science

Żegnaj, kosmiczny design. Teraz wiemy, jak wyglądałaby świątynia Provo.

Przeprojektowanie nada mu bardziej tradycyjny wygląd.

(Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich) Obecna struktura Provo, po lewej, widok odbudowy.

Świątynia Św.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich Wydany w środę Jak będzie wyglądało kultowe sanktuarium po przebudowie. Świątynia pozostanie na swoim obecnym miejscu, ale nie da się jej rozpoznać w swojej obecnej formie.

Okrągła Świątynia, zaprojektowana przez ówczesnego architekta kościoła, Emila Fetzera, została otwarta w 1972 roku, zaledwie kilka tygodni po jej architektonicznym bliźniaku, Świątynia Ogden – Jedyna inna świątynia jest dedykowana w podobnym okrągłym kształcie. Ta świątynia została również zrekonstruowana jako bardziej tradycyjna konstrukcja i Został ponownie otwarty w 2014 roku.

„Świątynie Ogdena i Provo przywołują symbolikę ery kosmicznej, uproszczoną rakietę Saturn V, która napędza moduł Apollo poza granice ziemskie i w wielką pustkę kosmosu” Stephen Cornell i Kirk Havecker Napisał w The Salt Lake Tribune w 2010 roku. „… zamierzony symbol, hebrajski słup ognia nad chmurą, którym Bóg użył do uduszenia armii egipskiej podczas cudownej ucieczki Izraela, był podobny do współczesnych obrazów Saturna V”.

Wnętrza Fetzer dla świątyń Ogden i Provo wyróżniały się innowacją, która od tego czasu stała się podstawą Świętych w Dniach Ostatnich: Komnaty Ordynacji – gdzie członkowie słuchają historii ludzkości od Ogrodu Eden przez dziedziniec po życie pozagrobowe – wszystko prowadzi do Komnaty Niebiańskiej, która reprezentuje niebo , pośrodku.

Obecny projekt Świątyni Provo jest „częścią większego zabudowanego krajobrazu opracowanego w połowie XX wieku” Dawid umrę, dyrektor generalny Preservation Utah, napisał w środę. „Wiele modernistycznych budynków Uniwersytetu Brighama Younga, Centrum Szkolenia Misjonarzy, a domy otaczające świątynię zostały zbudowane mniej więcej w tej samej epoce, a zatem trzymają się razem w jednolity sposób”.

READ  Fotograf uchwycił „ścieżkę ptaka” podczas zaćmienia Słońca

Umieszczenie budynku w stylu klasycznym w centrum tego większego krajobrazu „zniszczyłoby ten wyjątkowy żywy zapis tego, jak kościół LDS rozwijał się w połowie XX wieku i stał się globalną instytucją, którą jest dzisiaj” – napisał Ammot. w liście. „Świątynia Provo stworzyła prototyp dla wszystkich świątyń, które powstały po nim (w wysiłkach Kościoła LDS, aby przekazać doświadczenie Świątyni w czterech zakątkach świata) i tylko z tego powodu zasługuje na to, by stać”.

Dodał, że pokolenia „misjonarzy z całego świata, studentów Uniwersytetu Brighama Younga itp., korzystały z tej świątyni, aby odbierać swoje duchowe rytuały, odprawiać rytuały dla innych itp.” „To nie jest tylko lokalna świątynia i lokalna sprawa”.

Media społecznościowe zostały zalane komentarzami na temat proponowanych zmian.

“Przykro mi, że to odchodzi! Old Provo Temple jest jak twój rodzinny pies. Możemy na to narzekać, ale to nie znaczy, że chcemy ją zastąpić!”, napisała na Twitterze Lauren Simpson. „Jest brzydkim psem, ale jest naszym brzydkim psem”.

„To był charakterystyczny, czysty artyzm ze starannie dobraną symboliką i zajął cenione (choć czasem cyniczne) miejsce w osobistej/domowej historii” – napisał Weston C. w tweecie.

„Przejście od projektowania zorientowanego na przyszłość do przeszłości jest interesującą rzeczą” – napisał Chad Reiser na Twitterze. „Kościół miał niewielką garstkę świątyń w latach 60., a teraz wszystkie świątynie są zbudowane tak, aby wyglądały, jakby były tam od setek lat”.

Prezydent Kościoła Russell M. Nelson ogłosił planowaną reformę na Konferencji Generalnej Wiary w październiku.

READ  1 mln funtów za parkowanie, bo świat oszalał

Świątynia Provo zostanie zamknięta po ukończeniu Świątyni Orem, która wciąż jest w budowie. Terminy zakończenia drugiego i zamknięcia pierwszego nie zostały ogłoszone.

(Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich). Ten rendering pokazuje, jak wyglądałaby ukończona Świątynia Smithfielda.

Kościół wydał również środową ofertę dla Smithfield Temple, którą Nelson ogłosił w kwietniu. Trzypiętrowy budynek o powierzchni 81,00 stóp kwadratowych zostanie wybudowany na 13,3 akrach na skrzyżowaniu 800 West i 100 North North Logan.

Obecnie w Utah działa 14 świątyń, a trzy kolejne – Salt Lake z epoki pionierów, św. manti Konstrukcje – podlegają renowacji. Świątynie w Ephraim, Heber Valley, Lytton, Lyndon, Orem, Saratoga Springs, Smithfield, St. George (druga), Syracuse, Taylorsville i Towell – w sumie 28 stojących lub niedawno ogłoszonych – są dziś planowane lub w budowie dla święte świątynie w Beehive State.

Święci w Dniach Ostatnich uważają świątynię za dom Pana, gdzie nauki Jezusa Chrystusa są potwierdzane przez obrzędy, które na zawsze jednoczą rodziny.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment