Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zamień swoje paznokcie w wizytówkę z tym manicure mikrofoliowym

Zamień swoje paznokcie w wizytówkę z tym manicure mikrofoliowym

Technologia stała się teraz integralną częścią naszego codziennego życia, ułatwiając zadania w najbardziej innowacyjny sposób. Na przykład salon kosmetyczny w Dubaju o nazwie Lanour Beauty Lounge oferował wyjątkowy manicure o nazwie „chip do manicure” lub („inteligentne paznokcie”). Manikiurzystka umieszcza pod lakierem mały chip, który pełni funkcję wizytówki.

Założyciel Lanour Beauty Lounge, Nour Makarem, wyjaśnia w wywiadzie prasowym CNN Middle East, że chip NFC jest wystarczająco mały, aby zmieścić się na paznokciu, zanim zostanie nałożony warstwą ochronną, a następnie ukryty pod warstwą lakieru do paznokci. Kiedy skończysz, nie możesz tego nawet zobaczyć. Następnie pokazuje, w jaki sposób może przesłać do niego dowolne dane kontaktowe, takie jak strona na Instagramie, strona internetowa, strona na Facebooku lub dane WhatsApp.

Pandemia i związane z nią wymagania dotyczące dystansu społecznego zainspirowały Makarima do stworzenia inteligentnych paznokci. Powiedziała:

Wpadliśmy na ten pomysł, ponieważ myśleliśmy o tym, jak za pomocą technologii wesprzeć dystans społeczny w usługach kosmetycznych. Jedynym wyzwaniem było zrobienie go na tyle mały, aby zmieścił się w gwoździu. Następnie instalujemy żądane informacje. Podobnie jak imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego, konta w mediach społecznościowych i strony internetowe. Zawsze zapominam wizytówki; Nie zapomnisz swoich paznokci.

(kredyt: Salon Urody Lanor)

Chip może w tej chwili pomieścić jak najmniej danych. Ale Makarim ma nadzieję na chipsy, które wkrótce będą zawierać więcej informacji – powiedzmy, pełne menu restauracji. Przewiduje również, że będzie używana jako metoda płatności zbliżeniowych.

Chip działa jak karta kredytowa, wykorzystując technologię Near Field Communication do łączenia się z urządzeniami mobilnymi. Dane są przesyłane w ciągu kilku sekund, po prostu wkręcając śrubę mikroprocesora w smartfon. Odległość między palcem chipa musi wynosić od jednego centymetra do dwóch lat od smartfona, aby aktywować chip.

READ  Prognoza rynku lakierów premium do 2026 roku

Inteligentne szpilki mogą również przynieść korzyści środowisku, zmniejszając ilość odpadów papierowych z wizytówek.

Odkąd w grudniu Lanour Beauty Lounge zaczął promować swoją usługę manicure mikrofoliowego wśród swoich 4000 obserwujących na Instagramie, wykonał ponad 500 zabiegów. Wielu ludziom podoba się ten pomysł.

Makarim powiedział:

Dubaj, innowacyjne miasto. Zwykle ludzie lubią dziwaczne i kreatywne pomysły.

Na razie jest to tylko sposób na przekazanie komuś swoich danych kontaktowych, ale być może pewnego dnia będziesz w stanie zapłacić za kolację w restauracji po prostu przez kontakt — prosty i zbliżeniowy.

W poniższym filmie Makarim pokazuje, jak skanowanie jej lakieru do paznokci smartfonem otwiera jej stronę internetową lub Instagram.