Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapomnij o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Zapomnij o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Zaktualizowano 17 kwietnia: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 15 kwietnia.

jabłka gama macbooków Tego zawsze brakuje w większym laptopie konsumenckim. W przypadku starszych maszyn Intela 15-calowe i 17-calowe ekrany były ograniczone do mocniejszych i droższych laptopów MacBook Pro. Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple Silicon zorientowane na konsumenta laptopy MacBook Air oferowały porównywalny poziom wydajności do profesjonalistów z procesorami Intel, a podstawowy MacBook Air był jednym z najpotężniejszych laptopów w swojej cenie.

Czegoś jednak zabrakło, czego w laptopach z Windowsem jest pod dostatkiem; 15-calowe laptopy przeznaczone dla konsumentów. Apple poważnie unika oferowania tej opcji fanom macOS. Jeśli chciałeś mieć większy ekran laptopa, musiałeś wydać dużo więcej pieniędzy i wybrać laptopy MacBook Pro.

Ma się to zmienić w tym roku. Ci, którzy potrzebują większego ekranu, mogą zapomnieć o 14-calowych i 16-calowych laptopach MacBook Pro; Apple w końcu przygotowuje się do 15-calowego samolotu… ale jest coś niepokojącego w specyfikacjach.

Aktualizacja: Poniedziałek, 17 kwietnia: Pisanie do Bloomberg W swoim biuletynie Power On Mark Gurman podkreśla plany Apple dotyczące trzech nowych MacBooków – aktualizacje 13-calowego Air i 13-calowego Pro oraz nowego 15-calowego Air – ale ma też dwie uwagi dotyczące laptopa.

Po pierwsze, tylko niektóre laptopy zostaną zaprezentowane na czerwcowej konferencji Wordwide Developers Conference, a po drugie, modele zaprezentowane na WWDC nie będą wyposażone w nową technologię M3. Zamiast tego będziesz ograniczony do „czegoś zgodnego z istniejącymi procesorami M2”.

Być może nie zobaczymy pełnej aktualizacji rodziny M3, ale pomysł chipa w połowie drogi między M2 i M3 jest interesującą możliwością, nie tylko dlatego, że stworzyłby większą lukę między maszynami konsumenckimi i profesjonalnymi, ale także dlatego, że mogą być postrzegane jako ulepszenia w stosunku do zeszłorocznych laptopów, nawet jeśli zastosowana zostanie ta sama podstawowa technika.

Oczywistym wyborem do zasilania większego MacBooka Air byłyby chipy M3 nowej generacji firmy Apple Silicon; Nowy MacBook Air z nowym chipsetem zapewni najnowszą technologię i najdłuższą możliwą żywotność, a także zapewni atrakcyjną aktualizację dla obecnych użytkowników Air ze starszymi układami M1 lub M2.

Czy to zamiar Apple dla większego laptopa?

najnowsze raporty Z różnych plików dziennika otrzymanych przez niezależnych programistów aplikacji macOS wynika, że ​​nowy, obecnie niedostępny laptop o identyfikatorze produktu „Mac 15,3” sugeruje 15-calowego MacBooka Air. Zapisy zawierają również pewne specyfikacje; Ekran ma podobną rozdzielczość do 14-calowego MacBooka Pro, 8 GB pamięci RAM podąża za obecnymi laptopami Air, a chipset ma osiem głównych i dziesięć rdzeni graficznych.

To wszystko składa się na oczekiwany większy MacBook Air, ale liczba rdzeni jest… ciekawa. Ta mieszanka 8/10 odzwierciedla obecny chipset M2 używany w obecnych modelach MacBooka Air, co sugeruje, że Apple może opóźnić wprowadzenie chipsetu M3, aby 15-calowy MacBook Air pozostał „aktualny” lub wypuścił nowy laptop z procesorami jednej generacji. chipsety. Jeszcze raz.

Biorąc pod uwagę absurdalny poziom szumu wokół uruchomienia wysiłków Apple w zakresie rzeczywistości mieszanej na WWDC, istnieje argument, że nie należy rozcieńczać żadnego z komunikatów o tej nowej linii produktów inną nową linią produktów. Dokładnie taki będzie 15-calowy MacBook Air.

Kilka lat temu Apple wypuszczał wszystkie nowe modele iPhone’a i iPhone’a Pro z najnowszymi chipsetami serii A. Ostatnio iPhone’y niższego poziomu są dostarczane z poprzednią generacją, co jeszcze bardziej oddziela specyfikacje i różnicę cen między waniliowym i telefony waniliowe.Pro. Apple zatrzymało również M1 MacBook Air w swoim ekwipunku, co pozwoliło firmie utrzymać cenę wejścia 999 USD, jednocześnie oferując M2 MacBook Air po wyższej cenie.

Apple Tima Cooka pokazało w ciągu ostatnich kilku lat, że z radością będzie mieszać i dopasowywać generacje urządzeń, aby stworzyć wielopoziomowe portfolio z opcjami w każdym przedziale cenowym. Większy MacBook Air z chipsetem M2 całkiem dobrze pasuje do tego stylu. Komputery MacBook Air, które były na MacBooku Pro od pokolenia, również będą pasować do tego wzorca.

Szczerze mówiąc, chipset M2 już oferuje konsumentom sporo wydajności, która będzie więcej niż wystarczająca do większości zadań. Ci, którzy potrzebują dodatkowej mocy, mogą spojrzeć na 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro.

Teraz, gdy Apple wprowadzi 15-calowego MacBooka Air, ci, którzy potrzebują większego ekranu, mogą wreszcie zignorować przecenione i przecenione modele MacBooka Pro. Nawet z chipsetem M2 większy MacBook Air byłby mile widzianym, choć bardzo opóźnionym dodatkiem do oferty komputerów Mac.

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki dotyczące MacBooka, iPhone’a i iPada w cotygodniowej kolumnie odcinków Apple Forbesa…

spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Podcast: Inside Mission 770 i 700 ze stylistą Peterem Cuomo