Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zakrzywiony las Polski Explorersweb

Jaka siła skręciła te sosny w dziesiątki identycznych kształtów litery J? Kosmici? Higiena grawitacyjna? Czy coś bardzo prostego?

Niedaleko miasteczka Griffino na Pomorzu Zachodnim, Polska leży w dziwnym lesie, a każde drzewo u podstawy jest równomiernie ugięte. Do tej pory nikt w zadowalający sposób nie wyjaśnił, dlaczego Crook Forest.

Pomimo plotek internetowych o 400 drzewach, zarządcy nadleśnictwa Griffino twierdzą, że na dwuhektarowym obszarze jest tylko 80 sosen. Być może zostały posadzone między 1930 a 1945 rokiem. Każda sosna ugina się pod kątem 90 stopni u podstawy, 10 do 50 cm od dna lasu. W momencie posadzenia drzewa miały od 7 do 10 lat, a większość łuków wskazywała na północ.

Wielu zainwestowało w odkrycie pochodzenia lasu, co doprowadziło do furii dzikich doktryn i posypania fałszywych prawd. Oto, co ogólnie mówi Internet o Crook Forest (Crucible Loss):

W latach trzydziestych XX wieku posadzono wówczas sosny różnej długości Niemieckie czołgi zostały spłaszczone w młodym wieku. Sąsiednie miasto Schkesin było wówczas pod kontrolą nazistów, więc jest zrozumiałe, że ludzie tak pomyślą. Ale krzywizna pni jest zbyt delikatna na takie zniszczenie, a czołgi zniszczyłyby nie tylko drzewa na tym obszarze, ale cały las.

Zakrzywione drzewa promowały wiele teorii spiskowych. Zdjęcie: Pixabe

Ciekawe umysły wysunęły nawet teorie obcych na temat dziwacznego kształtu litery J tego gaju. To zawiera Silna zamieć, silne wiatry, przyciąganie grawitacyjne, modyfikacje genetyczne, kosmici i nie tylko.

Można poradzić sobie z ciężkimi sadzonkami śniegu, ale w przeciwieństwie do nazistowskich czołgów nie wyjaśnia to pobliskich prostych sosen. Nie ma dowodów na to, że grawitacja ma wpływ. Jak może nie być rozsądnego wyjaśnienia takiego zdarzenia?

Ale jeśli sekret tych innych światowych drzew jest zgodny z zasadą brzytwy Agama, im prostsze wyjaśnienie, tym lepiej. Chociaż przyziemne wyjaśnienie jest rozczarowujące, w tej chwili jest bardzo prawdopodobne. Pewną rolę odegrała II wojna światowa i inwazja na Polskę, choć czołgi nie miały z tym nic wspólnego.

Crook Forest jest w większości stworzony przez człowieka. Zdjęcie: Pixabe

READ  2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

Kształtowanie drzew jest powszechną praktyką rolniczą w Europie, Indiach i Stanach Zjednoczonych. Drzewa są wygięte, aby zrobić meble, narzędzia, wózki transportowe, łodzie i nie tylko. Młode drzewa są stosunkowo łatwe w obróbce i projektowaniu. Jest całkiem możliwe, że ten zapierający dech w piersiach las był wynikiem prostego przedsięwzięcia biznesowego, które nie zostało ukończone z powodu wojny i inwazji. Wiele historii o chaosie i wielkich ofiarach śmiertelnych podczas II wojny światowej zniknęło na zawsze, w tym tożsamość przedsiębiorców stojących za Crook Forest.

O autorze

Christine de Aubrey

Christine de Aubrey

Christine de Abreu jest pisarką (i czasami fotografem) mieszkającą w Słonecznym Trynidadzie i Tobago.

Licencjat z języka angielskiego i historii na Uniwersytecie w Leicester. Od ukończenia studiów pracował jako pisarz w pełnym wymiarze godzin, eksplorując wiele miejsc, zanim zajął się podróżami i badaniami. Podczas studiów, aby uzyskać dodatkowy dyplom z dziennikarstwa podróżniczego w British College of Journalism, zaczął pisać dla Xweb.

Obecnie pracuje jako asystentka redakcji magazynu podróżniczego w Trynidadzie, a także dziwaczną Wonder Woman w XP, opowiadającą o naturalnych podobieństwach świata i typowych historiach ze świata nauki.

Chociaż nie jest wspinaczką (jeszcze!), Wspina się w busz i jest znana z przyjaźni z iguanami i cytuje trylogię Władcy Pierścieni od początku do końca.