Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zakończyła się misja gospodarcza polskich firm w Afryce – Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Zakończyła się misja gospodarcza polskich firm w Afryce – Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Mamy za sobą dwa bardzo ważne wydarzenia dla rozwoju stosunków handlowych pomiędzy Polską a Afryką. 5 lutego w Nairobi odbyło się spotkanie biznesowe na temat wspólnych perspektyw gospodarczych Polski i Kenii, a 7 lutego w Kigali odbyło się Forum Biznesu Polsko-Rwandyjskiego.

W wydarzeniu w Nairobi wzięło udział ponad 300 osób, w tym przedsiębiorcy z ponad 30 firm z Polski oraz liczni przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych i instytucji otoczenia biznesu z obu krajów. Podczas całodniowego spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat branży mleczarskiej i biogazowej oraz wziąć udział w spotkaniach networkingowych.

W forum w Kigali uczestniczyli przedstawiciele około 20 firm z Polski i aż 80 firm z Rwandy. Odbyło się wiele spotkań pomiędzy firmami, co zacieśniło polsko-rwandyjskie relacje biznesowe. Zgromadzenie może także wysłuchać prezentacji dotyczących sektorów o największym potencjale współpracy pomiędzy naszymi krajami.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała misję gospodarczą firm z Polski do Afryki oraz spotkanie biznesowe w Nairobi i forum w Kigali. Na czele polskiej delegacji stał Prezydent RP Andrzej Duda.

READ  Lider 4-letniej polskiej firmy spotyka się z Musevenim w celu budowy fabryki dronów w Ugandzie