Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa: misje USACE NATO | Artykuł
1/3

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


US Army Corps of Engineers Europe Zastępca dowódcy okręgu ppłk Don Fox, Europa Starszy inżynier projektu James O’Reilly i dowódca Korpusu Inżynierów Armii USA gen. porucznik Scott Spellman przechadzają się po miejscu proponowanego składu armii. Prace budowlane w Polsce, Polska w dniu 17 marca 2022 r. Program ABS obejmuje tworzenie magazynów o kontrolowanej wilgotności i innych powiązanych obiektów, które umożliwiają przechowywanie i konserwację pojazdów i sprzętu wojskowego. Jest to największy projekt w Polsce zarządzany przez Biuro Regionalne Regionu Europa Północna Europa. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Chrisa Gardnera).
(Źródło zdjęcia: Christopher Gardner)

Zobacz oryginał
Poprawa zakresu szkoleń w Polsce
2/3

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Żołnierze przygotowują się do przeprawy przez rzekę Gwisza w czołgach z wykorzystaniem nowo wybudowanego mostu czołgowego na poligonie Żagan Świętoszów w Polsce w ramach uroczystości z okazji zakończenia budowy mostu w dniu 24 maja 2022 roku. Projekt mostu jest jednym z kilku ulepszeń poligonu realizowanych przez Korpus Inżynieryjny Armii USA w Polsce we współpracy z Wojskiem Polskim, Dowództwem Szkolenia 7 Armii USA i innymi. Programy te poprawiają gotowość i interoperacyjność Stanów Zjednoczonych, państwa-gospodarza i sojuszników. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Alfredo Barrazy).
(Źródło zdjęcia: Alfredo Barraza)

Zobacz oryginał
Poprawa zakresu szkoleń w Polsce
3/3

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Czołg Panther 2 Wojska Polskiego po raz pierwszy przejeżdża przez nowo ukończony most na rzece Gwisza na poligonie Żagania Świętoszów w Polsce podczas ceremonii 24 maja 2022 roku. Projekt mostu jest jednym z kilku ulepszeń poligonu armii amerykańskiej. Wojsko Polskie dostarczyło inżynierom w Polsce dowództwo szkoleniowe 7 Armii USA i inne. Programy te poprawiają gotowość i interoperacyjność Stanów Zjednoczonych, państwa-gospodarza i sojuszników. (zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa Alfredo Barrazy).
(Źródło zdjęcia: Alfredo Barraza)

Zobacz oryginał

Kiedy klienci Ivany Lowe ją widzą, czują się zrelaksowani i mogą uwolnić się od codziennych zmartwień. Jako kosmetyczka na Long Island w stanie Nowy Jork jej dni są wypełnione masażami, ciepłą wodą do maseczek i pedicure, swobodnymi rozmowami lub skinieniem głowy klienta. O tym marzyła Ivana Janio, kiedy 30 lat temu wyjeżdżała z Polski, o lepszym życiu.

Taką samą wygodę chce zapewnić swojej rodzinie mieszkającej teraz w Polsce. „To, co Rosja robi Ukrainie, może zrobić Polsce i różnym krajom europejskim. Rozmawiam z rodziną. w północno-wschodnim zakątku kraju.

Nieuzasadniona agresja Rosji na Ukrainę zaniepokoiła inne sąsiednie kraje, takie jak członek NATO Polska.

Korpus Inżynieryjny Armii USA (USACE), Dystrykt Europa, jest zaangażowany w kilka misji wspierających sojuszników z NATO w Polsce. Obejmuje to zakwaterowanie, uzbrojenie i szkolenie żołnierzy amerykańskich. Misje te mają na celu zapobieganie, a nie eskalowanie ewentualnej agresji na obywateli państw NATO.

Mieszkania dla amerykańskich żołnierzy

Jeśli wojska amerykańskie są wysyłane do wsparcia kraju NATO, potrzebują pomieszczeń mieszkalnych.

Biuro Nieruchomości Dystryktu Europejskiego prowadzi tę inicjatywę i wiele innych działań na rynku nieruchomości w całej Europie. „Nasze biuro nabywa, zarządza, wydaje i zbywa udziały w nieruchomościach – takie jak dzierżawy, licencje i umowy międzynarodowe – dla prawie 1700 wymagań umownych wspierających naszych partnerów w Europie” – powiedziała prezes ds. nieruchomości Ann Cosell. Sekcja.

