Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zbliżająca się premiera sprzętu Facebooka będzie „inteligentnymi okularami” Ray-Ban

CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, potwierdził, że nadchodzącą premierą urządzeń Facebooka będą długo wyczekiwane inteligentne okulary Ray-Ban. Zadzwoń do zarobków w tym tygodniu. Nie jest jasne, kiedy dokładnie przyjdą okulary. Nie słyszeliśmy o wydaniu Gdzieś w 2021 r.Ale pandemia zmieniła plany wielu firm, a Zuckerberg nie skomentował ram czasowych.

Patrząc w przyszłość, następnym wydaniem produktu będzie wprowadzenie naszych pierwszych inteligentnych okularów Ray-Ban we współpracy z EssilorLuxottica” – powiedział dyrektor generalny Facebooka. „Okulary mają swoją kultową formę i pozwalają robić całkiem fajne rzeczy”.

Nie wiemy, czym są te „fajne rzeczy”, chociaż Facebook już wcześniej potwierdzał, że okulary nie będą miały wbudowanego ekranu i nie są klasyfikowane jako urządzenie z rozszerzoną rzeczywistością. Czy będą mogli wykonywać połączenia głosowe? Czy będą mieli dostęp do inteligentnego asystenta? On nie jest jasny. Chociaż nie ma wbudowanego ekranu, zakłada się, że do sterowania będą polegać na sparowanej aplikacji na smartfona, podobnie jak podnieś okulary lub Ramki Amazon Echo.

Prototyp inteligentnych okularów Facebooka Project Aria AR (niezwiązany z nadchodzącymi oprawkami Ray-Ban).
Zdjęcie: Facebook

Zuckerberg zapoczątkował wprowadzenie okularów Ray-Ban w ramach „podróży Facebooka w kierunku okularów przyszłości w pełni rozszerzonej rzeczywistości”. Firma od dawna pracuje nad takim urządzeniem, kierując się jednak staraniami aria projekt Jednostka badawcza, a nawet produkcja typowych gogli AR, jak opisano powyżej.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości są kluczowym elementem nowych planów Facebooka dotyczących budowania…metaverse Platforma technologii multimedialnych, która ma łączyć przestrzeń wirtualną i fizyczną, wykorzystywaną do zakupów, pracy i spotkań towarzyskich. Facebook oczywiście użyje go do sprzedaży większej liczby reklam. Jak zauważył Zuckerberg w tym samym zestawieniu zarobków w tym tygodniu:[A]ds. będzie nadal ważną częścią strategii w mediach społecznościowych, częścią tego, co robimy, i potencjalnie użyteczną częścią metaverse.

Jest to coś, o czym należy pamiętać, kiedy zaczynasz codziennie nosić na twarzy komputer zaprojektowany przez Facebooka.

READ  Właściciel zniszczonej strony z ROM-em nie może już grać na Nintendo ROM-ach