Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zawalenie się budynku w Miami: liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do dziewięciu po tym, jak z gruzów wyciągnięto kolejne ciała | Wiadomości z USA

Urzędnicy powiedzieli, że liczba osób, które zginęły w wyniku zawalenia się wieżowca w Miami, wzrosła do dziewięciu.

Przemawiając na konferencji prasowej, Miami– Martwa burmistrz Daniela Levin Cava powiedziała, że ​​osiem ciał zostało wyciągniętych z gruzów od czwartkowej katastrofy, a kolejna ofiara zmarła w szpitalu.

cztery z Zidentyfikowane ofiaryStacy Fang, 54 lata, Antonio Lozano, 83 lata, Gladys Lozano, 79 i Manuel Lafont, 54.

obrazek:
Ekipy poszukiwawczo-ratownicze kontynuują poszukiwania ocalałych pod gruzami

Oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie, ponieważ nadal brakuje ponad 150 osób.

Eksperci z Izraela i Meksyku włączyli się w akcję poszukiwawczo-ratowniczą przy pomocy psów poszukiwawczych, sonaru, dronów i skanowania w podczerwieni.

Wciąż jest nadzieja, że ​​część ludzi przeżyje w kieszeniach powietrznych powstałych wśród gruzów.

W sobotę Kafa powiedział, że wysiłki zostały utrudnione przez pożar we wraku, ale powiedział w niedzielę, że pożar został rozwiązany.

Zapytany przez SkyMarthę Kellner, kiedy akcja poszukiwawczo-ratownicza stanie się „operacją poszukiwawczo-ratowniczą”, komendant straży pożarnej Alan Kominsky powiedział, że ekipy straży pożarnej będą kontynuować poszukiwania rozbitków „tak długo, jak to możliwe”.

„Najważniejszą rzeczą jest teraz nadzieja” – powiedział.

„To nas prowadzi. To bardzo trudna sytuacja”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

„Będziemy szukać tak długo, jak to możliwe”.

Przyjść po Publikacja raportu inżynierów zakończona trzy lata temu, który ostrzegał przed problemami konstrukcyjnymi w South Champlain Towers, zawalonym budynku.

W raporcie stwierdzono, że 12-piętrowy budynek będzie potrzebował 9,1 miliona dolarów (6,5 miliona funtów) na naprawę wad, które obejmowały znaczne uszkodzenia konstrukcji pod tarasem basenu i „pogorszenie stanu betonu” na parkingu podziemnym.

Donna Dimaggio Berger, prawniczka współpracująca z Population Society, powiedziała, że ​​zarząd zabezpieczył 12 milionów dolarów (8,6 miliona funtów) linii kredytowej na opłacenie napraw i poprosił właścicieli o zapłacenie 80 000 dolarów (57 000 funtów) każdy.

READ  Podczas mistrzostw świata pracownicy cateringu są pozostawieni poza stadionami przez sześć godzin bez jedzenia i wody

Zaczęły się naprawy dachu i rada zbierała oferty na roboty betonowe, ale pandemia Dodała, że ​​projekt jest wolniejszy.

SURFIDE FL - 25 czerwca: Przegląd zawalonego mieszkania, ponieważ członkowie rodziny wciąż zaginęli po zawaleniu się mieszkania w Surfside 25 czerwca 2021 r. W Miami na Florydzie.  Źródło: mpi04 / MediaPunch
obrazek:
Upadek nastąpił trzy lata po tym, jak raport inżynieryjny ostrzegał o uszkodzeniach konstrukcji. Zdjęcie: AP

Nie było jasne, czy szkody opisane w raporcie były związane z zawaleniem, ale przekonany o tym wydawał się Greg Schlesinger, prawnik i były generalny wykonawca specjalizujący się w sprawach o awarię budowlaną.

Powiedział, że nieuniknione śledztwa i procesy sądowe ostatecznie ujawnią całą historię, ale dodał: „Wiemy jedno: nastąpiła awaria strukturalna.

„Wiemy jeszcze jedno: awaria strukturalna nie powinna była mieć miejsca”.

zawalić się Pozostawiając ludzi mieszkających w okolicznych blokach napięte, nie bardziej niż mieszkańcy Champlain Towers North, siostrzanego budynku Champlain Towers South.

Oba bloki zostały zbudowane w odstępie zaledwie roku, z tym samym układem i tymi samymi budowniczymi, ale mieszkańcom North Tower powiedziano, że ewakuacja nie jest konieczna.