Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zakaz TikTok: minister Wielkiej Brytanii prosi Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego o zbadanie bezpieczeństwa aplikacji |  Wiadomości polityczne

Zakaz TikTok: minister Wielkiej Brytanii prosi Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego o zbadanie bezpieczeństwa aplikacji | Wiadomości polityczne

Brytyjski minister poprosił Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC) o przyjrzenie się TikTokowi po tym, jak rządy na całym świecie zaczęły go zakazywać na swoich telefonach służbowych.

Chińska aplikacja do udostępniania wideo jest coraz częściej poddawana kontroli przez Europejczyków i Amerykanów Bezpieczeństwo i prywatność danychobawiając się, że może zostać wykorzystany do promowania pro-pekińskich poglądów lub zbierania danych użytkowników.

Komisja Unii Europejskiej Ponad połowa stanów USA i Kongres już wprowadziły zakazy ze względu na obawy przed potencjalnymi cyberatakami.

Ale TikTok odpowiedział na ten ruch, nazywając go „wprowadzającym w błąd i opartym na fundamentalnych nieporozumieniach”.

Polityka na żywo: Kanclerz finalizuje pierwszy pełny budżet

Ponawiając swoją prośbę o dochodzenie w sprawie aplikacji, sekretarz bezpieczeństwa Tom Tugendhat powiedział Sky News, że „absolutnie niezbędne” jest zapewnienie „swobodnych i bezpiecznych operacji dyplomatycznych w Wielkiej Brytanii”.

„Zrozumienie, jakie dokładnie wyzwania stawiają te aplikacje, o co proszą i jak uzyskują dostęp do naszego życia, jest bardzo ważne” – dodał.

Poseł torysów – który powiedział, że nie ma aplikacji z „wielu powodów – prawdopodobnie można się domyślić głównie” – nie wykluczył zakazania jej na telefonach rządowych, ale powiedział, że chce poczekać na wnioski Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego, zanim powie więcej.

„Różne kraje przyjęły różne podejścia” – dodał pan Tugendhat. „Rząd Indii zakazał TikToka i wielu innych aplikacji, rząd Stanów Zjednoczonych dokonał różnych wyborów w swoich telefonach rządowych… a różne firmy i różne kraje przyjęły różne podejścia.

„Z pewnością jasne jest, że dla wielu młodych ludzi TikTok jest teraz źródłem wiadomości. I tak jak jest absolutnie prawdą, że wiemy, kto jest właścicielem źródeł wiadomości w Wielkiej Brytanii… Ważne jest, abyśmy wiedzieli, kto jest właścicielem źródeł wiadomości, które zasilać nasze telefony”.

READ  Dlaczego kryzys klimatyczny oznacza, że ​​niektóre angielskie róże przestaną kwitnąć | rośliny