Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdzieblo wraca do pracy jako lekarz po przywiezieniu srebra do Polski

Lekkoatletyka – Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – Marsz Kobiet na 35 km – Eugene, Oregon, USA – 22 lipca 2022 Srebrna medalistka z Polski Katarzyna Zdzieblo świętuje na podium po biegu na 35 km kobiet SMIKSANTRAZ/SMILEUKETRAZ podczas ceremonii wręczenia medali.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

24 sierpnia (Reuters) – polska biegaczka Katarzyna Zdzieblo mogła skorzystać z zasłużonego urlopu po zdobyciu srebrnych medali na mistrzostwach świata i Europy w lekkiej atletyce, ale zamiast tego wraca do szpitala, w którym pracuje.

Zdzieblo, lat 25, zajął drugie miejsce w marszu na 20 km i 35 km na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w USA w lipcu i zdobył kolejny srebrny medal na 20 km na Mistrzostwach Europy w Monachium w sierpniu.

Do swoich osiągnięć w tym roku może również zaliczyć ukończenie studiów medycznych i wróci do szpitala w Rzeszowie, w południowo-wschodniej Polsce, aby ukończyć szkolenie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Powrót do pracy w roli lekarza nie jest dla mnie zderzeniem z rzeczywistością, ale czymś nowym” – powiedział Zdzieblo polskiej agencji prasowej Sportowe Fakty.

„Po tygodniach treningów i podróży na Mistrzostwa Świata i Europę odnalazłem miejsce, otoczenie i środowisko do zmiany”.

Po zakończeniu stażu Zdzieblo musi zdecydować, czy odłożyć na później plany specjalizacji z radiologii i zajęcia się lekkoatletyką.

„Trend w chodzeniu wyścigowym polega na tym, że szczyt formy pojawia się po 30 roku życia” – dodał.

„Nie patrzę tak daleko w przyszłość, ponieważ moje życie nauczyło mnie, że nie potrafię myśleć długofalowo, lepiej skupić się na tym, co mogę zrobić, aby w danym momencie być szczęśliwym”.

Reportaż Silvii Regimusi w Gdańsku Montaż Toby Davies

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.