Ravi Ajota, USACE, szef działu międzynarodowego i środowiskowego Interagency North Atlantic Division, powiedział: „Kiedy sprawy nie wyglądały dobrze dla Ukrainy, a oddziały amerykańskie zostały rozmieszczone w Polsce, Biuro Nieruchomości Dystryktu Europejskiego musiało działać szybko. Współpracowali z naszymi polskimi sojusznikami, aby wydzierżawić ziemię, która miała być wykorzystana na kwaterowanie oddziałów Dowództwa Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej 10. Armii oraz 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

Wraz z rozmieszczeniem w ostatnim czasie dodatkowych żołnierzy, w tym niektórych w Polsce, w Europie stacjonuje obecnie około 100 000 żołnierzy — największa koncentracja sił amerykańskich w Europie od zakończenia II wojny światowej.

Około 12 000 żołnierzy amerykańskich przebywa w Polsce, aby szkolić się z polskimi siłami i pomagać uciekinierom z Ukrainy, z których wielu przybyło po inwazji Ukrainy 24 lutego 2022 r.

Lowe powiedział: „Ukraińscy ewakuowani w Polsce mają domy i pracę. Przyjęli Polskę. Kiedy USA pomagają Polsce, czują się bezpieczni. Czują, że mają kogoś za sobą. I są za to wdzięczni”.

Umeblowane i gotowe

Jeśli kraj NATO zostanie zaatakowany, rozmieszczone wojska amerykańskie będą szybko potrzebowały sprzętu.

USACE współpracuje z polskimi kontrahentami przy budowie gotowego do walki kompleksu magazynowego w Powidzu, w którym będzie składowany sprzęt dla wojsk amerykańskich. Christopher Gardner, pełniący obowiązki szefa spraw publicznych Dystryktu Europejskiego, powiedział: „Kompleks jest pierwszym tego typu obiektem w Europie Wschodniej i powiększa podobne, starsze bazy, które armia operuje w Europie Zachodniej w Niemczech, Belgii, Holandii i we Włoszech”.

Projekt jest finansowany głównie przez Starszego Inżyniera Programowego NATO i Regionu Europy, James O’Riley, zauważył: „To największa inwestycja NATO w ciągu ostatnich 30 lat, która pozwoli na szybkie rozmieszczenie w pełni opancerzonych sił bojowych tam, gdzie jest to potrzebne”.

Kompleks będzie obsługiwany przez 405. Eskadrę Wsparcia Polowego Armii USA we współpracy z lokalnymi siłami polskimi.

Gardner dodał, że cały obiekt magazynowy będzie miał około 650 000 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej o kontrolowanej wilgotności, w tym centrum konserwacji pojazdów, kilka dodatkowych obiektów pomocniczych i 58 000 stóp kwadratowych pokrytych ziemią składów amunicji. Ponadto USACE zbudowało linie kolejowe i połączenia, aby ułatwić przemieszczanie sprzętu do iz miejsca.

Dodał, że kompleks będzie przechowywać około 85 czołgów bojowych, 190 opancerzonych wozów bojowych, 35 dział artyleryjskich i cztery mosty opancerzone oraz inny sprzęt pomocniczy.

Te kompleksy magazynowe oszczędzają cenny czas. Jeśli nie ma takiego obiektu, przewóz sprzętu tej wielkości ze Stanów Zjednoczonych do Polski może zająć od 45 do 60 dni. Dzięki tej nowej platformie w Polsce termin dostarczenia sprzętu do prac operacyjnych został skrócony do czterech do siedmiu dni.

Te udogodnienia są przydatne nawet w sytuacjach bezkonfliktowych. Zmagazynowany sprzęt można narysować do wykorzystania w treningu i ćwiczeniach.

Oczekuje się, że kompleks zostanie ukończony późną zimą lub wczesną wiosną, aw przyszłości spodziewane są dodatkowe konstrukcje, takie jak hangar lotniczy.

Oprócz tego nowego kompleksu, USACE od 2017 roku modernizuje istniejące obiekty magazynowe w zachodnich krajach NATO, aby wspierać gotowość w całej Europie.

O’Riley zauważył, że obecne wydarzenia w Europie Wschodniej zmniejszyły znaczenie projektów takich jak magazyn w Powidzu i innych częściach regionu. Dodał: „Jestem bardzo dumny z tego, co tutaj robimy. Pomaga budować bezpieczniejszy świat oraz budować obecność i zdolności NATO.

