Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zautomatyzuj większość analogowych urządzeń HVAC

Zautomatyzuj większość analogowych urządzeń HVAC

Chociaż spalanie drewna nie jest idealnym rozwiązaniem grzewczym, ma szereg zalet w porównaniu z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi. Jest to zasób odnawialny, nie dodaje węgla do atmosfery w geologicznych skalach czasu, jak paliwa kopalne, może być zbierany lokalnie za pomocą prostych narzędzi i nie wymaga nowoczesnej infrastruktury do jego obsługi. Jednak piece na drewno nie są technologią zaawansowaną technologicznie i w rezultacie nie są szczególnie podatne na automatyzację, Przynajmniej z wyjątkiem tego pieca na drewno z [jotulf45v2].

Chociaż nie automatyzuje to ładowania ani bezpośredniego sterowania nowoczesnym piecem na pelety, to pomaga [jotulf45v2] Poznaj najlepszy czas, aby załadować więcej drewna do pieca i pomóż utrzymać piec w odpowiednim zakresie temperatur, aby uniknąć niebezpiecznego tworzenia się kreozotu wewnątrz komina w wyniku oparzeń niskotemperaturowych. Dwa czujniki temperatury, jeden na palniku, a drugi na rurze palnika, monitorują temperaturę spalin z palnika. Dostarczają dane do systemu Node-RED działającego na Raspberry Pi, który automatycznie powiadamia użytkownika za pomocą wiadomości tekstowej, gdy zostaną osiągnięte określone temperatury pieca.

Dla każdego, kto ogrzewa drewno, takie narzędzia są niezbędne, aby uniknąć niepotrzebnego czasu na szybkie podgrzanie ognia bez przegrzania pieca. Nowoczesne piece na pelet mają niektóre z bardziej nowoczesnych udogodnień, takich jak te wbudowane, ale wiele zalet korzystania z drewna przewodowego zostaje utraconych w przypadku tych urządzeń. Istnieje również wiele innych sposobów ogrzewania drewnem; Spójrz na ten niestandardowy kocioł na drewno, który służy również jako podgrzewacz ciepłej wody.


READ  Sonda Juno NASA przeleci w poniedziałek 645 mil od księżyca Jowisza, Ganimedesa