Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zełenski emocjonalnie odwiedza Bucza po zbrodniach wojennych popełnionych przez siły Władimira Putina

Zełenski emocjonalnie odwiedza Bucza po zbrodniach wojennych popełnionych przez siły Władimira Putina

Ukraiński prezydent był pod ścisłą ochroną, gdy zobaczył scenę straszliwych okrucieństw.

Zełenski rozmawiał z mieszkańcami o okrucieństwach, jakich dopuściły się w ich społeczności siły Putina.

Wcześniej przysiągł ukarać Putina i jego siły, które sprowadziły takie „zło na naszą ziemię” za zbrodnie wojenne, które przerażały świat.

Gdy pojawiły się kolejne wstrząsające nagrania cywilów zabitych w Buczy pod Kijowem, Wielka Brytania potępiła „cały nowy świat terroru” rosyjskiego prezydenta i obiecała poprowadzić globalną reakcję, aby zmusić go do zakończenia barbarzyńskiej inwazji.

Ministrowie gabinetu wezwali do zaostrzenia sankcji wobec reżimu Putina, a także do większego wsparcia militarnego, gospodarczego i dyplomatycznego dla Ukrainy. Prokurator Irina Venediktova poinformowała, że ​​w miastach pod stolicą znaleziono 410 ciał cywilów, które zostały niedawno odzyskane przez siły rosyjskie.

Mieszkająca w Buczy Tetiana Wołodymyrywa opisała swoje przerażenie odnalezieniem zamordowanego męża. Rozpoznałem go po tenisówkach i spodniach. „Wyglądał na oszpeconego i zmarzniętego” – powiedziała. W nocnym przemówieniu do narodu ukraińskiego Zełenski powiedział: „Skoncentrowane zło przyszło na naszą ziemię”.

Podkreślił, że „każda zbrodnia popełniona przez okupantów na terytorium naszego państwa będzie przedmiotem śledztwa”. Przysiągł postawić zbrodniarzy wojennych przed wymiarem sprawiedliwości i dodał: „Każdy winny takich zbrodni trafi do specjalnej księgi dla oprawców… zostanie znaleziony i ukarany”. W rozmowie z CBS News nazwał te zabójstwa „ludobójstwem” i powiedział, że rosyjska inwazja obejmowała „torturowanie całego narodu”.

Dodał: „Rzeczywiście, to jest ludobójstwo. Eliminacja całego narodu i narodu. Jesteśmy obywatelami Ukrainy. Mamy ponad 100 narodowości. Chodzi o zniszczenie i eksterminację wszystkich tych narodowości”. Podkreślił, że powstanie specjalny departament sprawiedliwości, złożony z międzynarodowych prokuratorów i sędziów, dodając: „Świat był świadkiem wielu zbrodni wojennych. Nadszedł czas, aby zbrodnie wojenne popełnione przez siły rosyjskie były ostatnim takim złem na ziemi”.

READ  Liz Truss obiecuje pokonać Władimira Putina na Ukrainie

Zełenski spaceruje po mieście Bucha

/ AFP przez Getty Images

Jednak nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Putin i jego przywódcy wojskowi zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za okrucieństwa popełnione na Ukrainie.

W Londynie sekretarz gabinetu Simon Hart powiedział, że potrzebne jest „wspólne przedsięwzięcie” Zachodu, aby zwiększyć presję na Kreml w celu powstrzymania ofensywy wojskowej, którą rosyjscy przywódcy obrony skupiają się teraz na Donbasie we wschodniej Ukrainie, oraz aby zwiększyć ukraińskie siły zbrojne. wsparcie wojskowe, gospodarcze i dyplomatyczne.

„Oczywiście, w każdej takiej sytuacji, jak ta, wynegocjowane porozumienie to sytuacja, w której wszyscy próbują celować, ale teraz znajdujemy się w zupełnie nowym świecie terroru, więc musimy, w tej natychmiastowej chwili, udzielić wszelkiej pomocy i wsparcia mamy”, powiedział Radio Show. Talk Radio „Na wiele sposobów możemy i nadal przewodzić i inspirować międzynarodową reakcję”.

Zełenski już pochwalił Borisa Johnsona za próbę zmobilizowania międzynarodowej odpowiedzi na inwazję Putina, która spowodowała śmierć tysięcy, jeśli nie dziesiątek tysięcy cywilów, w tym w oblężonym mieście Mariupol.

Przemawiając w Sky News, walijski minister, pan Hart, powiedział: „Nie chodzi tylko o Wielką Brytanię. Chodzi o przewodzenie globalnej reakcji. dążyć.”

Zełenski już pochwalił Borisa Johnsona za próbę zmobilizowania międzynarodowej odpowiedzi na inwazję Putina

/ AFP przez Getty Images

Dodał, że Wielka Brytania jest gotowa zrobić wszystko, co w jej mocy, aby dostarczyć Ukrainie różne rodzaje broni, gdy zmienią się jej żądania, lub fundusze na pozyskanie jej z innego źródła.

O zaostrzeniu sankcji wobec reżimu Putina dodał: „Teraz to nie jest właściwy moment, aby usiąść i powiedzieć, że zrobiliśmy wystarczająco dużo”. We Francji prezydent Emmanuel Macron powiedział, że potrzebna jest nowa runda sankcji wymierzonych w Rosję i istnieją wyraźne oznaki, że siły rosyjskie są odpowiedzialne za śmierć cywilów w Buczy.

„To, co wydarzyło się w Bucha, wymaga nowej rundy sankcji i bardzo jasnych środków” – powiedział Macron dla radia France Inter. Macron, który w tym miesiącu czeka walka o reelekcję, powiedział, że nowe sankcje powinny dotyczyć węgla i ropy.

Kreml, który zaprzeczył, że planuje inwazję na Ukrainę, zaprzeczył, jakoby jego siły były odpowiedzialne za śmierć cywilów w Buczy i powiedział, że Ukraina zrobiła program dla zachodnich mediów.

Ale potwierdzenia padły w obliczu przerażających materiałów filmowych, zdjęć i relacji cywilów, z których niektórzy mają ręce związane za plecami, noszących ślady tortur i strzałów w głowę, a także odkrycia masowych grobów. Na poboczu znaleziono również ciała kilku kobiet.

Premier Mateusz Morawiecki zarzucił, że główną przeszkodą w nałożeniu na Rosję surowszych sankcji są Niemcy, które są silnie uzależnione od rosyjskiego gazu.