Gardner powiedział, że praca jest uzupełnieniem stosunkowo niewielkich projektów budowlanych, które USACE zrealizowało w różnych lokalizacjach w Polsce w ostatnich latach. Powiedział: „Wysunięty element Piątego Korpusu Armii USA, lub V Korpusu, niedawno przeniósł się do ścisłej współpracy ze swoimi polskimi partnerami i Centrum Szkolenia 7 Armii Armii USA od czasu renowacji i budowy nowych obiektów w polskiej bazie wojskowej w Poznaniu. Dowództwo usprawnienia polskich poligonów z korzyścią dla sił zbrojnych USA, Polski i innych partnerów wykorzystujących bazy do rutynowych szkoleń i ćwiczeń międzynarodowych.

Misja to nie tylko wspieranie żołnierzy. Personel USACE nadzorował projektowanie i budowę projektów, takich jak ulepszenia pasa startowego i obiekty administracyjne w bazie lotniczej Laszk w Polsce, które wspierają operacje policji powietrznej NATO, a personel Sił Powietrznych USA nadal współpracuje z polskimi sojusznikami.

Szkolenie graczy

Dopóki sprzęt jest gotowy, żołnierze będą potrzebować szkolenia.

Dystrykt USACE Europe działa w ścisłej współpracy z polskimi partnerami i 7. Wojskowym Dowództwem Szkolenia Armii USA przy opracowywaniu wielu poligonów szkoleniowych w całej Polsce – w tym w Żaganiu i Drawsku Pomorskim – które są wykorzystywane przez wojska USA, Polskę i innych partnerów. Siły do ​​regularnego szkolenia i ćwiczeń międzynarodowych.

Wiele z obecnych poligonów nie było aktualizowanych od dziesięcioleci, a USACE projektuje je na miarę XXI wieku.

„Robimy wszystko, od ulepszeń naziemnych, przez urządzenia do konserwacji pojazdów, po wieże strzeleckie” — powiedział Israel Miller, inżynier budownictwa lądowego USACE, Dystrykt Europejski. Polskie szkolenie wojskowe na terenie całego kraju w ciągu ostatnich kilku lat.

Poligony szkoleniowe w Polsce pomagają naszym polskim sojusznikom zachować zdolność do samoobrony i są również ważne dla wspólnych ćwiczeń między siłami polskimi, siłami amerykańskimi i innymi sojusznikami, powiedział Miller.

Ajota, który nadzoruje prace prowadzone przez Dystrykt Europejski dla NATO, powiedział: „Wszystkie wspomniane środki odstraszania są ważne z wielu powodów, które opinia publiczna musi zrozumieć. Po pierwsze, zapewniają stabilny świat. Leży to w naszym najlepszym interesie gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Miło jest podróżować do Europy, wiedząc, że będziesz bezpieczny.

„Po drugie, pomagają promować stabilność naszych sojuszników z NATO.

„Po trzecie, zapobiegają eskalacji. Sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli nie będziemy ostrożni, mogą wystąpić większe, bardziej destrukcyjne konflikty. Wprowadzanie sprzętu wojskowego do Europy i zapewnianie schronienia wojskom amerykańskim nie jest zrobione, aby przygotować się do wojny, to się robi. aby zapobiec wybuchowi wojny. To długoterminowe zagrożenie, które ma negatywny wpływ tylko na ludność cywilną. Prowadzenie wojny nie leży w naszym interesie.

„Na koniec możemy o tym zapomnieć, ale jesteśmy połączeni globalnie, niezależnie od tego, czy chodzi o rzeczy, które kupujemy, czy gdzie podróżujemy. Sama świadomość, że źli ludzie wiedzą, że największa i najsilniejsza armia ludzkości próbuje utrzymać pokój i być gotowa, powinna wystarczyć aby zapobiec konfliktom.

Rodzina Lowe’a w Polsce może nie znać dokładnych szczegółów tych misji USACE wspierających NATO, ale z pewnością czuje to, czego chce od nich Ameryka – poczucie bezpieczeństwa. Lowe powiedział: „Moja rodzina w Polsce jest bardzo wdzięczna za to, co robi Ameryka, a jeśli coś się stanie, na ziemi są amerykańskie wojska. Czują się chronieni.

READ  Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV