Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zawodnik z Kilkenny zdobywa złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

Zawodnik z Kilkenny zdobywa złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

Dr Eoin Everard z Kilkenny, wykładowca na South East Technological University (SETU), jest nowym mistrzem świata, który pokonując oszałamiający bieg w Polsce, zdobył złoto dla Irlandii.

Eoin, wykładowca na Wydziale Nauki o Sporcie i Ćwiczeniach na kampusie SETU w Waterford, niedawno wrócił z Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Toruniu po wygraniu biegu na 3000 m w klasie M35.

Mówiąc o wyścigu, Ewen powiedział: „Byłem bardzo szczęśliwy, że wygrałem mistrzostwa świata. Amerykański biegacz Mark Husted przebiegł 1,47 na ostatnich 800 m, więc wiedziałem, że będzie bardzo blisko. Byłem podekscytowany, że mogłem biec 26 sekund na ostatnich 200m I odnieś zwycięstwo.

Eoin uważa, że ​​bycie aktywnym w swoim sporcie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o kształcenie uczniów. „Pracownicy SETU mają duże praktyczne doświadczenie w szkoleniach lub zawodach i myślę, że pomaga nam to w nauczaniu naszych uczniów.

„Studenci i pracownicy byli tak pomocni od czasu zwycięstwa, co sprawia, że ​​​​wygrana jest o wiele słodsza”.

Członek Kilkenny City Harriers, Eoin był wybitnym sportowcem na poziomie krajowym, zanim rozpoczął karierę w Masters. W 2022 roku wygrał tę samą imprezę na European Masters in Athletics w Bradze w Portugalii.

Eoin jest certyfikowanym fizjoterapeutą i wykłada moduły obejmujące medycynę sportową, monitorowanie sportu, planowanie wydajności, siłę i kondycję oraz biomechanikę sportu i ćwiczenia w programach SETU.

„Wspaniale było dodać Eoina do naszego zespołu” — powiedział dr Michael Harrison, przewodniczący Wydziału Nauki o sporcie i ćwiczeniach. „Programy treningu, wyników sportowych, nauki o sporcie i ćwiczeniach naprawdę korzystają z jego doświadczenia akademickiego w połączeniu z jego doświadczenie jako elitarny sportowiec.

„Eoin znalazł również czas w pierwszym semestrze, aby zaoferować doświadczenie w zakresie nauk o sporcie szkołom w okolicy, które oferują wychowanie fizyczne jako przedmiot na świadectwie końcowym. Elitarni sportowcy są zwykle bardzo dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani, co pozwala im zrównoważyć wiele zobowiązań”.

READ  Sztangista przygotowuje się do Mistrzostw Świata 2023 w Polsce