBS News nazwał te zabójstwa „ludobójstwem” i powiedział, że rosyjska inwazja obejmowała „torturowanie całego narodu”.

Dodał: „Rzeczywiście, to jest ludobójstwo. Eliminacja całego narodu i narodu. Jesteśmy obywatelami Ukrainy. Mamy ponad 100 narodowości. Chodzi o zniszczenie i eksterminację wszystkich tych narodowości”. Podkreślił, że powstanie specjalny departament sprawiedliwości, złożony z międzynarodowych prokuratorów i sędziów, dodając: „Świat był świadkiem wielu zbrodni wojennych. Nadszedł czas, aby zbrodnie wojenne popełnione przez siły rosyjskie były ostatnim takim złem na ziemi”.

READ  Wiadomości z Rosji na Ukrainie: Kijów przygotował się na zbliżające się siły Putina, takie jak Zachód, aby zakazać rosyjskim bankom dostępu do systemu Swift

Zełenski spaceruje po mieście Bucha

/ AFP przez Getty Images

Jednak nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Putin i jego przywódcy wojskowi zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za okrucieństwa popełnione na Ukrainie.

W Londynie sekretarz gabinetu Simon Hart powiedział, że potrzebne jest „wspólne przedsięwzięcie” Zachodu, aby zwiększyć presję na Kreml w celu powstrzymania ofensywy wojskowej, którą rosyjscy przywódcy obrony skupiają się teraz na Donbasie we wschodniej Ukrainie, oraz aby zwiększyć ukraińskie siły zbrojne. wsparcie wojskowe, gospodarcze i dyplomatyczne.

„Oczywiście, w każdej takiej sytuacji, jak ta, wynegocjowane porozumienie to sytuacja, w której wszyscy próbują celować, ale teraz znajdujemy się w zupełnie nowym świecie terroru, więc musimy, w tej natychmiastowej chwili, udzielić wszelkiej pomocy i wsparcia mamy”, powiedział Radio Show. Talk Radio „Na wiele sposobów możemy i nadal przewodzić i inspirować międzynarodową reakcję”.

Zełenski już pochwalił Borisa Johnsona za próbę zmobilizowania międzynarodowej odpowiedzi na inwazję Putina, która spowodowała śmierć tysięcy, jeśli nie dziesiątek tysięcy cywilów, w tym w oblężonym mieście Mariupol.

Przemawiając w Sky News, walijski minister, pan Hart, powiedział: „Nie chodzi tylko o Wielką Brytanię. Chodzi o przewodzenie globalnej reakcji. dążyć.”

Zełenski już pochwalił Borisa Johnsona za próbę zmobilizowania międzynarodowej odpowiedzi na inwazję Putina

/ AFP przez Getty Images

Dodał, że Wielka Brytania jest gotowa zrobić wszystko, co w jej mocy, aby dostarczyć Ukrainie różne rodzaje broni, gdy zmienią się jej żądania, lub fundusze na pozyskanie jej z innego źródła.

O zaostrzeniu sankcji wobec reżimu Putina dodał: „Teraz to nie jest właściwy moment, aby usiąść i powiedzieć, że zrobiliśmy wystarczająco dużo”. We Francji prezydent Emmanuel Macron powiedział, że potrzebna jest nowa runda sankcji wymierzonych w Rosję i istnieją wyraźne oznaki, że siły rosyjskie są odpowiedzialne za śmierć cywilów w Buczy.

„To, co wydarzyło się w Bucha, wymaga nowej rundy sankcji i bardzo jasnych środków” – powiedział Macron dla radia France Inter. Macron, który w tym miesiącu czeka walka o reelekcję, powiedział, że nowe sankcje powinny dotyczyć węgla i ropy.

Kreml, który zaprzeczył, że planuje inwazję na Ukrainę, zaprzeczył, jakoby jego siły były odpowiedzialne za śmierć cywilów w Buczy i powiedział, że Ukraina zrobiła program dla zachodnich mediów.

Ale potwierdzenia padły w obliczu przerażających materiałów filmowych, zdjęć i relacji cywilów, z których niektórzy mają ręce związane za plecami, noszących ślady tortur i strzałów w głowę, a także odkrycia masowych grobów. Na poboczu znaleziono również ciała kilku kobiet.

Premier Mateusz Morawiecki zarzucił, że główną przeszkodą w nałożeniu na Rosję surowszych sankcji są Niemcy, które są silnie uzależnione od rosyjskiego gazu.