Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zdjęcia niesamowitych meczetów z kosmosu

Przez lata satelity i astronauci robili zdjęcia ukazujące oszałamiającą architekturę meczetów.

Od wspaniałych widoków na Wielki Meczet Szejka Zayeda w Abu Zabi po największy meczet w Szardży – te miejsca kultu można bardzo szczegółowo oglądać z kosmosu.

Wielki Meczet, Wielki Meczet w Mekce w Arabii Saudyjskiej, jest prawdopodobnie najczęściej fotografowanym z kosmosu. Jest to największy meczet na świecie i najświętsze miejsce w islamie.

Hazza Al Mansouri, pierwszy astronauta z Emiratów w kosmosie, udostępnił zdjęcie meczetu podczas swojego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2019 roku.

„Niesamowite zdjęcie Mekki z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” – powiedział wtedy na Instagramie.

KhalifaSat, pierwszy lokalny satelita ZEA, robił zdjęcia meczetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej od czasu swojego wystrzelenia w 2018 roku.

To zdjęcie pochodzi z Khalifa SatCentrum Kosmiczne im. Mohammeda bin Rashida napisało na Twitterze w kwietniu zeszłego roku tweet wraz ze zdjęciem meczetu na Twitterze, pokazującym Wielki Meczet Szejka Zayeda, który wyróżnia się wyjątkową architekturą z 82 kopułami i ponad 1000 kolumn.

W zeszłym roku satelita wykonał również zdjęcie meczetu Sharjah, największego meczetu w emiracie.

Budynek został otwarty w 2019 roku i został zainaugurowany przez szejka dr Sultana bin Muhammada Al Qasimi, władcę Sharjah.

Znajduje się w rejonie Al Tayy w emiracie i został zbudowany kosztem 300 milionów dirhamów.

Wspaniałe kopuły meczetu Sharjah z kosmosu. To zdjęcie zostało zrobione przez Khalifa Satpokazuje meczet Sharjah, który może pomieścić ponad 25 000 wiernych” – podało Centrum Kosmiczne na Twitterze.

Meczet jest unikalnym przykładem architektury islamskiej.

READ  Starliner odlatuje... wraca do fabryki, a nie kosmosu • Rekord

Zaktualizowano: 4 kwietnia 2022, 4:00 AM