Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Założyciel Cinema Management Group w 20-letniej podróży sprzedażowej |  Cechy

Założyciel Cinema Management Group w 20-letniej podróży sprzedażowej | Cechy

Międzynarodowa firma sprzedażowa Cinema Management Group (CMG) z siedzibą w Los Angeles obchodzi w tym tygodniu 20. rocznicę istnienia w AFM, choć jej założyciel Edward Noeltner nie spoczywa na laurach. Wieloletni weteran sprzedaży wchodzi w interakcję z kupującymi w swoim najnowszym anglojęzycznym filmie animowanym Statek Noaha, Charlie, cudowny pies, Dzieci Buffalo, Miś Panda w Afryce I Kiara.

Przez lata Noeltner stworzył imponujące portfolio obejmujące animację, dramaty aktorskie, horrory i filmy dokumentalne, choć obecnie zajmuje się głównie animacją. Na początku swojej kariery urodzony w USA dyrektor pracował w całej Europie – w Paryżu jako starszy wiceprezes ds. dystrybucji międzynarodowej w Svensk Filmindustri oraz w Berlinie jako szef telewizji w Pandora Cinema i prezes Senator International – zanim podjął dwuletnie staże. rok na stanowisku wiceprezesa. Pierwszy z nich zajmuje się międzynarodową dystrybucją i sprzedażą firmie Miramax w Nowym Jorku.

W sierpniu 2003 roku Noeltner przeprowadził się z rodziną do Los Angeles i w październiku 2003 roku uruchomił CMG. Jednym z pierwszych tytułów na jego liście był oszustco jest moim rewizjonistycznym podejściem Czerwony Kapturek A Children’s Story, w którym Noeltner zatrudnił się jako gwiazda i rozpoczął udaną sprzedaż w Cannes i AFM w 2004 roku. Harvey i Bob Weinsteinowie posiadali prawa do sprzedaży w USA, a następnie nabyli prawa do sprzedaży międzynarodowej; Jednak do tego czasu Noeltner złapał błąd animacji.

Świeżo na rynku

Edwarda Noeltnera

Na początku istnienia CMG Noeltner przeszukiwał międzynarodowe festiwale i targi w poszukiwaniu filmów dokumentalnych oraz jeździł na występy w Sundance, takie jak Próby Darryla Hunta (2006), Chrisa Rocka Dobre włosy (2009) i Gaslanda (2010) i zwycięzców publiczności na SXSW Bracia (2010) i Aden (2012). „Byliśmy bardzo dobrzy w filmach dokumentalnych” – mówi Noeltner. „Zrobiliśmy jeden z Cirque du Soleil i Beatlesami Miłość Pokaz w Las Vegas [All Together Now]. To była jedna z najlepszych imprez, jakie kiedykolwiek zorganizowałem dla CMG.

READ  New Era przyciąga seniorów z ponad 18 milionami dolarów - termin

Dyrektor zagłębił się w świat horroru w 2009 roku, kiedy zmarła założycielka Freestyle Releasing, Susan Jackson, przedstawiła go Mickeyowi Liddelowi z LD Entertainment, który potrzebował agenta sprzedaży thrillera-horroru. Meczet W samą porę na tegoroczne AFM. Noeltner sprzedał także kontynuację Marcusa Dunstana z 2012 roku Grupa.

Do tego czasu prezes CMG planował swój biznes związany ze sprzedażą animacji. Latem 2008 roku podpisał kontrakt z firmą Triggerfish w Republice Południowej Afryki, aby ją reprezentować Zambezia, wysokiej jakości niezależny międzynarodowy film animowany familijny, który wyznaczył standardy dla jego przyszłych przedsięwzięć. Film sprzedał się dobrze i zarobił na całym świecie ponad 34 miliony dolarów. CMG i Triggerfish ponownie się połączyły KhumbaKtóry zarobił na całym świecie ponad 27 milionów dolarów. Trzecia współpraca nastąpiła po tym, jak akcjonariusze CMG, rodzina Cleveland, wpadli na pomysł Zespół fokw którym występują głosy JK Simmonsa i Dolpha Lundgrena i który jest sprzedawany firmie Netflix w większości krajów.

Noeltner, który jest właścicielem 55% swojej firmy, nigdy nie oglądał się za siebie. (Rodzina Cleveland posiada 40%, a Karen Fredrickson, wdowa po nagrodzonym Oscarem producencie Grayu Fredricksonie, mentorze Noeltnera) posiada 40%.

W lutym 2015 roku podczas tournee po studiach animacji w Londynie poznał doświadczonego brytyjskiego producenta Davida Parfitta. „David pokazał mi kampanię na Kickstarterze, którą prowadzili Kochany Vincent” – mówi. „Zaproponowałem mu 500 000 dolarów na zakup chusteczki pod warunkiem, że przeczyta scenariusz”.

Scenariusz dotarł następnego dnia, a Noeltner podpisał kontrakt, aby zająć się sprzedażą i zorganizowaniem finansowania. Ostatecznie firma Silver Reel zaangażowała się w finansowanie ręcznie rysowanego filmu animowanego opartego na życiu Vincenta van Gogha, którego współreżyserami są polska reżyserka Dorota Kobiela i Hugh Welshman z BreakThru Productions. „Kupujący dzwonili do mnie o trzeciej nad ranem, żeby kupić ten film” – wspomina Noeltner. Film miał premierę w Annecy w 2017 roku i zarobił na całym świecie 42 miliony dolarów.

READ  37 drobnych szczegółów w 4 sezonie „Stranger Things” – tom 1

CMG nawiązała silne relacje animacyjne na całym świecie, w tym w Europie, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Republice Południowej Afryki. Tunche Films zostało stworzone przez peruwiańskich animatorów Ainbu – duch Amazoniiktóry podczas pandemii zarobił 13 milionów dolarów, i jest to druga współpraca Andes-set Kiara W produkcji z 21 przedsprzedażami w torbie.

Duch Canterville Film From Space Age Films w Wielkiej Brytanii i Toonz Animation z Indii jest obecnie wyświetlany na całym świecie Statek Noaha Od brazylijskich partnerów, w tym Gullane, zostanie on zaprezentowany na targach AFM, a jego dostawę zaplanowano na grudzień przyszłego roku. W produkcji tak Dzieci Buffaloktóre pochodzi z 4 Cats Pictures w Hiszpanii i Miś Panda w AfryceFilm, którego producentem jest stały współpracownik Richard Close, ma zostać pokazany na Europejskich Targach Filmowych w lutym w Berlinie. Charlie, cudowny pies Produkt pochodzi z ICON Creative Studio w Kanadzie i ma zostać dostarczony w drugim kwartale 2025 roku.

Noeltner jest dumny z utrzymywania bliskich relacji z nabywcami, takimi jak między innymi Jean Labadie z Le Pacte i Kelly Rogers z Rialto, i chce, aby CMG pozostało z nami przez wiele lat. „Chcemy nadal kręcić dobre filmy i na tym się skupiamy” – mówi.