Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdobywcy pucharów mężczyzn występują we Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Czechach

W kilku krajach europejskich w niedzielę i poniedziałek odbyły się finały krajowych pucharów mężczyzn. Sprzedaż gazu Bluenergy Piacenza zdobyła puchar we Włoszech, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w Polsce, Rio Duero Soria wygrała w Hiszpanii, a Dukla Liberec sięgnęła po koronę w Czechach.

Włochy

Zespół sprzedaży gazu Bluenergy Piacenza po raz pierwszy w historii klubu wygrał zawody Pucharu Włoch mężczyzn. W niedzielnym finale Coppa Italia w Rzymie urodzony na Kubie reprezentant Brazylii Yoande Lille poprowadził Premier League do zwycięstwa nad Itasem Trentino i otrzymał nagrodę Most Valuable Player (MVP) w obecności prezydenta kraju, Sergio Mattarelli, który wręczył trofeum do zwycięzców. Zaledwie tydzień temu Lille doznał kontuzji i musiał opuścić boisko podczas meczu ligowego, więc nawet jego udział w czwartym finale Pucharu Włoch stał pod znakiem zapytania.

Bluenergy Piacenza świętuje zwycięzców Del Monte Coppa Italia SuperLega 2023 (Zdjęcie: legavolley.it)

2,01-metrowy napastnik zdobył 20 punktów i wygrał 3:0 dla Blueenergy (25-22, 25-17, 25-23). Trafił 2 asy i miał wskaźnik sukcesu na poziomie 67%. Francuski mistrz olimpijski Antoine Brizard błyszczał bardziej z linii serwisowej, dostarczając cztery asy i zdobywając siedem punktów, podczas gdy kubański pomocnik Robertlandi Simon prowadził blokowanie czterema obiektami. Dla samego Simona było to czwarte zwycięstwo w Pucharze Włoch, a Lille po raz trzeci w karierze sięgnął po to trofeum. Bułgarska gwiazda Trentino Mate Kazeski był najlepszym strzelcem finału z 21 punktami na koncie (dwa asy, dwa bloki i 68% skuteczność w ataku).

MVP Leal skomentował: „Przygotowaliśmy się naprawdę dobrze do tych dwóch meczów i ostatecznie widziałem dużo siły woli ze strony wszystkich przez te dwa dni”. „Chciałbym podziękować lekarzom i fizjoterapeutom, bo jeszcze trzy dni temu nie wiedziałem nawet, czy mogę grać. Dokonali cudu. Cieszmy się teraz tą chwilą, a potem myślmy o mistrzostwach bez presji. Wartość tej drużyny jest świetnie i pokazaliśmy to”.

Lista zespołu sprzedaży gazu Bluenergy Piacenza

Polska

Grając przed rekordową publicznością 11 815 kibiców siatkówki na TAURON Arenie w Krakowie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła czwarty z rzędu tytuł Pucharu Polski Mężczyzn i dziesiąty w klasyfikacji generalnej. W niedzielnym finale mistrzowie Europy i kraju odnieśli zacięte zwycięstwo 3:0 (26:24, 29:27, 25:23) nad Jastrzębskim Wigilią Jastrzębie-Zdrój, kończąc serię trzech setów z rzędu. Wygrywa puchar.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętuje zwycięzców TAURON Pucharu Polski 2023 Foto | plusliga.pl

Zewnętrzny pałkarz i prowadzący Aleksander Śliuka poprowadził ZAKSĘ do sukcesu z 18 punktami, w tym asem i dwoma blokami, i został wybrany Najcenniejszym Zawodnikiem. Przed Łukaszem Kazmarkiem dołożył kolejne 16 punktów, a poza Bartoszem Bednorzem dołożył 14 punktów. .

„To niesamowite, że tak wielu ludzi ogląda na trybunach i panuje świetna atmosfera” – powiedział Sliuka. Ale nie patrzymy na dokumenty. To jest bardziej zabawne dla dziennikarzy i fanów. Chcemy tylko wygrać”.

Skład zespołu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Hiszpania

Rio Duero Soria wygrała Puchar Krajowy Mężczyzn w Hiszpanii, pokonując w niedzielę 3:1 (25-23, 25-16, 23-25, 25-21) Pamsę Teruel w finale 48. cztery. Całodniowe wydarzenie, które odbyło się w Pabellon Los Pajaritos w Sorii, w którym zwyciężyła drużyna gospodarzy. Na oczach 2500 widzów Rio Duero zdobyło to trofeum po raz czwarty w swojej historii.

Rio Duero, Syria świętuje zwycięzców Pucharu Hiszpanii 2023. Zdjęcie | rfevb.com

Kolumbijczyk Juan Pablo Moreno zdobył w finale 27 punktów, zdobywając nagrodę MVP. Jego dorobek obejmował cztery asy i cztery bloki zabójstw. Portorykański outsider Pellegrin Vargas dodał kolejne 16 punktów, podczas gdy jego kolega z drużyny Jose Villalba Zamorano zakończył z 12 punktami.

Skład drużyny Rio Duero, Syria

Czech

Dukla Liberec przetrwała trzy zacięte sety, wygrywając 3:0 (25:23, 26:24, 28:26) z CEZ Karlovarsko Karlovy Vary w poniedziałkowym finale Pucharu Czech na Hali Sportowej Klimska w Kutnej Horze i zajmując 12. miejsce. Puchar w historii zawodów.

Dukla Liberec świętuje zwycięzców Chance Cesky pohar 2023. Zdjęcie | cvf.cz

Najlepszym strzelcem finału był Słowak Filip Gavinda. Dołożył do zwycięstwa Dukli 17 punktów, w tym dwa bloki. Portorykańczyk z Puerto Rico, Nivaldo Diaz Gómez, w dwóch zabójczych zagraniach zdobył 15 punktów, podczas gdy inny gracz Ducli, Lucas Demar, imponował pięcioma asami i zabójczym blokiem, co dało łącznie 13 punktów. Polski odpowiednik, Kewen Sasak, był najbardziej produktywnym zawodnikiem w Karlovarsko z 16 punktami.

„Było 3:0, ale patrząc na kombinacje, wszystko skończyło się ciasno” – powiedział rozgrywający Dukli i kapitan drużyny Lukas Tichacek. „Może Carlovaresco został w jakiś sposób przeklęty w rozgrywkach pucharowych, ponieważ zawsze byli zdenerwowani, a wręcz przeciwnie, wierzyliśmy w siebie. Ale chodziło o szczegóły. Lucas Demar uderzał za nas serwem. Jeśli nie, mogło być na odwrót. Więc i tutaj odegrał rolę szczęścia.

Lista drużyn Dukli Liberec

READ  Szef PZPN prosi FIFA o działanie po „fałszywych” zarzutach rasistowskich