Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdjęcie pokazuje mężczyznę w Polsce, który pokazuje Bidenowi kciuk w górę, a nie środkowy palec

Zdjęcie pokazuje mężczyznę w Polsce, który pokazuje Bidenowi kciuk w górę, a nie środkowy palec

Roszczenie: zdjęcie pokazuje Jeden mężczyzna wskazując dwoma środkowymi palcami na prezydenta Joe Bidena w Polsce.

Ocena AP: Zmienione zdjęcie. The Oryginalne zdjęcie pokazuje Członek widowni Po przemówieniu prezydenta we wtorek dał Bidenowi podwójny kciuk w górę Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, Polska. Zarówno Biden, jak i Biały Dom udostępnili zdjęcie podniesionych kciuków na swoich oficjalnych kontach na Twitterze.

Fakty: Dzień później Niespodziewana wizyta w KijowieBiden otrzymano Mocno sformułowany adres Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zobowiązali się we wtorek do „niezachwianego” wsparcia dla Ukraińców, gdy inwazja Rosji na sąsiednią Polskę zbliżała się do roku.

Po wizycie użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli udostępniać zredagowany obraz, który wydawał się pokazywać obserwatora w tłumie pokazującego Bidenowi dwa środkowe palce. Kiedy Jego adres. Zmieniony obraz zaczął krążyć jako mem we wtorek, a niektóre wersje zawierały znak wodny Uchwyt Twittera, który tworzy memy. Jednakże, Inni Użytkownicy mediów społecznościowych wierzyli, że zmienione zdjęcie jest autentyczne.

„Zdjęcie jest warte tysiąca słów. Mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć. Własni ludzie Bidena pokazują mu środkowy palec” – czytamy na Twitterze udostępniającym zmieniony obraz.

Joe jest znienawidzony na całym świecie” – czytamy w innym tweecie, który udostępnił zmieniony obraz. Post otrzymał ponad 1300 retweetów.

Oryginalne zdjęcie pokazuje Bidena machającego do tłumu Po swoim przemówieniu we wtorek w Ogrodzie Zamku Królewskiego w Warszawie, a Członek widowni Daje dwa kciuki w górę.

Zarówno Biden, jak i Biały Dom udostępnili zdjęcie na swoich oficjalnych kontach na Twitterze we wtorek. Nawet Associated Press schwytany To samo zdjęcie tego samego mężczyzny Pokazuje Bidenowi dwa uniesione kciuki.

„Dziękuję Prezydencie Duda i narodowi polskiemu. „Wasza hojność i chęć otwarcia serc i domów dla narodu ukraińskiego jest niezwykła” – napisał Biden na Twitterze. Udostępnianie zdjęcia.

READ  W dwóch zbiorowych mogiłach w Polsce znaleziono prochy 8000 ofiar II wojny światowej

___

Częścią wysiłków AP jest przeciwdziałanie szeroko rozpowszechnianym błędnym informacjom, w tym współpraca z zewnętrznymi agencjami i organizacjami w celu dodania faktycznego kontekstu do fałszywych treści krążących w Internecie. Dowiedz się więcej o sprawdzaniu faktów w AP.