Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdobądź SNK Vs. Capcom: Millennium Match do zmiany po dwóch dekadach – przewaga

© SNK / Capcom

Dla każdego, kto pamięta pierwsze wydanie z 1999 roku SNK vs. Capcom: The Millennium Match, Jego zaskakujące niedawne pojawienie się na Switchu było prawdziwym hitem. Ten cross fighter jest częścią popularnej serii, w której najlepsi wojownicy ze stajni obu firm walczą przeciwko sobie, a ten wpis w szczególności nie pojawił się na żadnej platformie konsolowej jako oficjalny, odkąd został wydany na Neo Geo Kolor kieszeni ponad dwie dekady temu.

Dla producenta Neo Geo Pocket Color Series, Adama Latza i asystenta reżysera Lionela Aka, współpraca z Capcom, która doprowadziła do powrotu serii, daje nadzieję na kolejne premiery w przyszłości.

„Capcom odegrał kluczową rolę w umożliwieniu nam ponownego wydania SvC: The Match of the Millennium na Nintendo Switch” – powiedział Laatz, zapytany, jak bardzo Capcom był zaangażowany w to wznowienie. „Chociaż czasami licencjonowanie gier i współpraca z osobami trzecimi może być trudne, jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi dobrzy przyjaciele z Capcom pomogli nam urzeczywistnić ten tytuł. Tak jak duch tych wspólnych tytułów powrócił do dnia, w którym obie firmy i gracze razem w pewien sposób. Mamy nadzieję, że ponowne wydanie tego tytułu SvC po wielu latach będzie okazją do kolejnych wydań w przyszłości! ”

Chociaż czasami może być trudne licencjonowanie gier i praca z osobami trzecimi, jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi dobrzy przyjaciele z Capcom pomogli nam w urzeczywistnieniu tego przeniesienia tego tytułu.

Pocket Color Choice Neo Geo Vol.1 Został uruchomiony na Switchu miesiąc po pojawieniu się SNK i Capcom i razem połączyli w pakiecie wcześniej wydane tytuły NGPC na Switch i dodali więcej do umowy. Struktura symulacji Neo Geo Pocket Color firmy Code Mystics wyraźnie działa na Switchu i można założyć, że zdobycie Meczu Tysiąclecia w eShopie było stosunkowo początkowym ćwiczeniem. Zapytaliśmy, ile czasu minęło od początku „Racja, robimy to.” do ’Boom – gotowe! ”.

Lionel Akah, zastępca reżysera serialu, odpowiada: „Rozumiemy, że jeśli nie jesteś zaangażowany w tworzenie gry, możesz pomyśleć, że symulacja jest łatwa”. Jednak osiągnięcie wysokiego poziomu jakości wymaga dużo ciężkiej pracy i wysiłku.Możemy z dumą powiedzieć, że Code Mystics zawsze odpowiadał tutaj na wezwanie i ponownie spełnił oczekiwania naszych fanów co do tego wydawnictwa. Na przykład powinieneś be Mechanika linku jest specyficzna dla każdej gry, a każda opublikowana przez nas gra musi zostać skrupulatnie przetestowana i często wymaga dopracowania. Pod tym względem emulator Code Mystics, który wprowadził, jest dokładniejszy dla NGPC niż jakiekolwiek poprzednie próby. czas opracowania partii zajął około roku od początku do końca. Pierwszy z tytułów do wyboru nowych kolorów kieszeni.

READ  Spider-Man 2 obsługuje śledzenie promieni niezależnie od konfiguracji graficznej

Fani tej gry i ogólnie konsoli długo czekali, aby zagrać w nią na nowoczesnych platformach – dlaczego tak daleko zajęło ich ponowne wydanie? „Dwa główne powody to znalezienie programisty, któremu możemy zaufać i uzyskanie licencji na nasze wspólne tytuły” – mówi Aka.

Bez opcji mikroprzełącznika dla oryginalnej konsoli, zapytaliśmy Ackaha, jak woli grać na Switchu – używając drążka analogowego, pada kierunkowego / przycisków lub ekranu dotykowego? „Chociaż oczywiście nie jest tak doskonały jak oryginalny joystick z mikroprzełącznikami… D-pad będzie najbliższy oryginalnemu doświadczeniu”.

Rozwój pierwszej partii tytułów Neo Geo Pocket Color Selection trwał około roku

Ponieważ wydanie na Switcha pozwala całkowicie nowej generacji graczy doświadczyć gry, zastanawialiśmy się, czy było to uczciwe jeszcze Zgłoszenia z serii SNK vs Capcom mogą się zmienić wraz z upływem czasu. Ackah nieśmiało rozegrał sprawę swoją odpowiedzią („Miejmy nadzieję!”), Ale perspektywy na więcej Neo Geo Pocket Color wydają się jaśniejsze, przynajmniej w najbliższej perspektywie według Laatza. „Obecnie planujemy przyszłe wydania i dziękujemy za wsparcie dla SvC: Millennium Match i Neo Geo Pocket Color Selection Vol.1! Czekajcie na przyszłe ogłoszenia!”

Dwie dekady później (tak, to naprawdę minęło!). Wspaniale jest widzieć, jak mecz Millennium wreszcie trafia na inną platformę i byliśmy ciekawi, czy oglądamy gry NGP (C) od osób trzecich przybywających na Switch w pewnym momencie. Co? Akka odpowiedział: „Nie możemy wiele powiedzieć, ale jest taka możliwość”.

Na koniec zapytaliśmy Aka o jego ulubionego wojownika w Grze Milenijnej. Dyplomata odpowiedział: „Zawsze trudno jest wybrać jedną postać z tak wspaniałą listą”. „Powiedziałbym, że Mai Shiranoy, ponieważ ma pewien zestaw umiejętności i ruchu, który wyróżnia ją spośród większości typowych postaci z gier walki.”

READ  Abonenci GeForce mogą teraz przesyłać strumieniowo gry w chmurze 4K na Windows i Mac

Jesteśmy pewni, że wielu fanów zgodzi się z nim w tej sprawie.

Czy moglibyśmy zobaczyć inne wpisy z serii SvC na Switchu?
Czy moglibyśmy zobaczyć inne wpisy z serii SvC na Switchu? (Zdjęcie: SNK / Capcom)

SNK vs. Capcom: The Match of the Millennium i NEOGEO POCKET COLOR SELECTION Vol.1 są już dostępne w Switch eShop.