Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Zatrzymaj debatę” na temat broni kosmicznej i przygotuj się na konflikt: generał sił kosmicznych

„Zatrzymaj debatę” na temat broni kosmicznej i przygotuj się na konflikt: generał sił kosmicznych

przestrzeń

generał dywizji David Miller

Generał dywizji Sił Kosmicznych USA David Miller, dyrektor ds. operacji, szkolenia i rozwoju sił w Dowództwie Kosmicznym Stanów Zjednoczonych, przemawia do uczestników wystawy akademickiej podczas inauguracyjnego wydarzenia USSPACECOM, 8 marca 2022 r., które odbyło się w Falcon Club Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. (Specjalista ds. Komunikacji masowej 1. klasy John Philip Wagner Jr.)

WASHINGTON — Siły Kosmiczne pilnie muszą opracować szeroką gamę kosmicznej broni ofensywnej i obronnej na orbicie, aby przeciwstawić się Chinom — zaczynając od jasnego oświadczenia politycznego dotyczącego intencji rządu USA i zintegrowanego planu budowy takiego arsenału, mówi nowy artykuł z Instytutu Mitchella.

Są to zalecenia, które „rezonują z prawie każdym Strażnikiem”, a w szczególności z „Dowództwem Kosmicznym Stanów Zjednoczonych”, powiedział generał dywizji David Miller, dyrektor operacji, szkolenia i rozwoju sił w Dowództwie Kosmicznym USA (J3), podczas dzisiejszego wydarzenia internetowego Mitchell Institute, aby zaprezentować dokument strategiczny.

„Musimy… przestać się kłócić, jeśli jest to pole walki, przestać kłócić się, jeśli jest broń, i dojść do punktu, w którym możemy odpowiedzialnie, jako część połączonych sił, powstrzymać konflikt, którego nikt nie chce widzieć , ale jeśli to zobaczymy, udowodnij to”. O naszej zdolności do wygrywania? „Musimy dowiedzieć się o operacji i perspektywach – z wielu domen, nie tylko domeny kosmicznej – zapewniając możliwość znalezienia, naprawy i odrzucenia wszelkich wrogich zdolności do znalezienia i namierzenia sił amerykańskich lub sojuszniczych”.

Artykuł „Budowanie zdolności sił kosmicznych USA w kosmosie: imperatyw dla amerykańskiej obrony” uznaje wartość dyplomacji w ustalaniu zasad i obecne skupienie się służby na budowaniu odporności, ale stwierdza, że ​​te metody nie wystarczą, aby zapewnić odstraszanie bardziej agresywne Chiny i Rosja – obie stale pracują nad budowaniem swoich zdolności do atakowania amerykańskich satelitów.

Co więcej, w dokumencie podkreślono, że Chiny szybko rozszerzają swoje wojskowe zdolności kosmiczne — takie jak satelity wywiadowcze, obserwacyjne, rozpoznawcze i komunikacyjne — mające na celu umożliwienie ChALW lepszej projekcji swojej potęgi poza jej terytorium i zdolności do walki od stóp do głów. z armią amerykańską w konflikcie. Dlatego, jak mówi, Siły Kosmiczne potrzebują również broni ofensywnej, aby odebrać korzyści, jakie uzyska PLA z tych nowych zdolności, które narażają siły amerykańskie na niebezpieczeństwo.

READ  Oszałamiające widoki Ziemi i Księżyca ujawnione przez Danuri Lunar Orbiter: ScienceAlert

Zasadniczo zalecenia Mitchella stanowiły plan wdrożenia ram „wytrzymałości konkurencyjnej” w celu osiągnięcia „przewagi kosmicznej”, który szef operacji kosmicznych gen. Chance Saltzman przedstawił w marcu. Ta strategia wzywa Siły Kosmiczne do rozwijania swoich zdolności do atakowania wrogich systemów kosmicznych w sposób, który nie prowadzi do „Pyrrhy Victory” poprzez niszczenie środowiska kosmicznego – co Saltzman nazwał „odpowiedzialną kampanią kontrprzestrzenną”.

Pierwszym krokiem Charles Galbraith, starszy pracownik Mitchell i emerytowany pułkownik Sił Kosmicznych, pisze, że Stany Zjednoczone powinny „dostosować politykę narodową i wojskową”, aby „kierować rozwojem” zdolności kontrkosmicznych i „wysłać jasny komunikat potencjalnym przeciwnikom, że Stany Zjednoczone poważnie podchodzą do obrony swoich interesów w kosmosie.

Po drugie, artykuł Galbreatha zakłada, że ​​Centrum Analiz Walk Kosmicznych (SWAC) Sił Kosmicznych powinno „przeprowadzić szybką ocenę w celu ustalenia solidnego projektu sił”, aby sformułować „architekturę, która da dowódcom teatru odwracalne i nieodwracalne opcje prowadzenia i prowadzenia obrony i ofensywy operacje z kosmosu, które nie spowodują trwałego wraku. ”czas trwania w kosmosie”.

Artykuł dodaje, że ten projekt powinien obejmować nie tylko broń powietrzną, lądową, morską i kosmiczną do atakowania chińskich systemów kosmicznych, ale także amerykańskie satelity wojskowe z pokładowymi systemami obronnymi. Wymaga również solidnej infrastruktury – takiej jak lepsza świadomość przestrzeni kosmicznej i sieci kontroli satelitarnej – aby umożliwić prowadzenie operacji „na dużą skalę”.

Miller powtórzył potrzebę poprawy świadomości domeny kosmicznej jako podstawy walki kosmicznej, mówiąc, że wśród służb wojskowych siły kosmiczne „prawdopodobnie” mają „najmniejszą świadomość” domeny, za którą są odpowiedzialne – przede wszystkim dlatego, że „Tradycyjne podejście Pentagonu… zakłada posiadanie liberalnego środowiska”.

Podkreślił, że pomimo „znaczących postępów” Sił Kosmicznych w ciągu ostatnich dwóch lat „tak naprawdę nie zbudowaliśmy globalnie kompetentnej, wysokiej jakości, stale ukierunkowanej organizacji kosmicznej z inteligentnym sektorem oddanych profesjonalistów na poziomie, którego potrzebujemy, i to jest obszar, na którym się skupiam. „główny dla mnie”.

READ  W 1952 roku z nocnego nieba zniknęły 3 gwiazdy. Co się im stało?