Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zbuduj więcej „ mobilnych miejsc parkingowych ”, aby poradzić sobie ze wzrostem liczby odwiedzających Snowdonia po Covid-19

Lider turystyki wezwał rady miejskie do stworzenia większej liczby miejsc parkingowych, aby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem liczby właścicieli przyczep kempingowych w północnej Walii tego lata, ponieważ ograniczenia Covid-19 dotyczące podróży zagranicznych nadal trwają.

Jonathan Williams-Ellis jest prezesem Snowdonia Attraction Company Limited, stowarzyszenia turystycznego non-profit, które obejmuje 29 najważniejszych atrakcji w północno-zachodniej Walii.

Uważa, że ​​ten rok będzie wyjątkowy, a zasady powinny ulec zmianie po tym, jak liczba posiadanych domów w stosunku do samochodów wzrosła o 20% w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, a liczba ta wyniosła 380 000 zarejestrowanych w DVLA.

Simon Cooper z firmy Conwy Caravans & Motorhomes z siedzibą w Mochdre z zadowoleniem przyjął wezwanie do zwiększenia liczby miejsc parkingowych i powiedział, że jego firma osiągnęła 100-procentowy wzrost sprzedaży i przychodów w każdym z ostatnich czterech lat, aż do wybuchu pandemii.

Ze swojej strony Williams Ellis powiedział: „Będzie wielu ludzi, którzy mają przyczepy kempingowe, którzy wyjdą z domu, a około tego roku nie będą mogli podróżować poza Wyspy Brytyjskie z powodu epidemii.

„Martwię się ogromnym napływem ludzi parkujących swoje samochody tam, gdzie nie powinni parkować, a potem następuje reakcja lokalnej społeczności.

„Rozwiązaniem byłoby, gdyby władze lokalne pozwoliły tym pojazdom jeździć na wyznaczonych parkingach w wioskach i miasteczkach od 16:00 do 10:00 – zamiast parkować w Lippes.

„Właściciele domów mobilnych wnoszą wkład finansowy poprzez parkometry oraz w lokalnych sklepach, restauracjach i barach, a wielu z nich jest również członkami Snowdonia360”.

Snowdonia 360 jest zarządzana przez atrakcje Snowdonii i ma 29 członków i 40 członków stowarzyszonych, takich jak sprzedawcy detaliczni, dostawcy zakwaterowania i restauracje.

„Wiele parkingów komunalnych umożliwia wjazd samochodów i minibusów, ale przy wielu wejściach znajdują się bary o maksymalnej wysokości, tak że obozowicze, którzy mogą być na przykład podróżnymi, nie mogą wjechać” – dodał Williams-Ellis.

READ  Chiny testują silnik załogowej rakiety na księżyc w nowiu

Powiedział, że obecnym właścicielom przyczep kempingowych może być trudno dostać się do obozów, ponieważ wielu zaakceptowałoby tylko pobyt na co najmniej dwie noce. Ale zazwyczaj ci goście chcą codziennie dojeżdżać do pracy. Uważam również, że powinni spłacić swoje długi.

„Musimy zachęcać do odpowiedzialnego biwakowania, ale jeśli nie będziemy w stanie udostępnić tych udogodnień na parkingach publicznych i prywatnych w niektórych potencjalnych atrakcjach, będzie to całkowicie zdezorganizowane”.

Simon Cooper, dyrektor zarządzający Conwy Caravans and Motorhomes, zgadza się, że potrzeba więcej przestrzeni.

Jego komentarz pojawił się po zakazie dostępu do popularnego miejsca dla kamperów Anglesey.

Jest również właścicielem gruntu na twardym parkingu w pobliżu stacji Djanoy, ale musiał oczyścić pięć miejsc na przyczepy kempingowe.

Skały i głazy zostały umieszczone na plaży Llanddona, które teraz uniemożliwiają parkowanie pojazdów wzdłuż frontu.

Powiedział: „Musiałem go zamknąć po tym, jak wielu mieszkańców pomyślało, że parking za 70 000 funtów w nocy nie był zgodny z ich miastem, ale łodzie tak. To było rozczarowujące”.

Powiedział, że właściciele domów mobilnych, którzy z nich korzystają, wydali pieniądze w Rosé Takeaway, lokalnej kawiarni, a następnie w Conwy.

Powiedział: „To są samochody luksusowe i rekreacyjne. Prowadzą je ludzie z klasy robotniczej, którzy ciężko pracowali, zarobili kilka funtów i chcą wydać kilka”.

„Żadnego bagiennego miejsca z piecem opalanym drewnem wystającym z sufitu”.

Wezwał rady w Walii do posiadania „anten” w stylu francuskim – taniego lub bezpłatnego prywatnego kempingu, z którego korzystają właściciele kamperów i przyczep kempingowych.

Ze swojej strony Rada Gwynedd stwierdziła, że ​​chce „załatwić” kwestię mobilnych domów.

Rzecznik Rady Gwynedd powiedział: „Wraz ze stopniowym łagodzeniem przepisów dotyczących Covid-19 w Walii, nadal zachęcamy tych, którzy chcą odwiedzić Gwynedd, aby robili to ostrożnie, planowali z wyprzedzeniem i traktowali nasze społeczności z szacunkiem.

READ  Chiny uruchamiają jednostkę bazową stacji kosmicznej Heavenly Harmony

„Wiemy, że sektor mobilnych domów staje się coraz bardziej popularny i szukamy opcji, które pomogą zarządzać sytuacją w Gwynedd”.

* Dowiedz się więcej o atrakcjach Snowdonia Ltd, odwiedzając Tutaj

Otrzymuj codziennie bezpłatnie biuletyn North Wales Live na swoją skrzynkę odbiorczą –Rejestracja tutaj